Baby Botoks – na czym polega?

Baby Botoks – na czym polega?

Baby Botoks to specjalna metoda podawania pod skórę toksyny botulinowej. Zakłada osiągnięcie naturalnych rezultatów, z zachowaniem odpowiedniej mimiki twarzy. Dzięki delikatnym zastrzykom z botoksu możliwe jest kompleksowe odświeżenie jej rysów, bez sztucznego efektu, który często jest kojarzony właśnie z botoksem.


Jak wygląda zabieg Baby Botoks?

Tradycyjne ostrzykiwanie twarzy botoksem odbywa się w konkretnych miejscach, a toksyna botulinowa jest wprowadzana w nie w większych ilościach. Zabieg ma na celu przede wszystkim wyeliminowanie zmarszczek mimicznych, poprzez usztywnienie odpowiednich mięśni. Tym samym skóra zostaje wygładzona i nawet po wchłonięciu botoksu przez organizm, zmarszczki są widocznie spłycone. Baby Botoks to natomiast metoda polegająca na wielu drobnych iniekcjach. Każda z nich zawiera małe ilości botoksu, jednak dzięki dużemu obszarowi działania zabieg daje zadowalające efekty. Baby Botoks trwa około 15 minut, a rezultaty pojawiają się natychmiast. Po zabiegu nie ma żadnych skutków ubocznych, które uniemożliwiłyby powrót do codziennych czynności. Ewentualne zaczerwienienia czy siniaki w miejscach wkłucia można z powodzeniem przykryć makijażem. Jedynie po 4 godzinach po zabiegu nie należy pochylać głowy i leżeć w jednej pozycji. Nie można również masować miejsc wkłucia, by nie przesunąć preparatu pod skórą. Na 7 dni należy zrezygnować z sauny, solarium oraz wykonywania innych zabiegów estetycznych.

 

Dla kogo polecany jest zabieg?

Zabieg może być wykonywany profilaktycznie u osób już po 20. roku życia. W konkretnych przypadkach jest natomiast stosowany na pierwsze zmarszczki na czole, lwią zmarszczkę, zmarszczki palacza wokół ust, zmarszczki wokół oczu, opadające powieki, opadające kąciki ust, „brodę czarownicy”, „kamienną brodę” lub zmarszczki królicze u nasady nosa.

 

Baby Botoks jest również polecany dla osób, których skóra wygląda na napiętą, zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Dzięki delikatnym iniekcjom odzyskuje ona wypoczęty, zrelaksowany wygląd. Nie zostaje zaburzona jej mimika, stąd nie należy się obawiać sztucznego efektu unieruchomienia twarzy. Kompleksowy i harmonijny efekt gwarantuje zadowolenie pacjenta.

 

Zabieg można wykonywać co 2-3 miesiące, czyli częściej niż w przypadku tradycyjnego botoksu. Jego efekty utrzymują się jednak do 6 miesięcy. Kolejne iniekcje mogą wydłużać czas działania botoksu. Dzięki temu, że jest stopniowo wchłaniany, rysy twarzy nie ulegają nigdy nagłej zmianie. Delikatne ostrzykiwanie pozwala również na stopniowe usuwanie zmarszczek. Mniejsze dawki preparatu krok po kroku je wypełniają oraz zapobiegają dalszemu pogłębianiu.

 

Do zalet zabiegu można zaliczyć również przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek mimicznych i wygładzanie istniejących, jednak bez ryzyka paraliżu mięśni twarzy.

 

Przeciwwskazania

Zabieg nie może być wykonywany w przypadku ciąży i okresu laktacji, miejscowych infekcji skórnych, zaburzeń krzepnięcia krwi, zażywania niektórych leków, zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego czy też nadwrażliwości na składniki preparatu.

 

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad z pacjentem, który ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego wykonanie. Tłumaczy również jak będzie wyglądał zabieg oraz ile mniej więcej potrwa. To dlatego bardzo ważny jest wybór profesjonalnej kliniki lub gabinetu medycznego, w którym będziemy mieli do czynienia z ekspertem odpowiednio wykwalifikowanym do wykonania zabiegu.

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Nie wiem czy w wieku 20 lat istnieje konieczność wykonywania takich zabiegów, ale w moim wieku na pewno i jestem bardzo zadowolona z efektów, bo tak jak jest napisane nie zmieniły się rysy twarzy, a tylko zmarszczki zostały wypełnione.
Baby
5/5
Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu. Miałam już dobrze widoczną bruzdę na czole
HaniaAnia
5/5
Lepiej skorzystać z kwasu hialuronowego w takich przypadkach.
camilla
5/5
Nie widzę w tym sensu żeby młodą skórę ostrzykiwać toksyną

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły