Biostymulacja skóry twarzy - IMESO
Biostymulacja skóry twarzy

Biostymulacja skóry twarzy

Biostymulacja skóry polega na jej pobudzeniu do odbudowy i regeneracji. W efekcie w skórze produkowane są większe ilości kolagenu, który wpływa na jej młody wygląd. Biostymulacja jest przeprowadzana na różne sposoby. W zabiegach medycyny estetycznej używane są różne czynniki stymulujące, które pobudzają skórę. W zależności od wybranej metody można ją skutecznie ujędrnić, oczyścić, a nawet usunąć zmarszczki.


Czym jest biostymulacja?

Dzięki czynnikom stymulującym np.: wiązkom lasera, bodźcom elektrycznym, polu magnetycznemu czy różnym preparatom podawanym na skórę, jej tkanki są pobudzane do regeneracji i odnowy. Jedną z niekonwencjonalnych metod biostymulacji jest także akupunktura, czyli specjalne nakłuwanie skóry cienkimi igłami. Biostymulacja jest stosowana od wielu lat w medycynie. Pomaga złagodzić dolegliwości bólowe oraz stymuluje proces odbudowy uszkodzonych tkanek. U wielu pacjentów jest stosowana w chorobach przewlekłych, a także potrafi przynosić ulgę w chorobach psychicznych. W medycynie estetycznej biostymulacja nie jest jeszcze tak popularna, chociaż efekty zabiegów stymulujących są zadowalające. Pozwalają przyspieszyć regenerację skóry i jej odbudowę, dlatego polecane są w przypadku zmarszczek, utraty jędrności, szorstkiej skóry, jej zanieczyszczeń lub blizn. Zabiegi biostymulacji często są alternatywą dla botoksu, ponieważ zwalczają również zmarszczki mimiczne twarzy.

 

Rodzaje biostymulacji:

 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi pacjenta. Dzięki temu czynnik stymulujący skórę jest w tym przypadku w pełni naturalny i bezpieczny. Nie powoduje alergii ani uczuleń. Zawarte w osoczu płytki krwi mają wpływ na regenerację komórek oraz przyspieszają ich namnażanie i dojrzewanie. Poza tym pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, który jest bardzo ważny w utrzymaniu młodej i jędrnej skóry na dłużej. Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane pod skórę pacjenta. To tak zwany „wampirzy lifting”. W efekcie zabiegu skóra odzyskuje młody i witalny wygląd, poprawia się jej gęstość, a także koloryt. Po podaniu osocza skóra jest odpowiednio odżywiona i przebiegają w niej procesy regeneracyjne. Dzięki biostymulacji osoczem bogatopłytkowym pacjenci pozbywają się zmarszczek i blizn. Zabieg jest polecany dla osób ze skórą pozbawioną blasku, zmęczoną i wiotką. Rezultaty pojawiają się do dwóch tygodni po jego przeprowadzeniu, jednak odnowa skóry zaczyna się już po 48 godzinach. Najlepsze efekty daje seria kilku zabiegów wykonywanych w określonych odstępach czasowych.

 

Biostymulacja laserowa

Podczas biostymulacji laserowej komórki są naświetlane promieniowaniem laserowym. Wykorzystywane są do tego specjalne urządzenia emitujące dwie długości fali. Dawki lasera są uzależnione od efektów, jakie chcemy uzyskać. Biostymulacja tego typu w szczególności jest wykorzystywana jako terapia wspomagająca gojenie ran, przyspieszająca tworzenie blizn i poprawiająca stan skóry przy trądziku. Rezultatem zabiegu jest również stymulacja mikrokrążenia, pobudzenie układu odpornościowego, regeneracja włókien nerwowych, przyspieszenie procesu podziału komórek, a także struktury błon komórkowych. Zabieg jest dość krótki – trwa kilkanaście minut. Biostymulacja laserowa powinna być powtarzana w odstępach 2 dni. Zaleca się wykonanie serii naświetlań, nawet do 10 zabiegów, która przyniesie oczekiwane rezultaty.

 

Mezoterapia

Mezoterapia polega na wprowadzeniu pod skórę składników odżywczych, które stymulują jej regenerację, odżywiają komórki oraz poprawiają wygląd skóry. Często podczas zabiegu podawane są koktajle witamin A, C, E, aminokwasy, gliceryna i inne substancje wykazujące dobroczynny wpływ na skórę. Jeszcze lepsze efekty daje ich połączenie z kwasem hialuronowym. Wyróżniamy dwa rodzaje mezoterapii. Tradycyjnie jest ona wykonywana za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą, wówczas mowa o mezoterapii igłowej. Z biegiem czasu zaczęto jednak rezygnować z iniekcji wykonywanych podczas zabiegu, a zastąpiono je działaniem prądu. Impulsy elektryczne powodują tworzenie w skórze naturalnych kanalików, do których wnikają substancje aktywne zawarte w preparatach. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje więc do odnowy komórkowej zjawisko elektroporacji.

 

Każdy z zabiegów ma określone wskazania, jak i przeciwwskazania, z którymi należy się zapoznać. Pacjentów do zabiegu kwalifikuje specjalista w gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 27G/40/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Bardzo lubię mezoterapię i widzę znaczną różnicę w wyglądzie moje skóry po serii zabiegów. Zazwyczaj kosmetyczna stosuje koktajle witaminowe, ale muszę ją zapytać o kwas hialuronowy , bo dużo o nim słyszałam i to same pozytywne opinie.
5/5
Do tej pory korzystałam z lasera i bardzo podobał mi się wygląd moje skóry po zabiegu. Nie słyszałam do tej pory o liftingu wampirzym,ale bardzo zainteresowała mnie ta metoda. Chyba skorzystam.
Kinga B.
5/5
Dla mnie najlepszym sposobem na regenerację skóry i poprawę jej wyglądu jest właśnie osocze. Korzystam z wampirzego liftingu dwa razy do roku. Moje koleżanki chwalą jak ładnie wygląda moja cera i zawsze wyglądam na wypoczętą. Te zabiegi to moja tajemnica na to jak zachować piękny wygląd na dłużej. Nie są przyjemne, ale przecież żeby być piekną można troszkę pocierpiec.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły