Body contouring przy użyciu fali uderzeniowej

Body contouring przy użyciu fali uderzeniowej

Zabiegi modelujące ciało są coraz popularniejsze. Pacjenci decydują się zwłaszcza na usuwanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, która odbiera im marzenia o szczupłej sylwetce. Nowoczesny body contouring wykonywany jest między innymi za pomocą innowacyjnych urządzeń emitujących falę uderzeniową. Dzięki jej działaniu na tkankę tłuszczową możliwe jest szybkie odchudzanie ciała, bez wyrzeczeń i straty czasu.


Czym jest body contouring?

Body contouring to inaczej konturowanie ciała. Wiele gabinetów medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie zabiegi body contouringu, czyli modelowania sylwetki. Zazwyczaj polegają one na usuwaniu tkanki tłuszczowej, która zalega na określonych partiach ciała i pacjenci chcą się jej po prostu pozbyć. Jedną z metod skutecznego odchudzania jest terapia falą uderzeniową. Metoda daje szybkie i naturalne efekty, a przy tym jest bezbolesna oraz bezpieczna dla organizmu.

 

Modelowanie ciała falą uderzeniową

Body contouring za pomocą fali uderzeniowej wykonywany jest w profesjonalnych klinikach albo gabinetach medycyny estetycznej. Tam lekarz specjalista kwalifikuje pacjenta do zabiegu i tłumaczy mu jego przebieg. Fale radialne emitowane przez specjalne urządzenia ściskają komórki tłuszczowe, a następnie rozbijają ich strukturę. W ten sposób struktura tkanki tłuszczowej ulega destabilizacji, a jej elementy zostają usunięte z organizmu w procesach metabolicznych. Jednak usunięcie warstwy tłuszczu to nie jedyna zaleta zabiegu. Fala uderzeniowa zwiększa przepływ krwi oraz zapewnia efekt drenażu limfatycznego. Dzięki temu organizm może pozbyć się większej ilości produktów ubocznych przemiany materii, a także skuteczniej usunąć wspomniane komórki tłuszczowe. Co więcej fala uderzeniowa wpływa na jędrność i elastyczność skóry, ponieważ pobudza ją do produkcji kolagenu. W wyniku jej działania następuje także odnowa komórkowa, co często jest wykorzystywane w leczeniu blizn czy redukcji rozstępów. Ponadto fala uderzeniowa jest wykorzystywana w walce z cellulitem. Seria zabiegów pozwala skutecznie pozbyć się nierównej struktury skóry, a także znajdujących się pod nią złogów tłuszczowych.

 

Jak wygląda zabieg?

Za pomocą specjalnej głowicy aparatu fala uderzeniowa jest emitowana na skórę. Metoda jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje dyskomfortu pacjenta. Zabieg nie wymaga także rekonwalescencji. Najczęściej trwa około pół godziny, a nawet mniej w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać. Zazwyczaj stosuje się serię kilku zabiegów, nawet około 10, w odstępach kilkudniowych. Co ważne efekty działania fali uderzeniowej pojawiają się natychmiast, a najlepiej widoczne są po 2-3 miesiącach od ostatniego zabiegu.

 

Nowoczesne technologie

Terapia falą uderzeniową wykonywana jest przy użyciu nowoczesnych urządzeń, między innymi aparatu do fali uderzeniowej ZWave Pro, które znajduje się w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP. Dzięki ośmiu programom do wyboru i płynnej regulacji ustawień działanie ZWave Pro można indywidualnie dopasować do pacjenta oraz zmieniać w razie potrzeby nawet w czasie trwania zabiegu. Fale radialne emitowane są na organizm za pomocą specjalnych głowic urządzenia. Ich energia jest wchłaniana w miejscu przyłożenia głowicy do skóry. Sprzęt gwarantuje wysoką skuteczność metody. Dzięki niemu mogą zostać wymodelowane takie obszary ciała jak ramiona, brzuch, pośladki, uda czy nogi. Nowoczesna technologia ZWave Pro wykorzystywana jest nie tylko do konturowania ciała, ale też liftingu skóry, redukcji blizn czy rozstępów, modelowania niedoskonałości i rewitalizacji skóry.

 

Przeciwwskazania

Niestety nie zawsze body contouring może być wykonany za pomocą fali uderzeniowej. Zabieg posiada kilka przeciwwskazań:

  • ciąża i okres laktacji,
  • zakrzepica,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • nowotwór,
  • hemofilia,
  • stosowanie kortyzonu,
  • aktywna infekcja,
  • przebyty zawał serca,
  • rozrusznik serca,
  • metalowe implanty w ciele.

 

Istnieje także kilka innych metod konturowania ciała, z których może skorzystać pacjent, nawet jeśli nie kwalifkuje się do zabiegu fali uderzeniowej.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

ewenie33
5/5
ja wolę zabiegi z kriolipolizy, ale słyszałam że bardzo dobre jest połączenie jej z terapią falą uderzeniową. Taki zabieg daje jeszcze lepsze efekty. Chętnie zafunduję go sobie w nowym roku :)
Tamara
5/5
Moja przyjaciółka namawia mnie do skorzystania z zabiegu. Była na modelowaniu ciała właśnie przy użyciu fali uderzeniowej i jest bardzo zadowolona. Ja chciałabym bardzo zmniejszyć swój obwód bioder i na pewno zapiszę się na konsultację w gabinecie, który mi poleciła.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły