Bawoli kark - jakie zabiegi estetyczne pomogą pozbyć się tego defektu?

Bawoli kark - jakie zabiegi estetyczne pomogą pozbyć się tego defektu?

Nieestetyczne zgrubienie pomiędzy łopatkami, które trudno zlikwidować dietą i masażami jest potocznie nazywane bawolim karkiem. Tworzy je nadmiar tkanki tłuszczowej. Nie jest to objaw żadnej choroby , nie powoduje bólu ani innych dolegliwości, ale nieestetycznie wygląda. Zwłaszcza u kobiet bawoli kark jest przyczyną obniżonej samooceny oraz wielu kompleksów. O ile zimą można go jakoś zamaskować -wiosną i latem jest bardzo trudny do ukrycia. Przyczyną tego problemu może być nadwaga, zaburzenia hormonalne, albo też genetyczne skłonności do nadmiernego gromadzenia się tłuszczu właśnie w tym miejscu. Radzenie sobie z tym defektem kosmetycznym za pomocą masaży lub poprzez ćwiczenia czy dietę odchudzającą nie jest zbyt skuteczne. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi umożliwiające skuteczne pozbycie się tego problemu. Jakie to zabiegi?

Bawoli kark -skuteczne zabiegi estetyczne

Bawoli kark jest w większości przypadków złogiem tłuszczu. Bardzo trudno się go pozbyć za pomocą masaży czy diety odchudzającej. Zdarza się, że przyczyną jego powstania jest nie tylko nadwaga, ale także może być on objawem zespołu Cushinga lub innych zaburzeń endokrynologicznych. Niezależnie od przyczyny pojawienia się bawolego karku można się go skutecznie pozbyć przy pomocy zabiegów estetycznych. Bez względu na wielkość zgrubienia skutecznie pomogą w tym liposukcja i lipoliza iniekcyjna. Niezależnie od tego, który zabieg wybierzemy, warto skonsultować się z lekarzem w celu zidentyfikowania przyczyny powstania bawolego karku.

 

Lipoliza iniekcyjna

Jednym ze skutecznych sposobów zlikwidowania bawolego karku jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wstrzyknięciu w miejsce zgrubienia specjalnie przygotowanego preparatu, na bazie soi oraz soli żółciowej, które rozpuszczają tkankę tłuszczową. W miejscu iniekcji powstaje po zabiegu zaczerwienienie i niewielki obrzęk, który pęka w kontrolowany sposób. W wyniku tego komórki tłuszczu przedostają się do krwi, a następnie do wątroby, z której w wyniku procesu metabolicznego zostają na koniec usunięte. Niewielkie ślady po zabiegu mogą być widoczne na skórze przez około 14 dni. Zaleca się wykonanie co najmniej 3-4 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie dla osiągnięcia zadowalającego efektu. Podczas każdego z nich redukcji ulega od 0,5 do 3 cm tkanki tłuszczowej.

 

Liposukcja

Równie dobrą metodą na pozbycie się bawolego karku jest liposukcja. W tym przypadku nacina się skórę, a następnie odsysa nadmiar tłuszczu igłą ssącą metodą podciśnieniową. Zabieg jest nieco inwazyjny i pozostawia delikatne zniekształcenia na skórze dlatego często wspomaga się go lipolizą laserową, która pomaga zachować jędrność skóry. Lipoliza wzmacnia tkankę skórną, dzięki czemu skóra na plecach jest gładka. Dużą zaletą liposukcji bawolego karku jest natychmiastowy efekt. Wymaga ona jednak rekonwalescencji.Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Adapter laserowy bez klipsa do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Adapter laserowy bez klipsa do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Nie wiem czy to wina siedzącej pracy, czy taka moja uroda, ale właśnie w tym miejscu tzn na karku gromadzi mi się tłuszcz, a dbam o siebie i chodziłam na masaże,ale bez większych efektów. Koleżanka poleciała mi zabieg lipolizy. Mam za sobą już dwa zabiegi i widzę różnicę.
5/5
Zauważyłam takie zgrubienie na karku u mojego narzeczonego. Pracuje przed komputerem i pewnie też dlatego pojawiło się to zgrubienie w tym miejscu. Póki co nie przeszkadza mu to w niczym ,ale pewnie z czasem trzeba będzie coś z tym zrobić.. Na szczęście nie jest przeciwny zabiegom medycyny estetycznej.
5/5
Bardzo wstydziłam się swojego wyglądu przez tą "narośl" aż w końcu zdecydowałam się coś z tym zrobić i tu pomocna okazała się medycyna estetyczna i zabieg liposukcji. Jestem zadowolona z efektów, ponieważ zabieg został dobrze wykonany.
5/5
Moja mama z racji wykonywanej pracy nabawiła się tego defektu. Obecnie odczuwa ból w tym miejscu. Była nawet na masażach,ale początkowo ten zabieg tylko nasilił ból. Bardzo bym chciała jej pomóc i ciesze się, że medycyna estetyczna daje takie możliwości.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły