Bańka chińska na cellulit

Bańka chińska na cellulit

Bańka chińska jest stosowana do masażu ciała. Ten gumowy wynalazek można spotkać w kilku rozmiarach i zakupić do domu. Masaż bańką chińską należy jednak wykonywać bardzo ostrożnie, by nie spowodować powstania siników czy nawet krwiaków pod skórą. Najlepiej wybrać się na niego do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie profesjonalista odpowiednio przeprowadzi zabieg. Wówczas bańka chińska daje niesamowite efekty.


Skąd się wzięła bańka chińska i jak działa?

Bańka chińska pochodzi z chińskiej medycyny ludowej. Wykorzystywano ją głównie do leczenia przeziębień czy grypy. Jest to rodzaj bańki próżniowej, która zasysa do środka powietrze, a w przypadku masażu na ciele, zasysa skórę. Bańka była dawniej wykonywana z bambusa lub szkła, obecnie najwięcej na rynku jest baniek gumowych o różnych rozmiarach. W zasadzie każdy może nabyć przedmiot, by skorzystać z jego rewelacyjnych właściwości. Z jego pomocą można wykonać masaż, który zarówno leczy, rozgrzewa, jak i relaksuje. Bańka chińska znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych, a także upiększających – ujędrnia i wygładza skórę oraz poprawia jej ukrwienie.

 

Zastosowanie bańki chińskiej – walka z cellulitem

Na co konkretnie jest stosowana bańka chińska? Zastosowań przedmiotu jest bardzo wiele. Leczy nadciśnienie tętnicze, astmę, wzdęcia, bezsenność, chorobę lokomocyjną, zapalenia i skręcenia stawów czy też infekcje. Jednak swoją największą popularność zawdzięcza redukcji cellulitu. Masaż bańką chińską na cellulit wykorzystuje zjawisko podciśnienia. Zasysanie skóry i znajdujących się pod nią tkanek poprawia mikrokrążenie oraz rozbija zgromadzony pod nią tłuszcz. Tego rodzaju masaż przyspiesza proces lipolizy, wygładza i ujędrnia skórę, a także usuwa z ciała toksyny. Zabieg sprawdza się w walce z cellulitem, ale też jest stosowany w celu ujędrnienia i wymodelowania ciała.

 

Jak wygląda masaż przy użyciu bańki chińskiej?

Skóra najpierw jest natłuszczana oliwką lub innym „śliskim” preparatem, który ułatwia przesuwanie bańki. Podczas masażu tego typu zazwyczaj wykorzystuje się największe bańki, które działają świetnie na dużych obszarach ciała np.: pośladkach, udach, brzuchu. Następnie z bańki wyciskane jest powietrze i zostaje ona zaaplikowana na skórę. Zassane zostają fałdy skóry oraz leżące pod nią tkanki. Masażysta wykonuje teraz podłużne ruchy bańką na ciele, a także ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych. Nie trwają one dłużej niż kilka minut, aż na skórze pojawi się zasinienie. Następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, polepsza się ukrwienie skóry oraz jej dotlenienie. Poza tym skóra lepiej wchłania substancje zawarte we wspomnianej oliwce czy preparacie, który nanosi się na nią przed, w trakcie i po wykonaniu masażu. Pobudzenie krążenia podczas zabiegu powoduje również wydalanie z organizmu toksyn oraz produktów przemiany materii. Są one jedną z przyczyn powstawania cellulitu, więc masaż bańką chińską można uznać również za profilaktyczny jeśli chodzi o walkę ze skórką pomarańczową. Najlepsze efekty w przypadku redukcji cellulitu daje seria zabiegów, około 10-12, powtarzanych co kilka dni. Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, to zazwyczaj taki masaż zajmuje około godziny.

 

Przeciwwskazania

Mimo, iż masaż bańką chińską ma wiele korzyści, nie u wszystkich może on zostać przeprowadzony. Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem bańki chińskiej to m.in.:

 

 • gorączka,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja,
 • rany i stany zapalne skóry,
 • hemofilia,
 • skłonności do pękania naczynek,
 • niewydolność krążenia np.: żylaki
 • wady serca,
 • miesiączka,
 • ciąża,
 • wiek powyżej 80. lat.

 

Masaż bańką chińską w domu

Masaż bańką chińską można wykonywać również w domu. Bańki są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Należy jednak przeprowadzać go bardzo ostrożnie. Najlepiej na początku skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Następnie warto zasięgnąć czyjejś opinii, jak prawidłowo wykonywać masaż. Można na pierwszy zabieg wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej, w którym będzie można przyjrzeć się metodzie masowania bańką chińską i zapytać o szczegóły doświadczonego masażystę. Z przedmiotem trzeba postępować bardzo ostrożnie, by nie wywołać niepożądanych efektów.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Masaż bańką chińską przynosi dobre efekty,ale trzeba go wykonywać systematycznie.
5/5
Byłam na kilku masażach bańką chińską, po których na moich udach zaczęły się pojawiać krwiaki. Niestety mam skłonność do krwiaków i pękających naczynek dlatego zrezygnowałam z tej metody.
Mała
5/5
Dzięki bańce chińskiej pozbyłam się cellulitu z ud i pośladków. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna i elastyczna. Polecam
malwina
5/5
chodziłam na te masaże a teraz robię je sama w domu. używam specjalnego olejku na rozstępy

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły