https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Asymetria ust - jak pozbyć się tego defektu kosmetycznego? - IMESO
Asymetria ust - jak pozbyć się tego defektu kosmetycznego?

Asymetria ust - jak pozbyć się tego defektu kosmetycznego?

Asymetria ust to poważny problem estetyczny. Wpływa on niekorzystnie na samoocenę i powoduje kompleksy. Zbyt mała objętość dolnej lub górnej wargi wygląda nieatrakcyjnie. Makijaż nie wiele pomaga w tej sytuacji. Naturalne jest, że usta nie są idealnie symetryczne. Różnica między wielkością dolnej i górnej wargi powinna być jednak nieznaczna. Jeśli jest ona zbyt duża stanowi problem, z którym skutecznie poradzić sobie może medycyna estetyczna. Jedną z przyczyn asymetrii ust jest wada wrodzona. Zdarza się, że kształt ust zmienia się w wyniku przebytych chorób, lub występowania opryszczek. Czasami pojawia się ona po oparzeniach lub w wyniku powstałych po urazach blizn. Jakie zabiegi pomogą pozbyć się asymetrii ust?

Przyczyny i objawy asymetrii ust

Asymetria ust może występować nie tylko miedzy górną i dolną wargą, ale także między prawą i lewą stroną ust. Może ona objawiać się także opadającymi kącikami ust. Zdarza się, że efekt krzywych ust pojawia się lub jest szczególnie widoczny w trakcie mówienia lub uśmiechania się . Mówimy wtedy o asymetrii dynamicznej. Przyczyn asymetrii jest kilka. Dzielimy je na wrodzone i nabyte. Do najczęściej występujących zaliczamy: zaburzenia pracy mięśni, zajęcza warga, wady zgryzu, asymetria dynamiczna, zaburzenia pracy mięśni, blizny po opryszczkach, blizny powypadkowe.

 

Zabiegi na asymetrię ust

Asymetria ust to problem, z którym poradzi sobie medycyna estetyczna. Istnieje kilka zabiegów, które pomogą skutecznie pozbyć się tego defektu urodowego. Już samo standardowe powiększanie ust metodą iniekcji żelu wypełniającego, pozwala nadać ustom pożądany kształt. Doskonałe do pozbycia się tego problemu są kwas hialuronowy, lipotransfer czy toksyna botulinowa. Można także wykonać makijaż pernamentny. Zabiegi te pozwolą nie tylko zlikwidować asymetrie ust, ale także powiększyć je i wymodelować je w taki sposób, by przywrócić wargom odpowiednie proporcje. Zabiegi te dają możliwość także odtworzenia granic pomiędzy czerwienią, a skórą, uniesienie kącików ust, a także delikatne wywinięcie ust na zewnątrz.

 

Kwas hialuronowy

Najbardziej popularną metodą poradzenia sobie z asymetrią ust jest użycie do tego celu kwasu hialuronowego. Zostaje on wprowadzony pod skórę przy pomocy cieniutkiej igły. Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w organizmie człowieka. Używanie tego typu wypełniacza jest więc bezpieczne i skuteczne. Kwas hialuronowy doskonale wiąże wodę, dzięki czemu nadaje ustom odpowiedni kształt i likwiduje asymetrię. Wargi są odpowiednio nawilżone i wygładzone. Zabieg taki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Do tego typu zabiegu warto wybrać Zfill contour 2, marki Zimmer Medicine Systeme. Jest to usieciowany kwas hialuronowy rekomendowany przez lekarzy dermatologów do nadawania naturalnej pełni ustom i korygowaniu ich kształtu. Dzięki Zfill Countour 2 usta są naturalnie wypełnione i mają piękny kształt. W Polsce dystrybutorem tego produktu jest firma IMESO AESTHETIC. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się od 8 do 12 miesięcy.

 

Lipotransfer

Równie spektakularne efekty modelacji kształtu ust można uzyskać dzięki lipotransferowi. Lipotransfer to zabieg, który polega na przeszczepieniu własnego tłuszczu. Tłuszcz pobiera się z wybranej części ciała, np. brzuch, uda, pośladki. Daje to możliwość jednoczesnego odchudzenia ciała jak i wymodelowania ust. Aby zlikwidować asymetrię wystarczy niewielka ilość tkanki tłuszczowej (20-30 ml). Część przeszczepionych komórek przez kilka tygodni ulega biodegradacji co sprawia, że efekt zabiegu będzie delikatniejszy niż w dniu zabiegu. Efektem lipotransferu są symetryczne, pełne usta. Rezultaty utrzymują się od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat od zabiegu.

 

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa pozwala na uniesienie kącików ust. Świetnie sprawdza się w tym przypadku asymetrii kiedy powstała ona własnie na skutek opadania kącików ust. Efektem tego zabiegu jest nadanie ustom bardziej pogodnego wyrazu. Zabieg botoksu na usta należy powtarzać co 4-6 miesięcy.

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 25G/50/XL The cannula for aesthetic treatments
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

Mila
5/5
Zmagałam się z opadającym prawym kącikiem ust, co powodowało niezadowolenie, zwłaszcza, że pracuję przed aparatem i stawało się to co raz bardziej widoczne. Toksyna botulinowa pozwoliła tak na prawdę zmienić moje życie, zaakceptować siebie. Dziękuję Wam za danie mi szansy na poprawę jakości mojego życia. Najważniejsze jest aby kochać siebie
5/5
Przed zabiegiem z użyciem toksyny botulinowej wyglądałam jakbym cały czas była smutna albo nadąsana. Nie wiem dlaczego tak bardzo opadły mi kąciki ust. co było tego przyczyną. Tak więc zadowolona jestem z zabiegu i jego efektów.
5/5
Toksyna botulinowa to bardzo skuteczny zabieg nie tylko jeśli chodzi o korektę ust, ale również wypełnianie zmarszczek. Wcześniej stosowałam kwas hialuronowy i też byłam zadowolona z efektów, ale znacznie dłużej utrzymują się efekty po zabiegu z toksyną botulinową.
5/5
Asymetria była u mnie bardzo widoczna z powodu wady zgryzu. Po leczeniu ortodontycznym było zdecydowanie lepiej, ale zauważyłam,że kąciki ust opadają. Zdecydowałam się usunąć ten defekt przy pomocy kwasu hialuronowego. Bardzo jestem zadowolona z mojego obecnego wyglądu, a wszystko za sprawą małej ampułki.
5/5
Po trzydziestce zauważyłam, że kąciki moich ust zaczęły delikatnie opadać. Za namową kosmetyczki zdecydowałam się na zlikwidowanie tego defektu przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg był mało przyjemny,ale skuteczny. Efekty było widać po kilku dniach jak zeszła opuchlizna.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1