Body wrapping - IMESO
Body wrapping

Body wrapping

Niemal każda kobieta boryka się z problemami skóry takimi jak cellulit czy utrata jędrności. Co więcej wiele osób narzeka również na dolegliwości związane z zaburzeniami metabolizmu oraz mikrokrążenia. W ich wyniku powstają zastoje limfy i nieprzyjemne obrzęki. Jednym z zabiegów, który nie tylko pomaga pozbyć się opisanych problemów, ale też im zapobiega przy regularnym stosowaniu jest body wrapping.


Body wrapping- co to takiego?

„Wrap” to słowo pochodzące z języka angielskiego, które oznacza tyle co zawijać, owijać. Zapewne większości kojarzy się ono bardziej z gastronomią niż zabiegami estetycznymi. Body wrapping to jednak nic innego jak zabieg polegający na owijaniu folią całego ciała lub jego pojedynczych partii. Pochodzi on z USA, gdzie jest stosowany w wielu salonach SPA. W latach 70-tych XX wieku dotarł także do Europy, w której doceniono go ze względu na wspaniałe rezultaty zapewniane przy regularnym stosowaniu. Jakie są dokładnie efekty body wrappingu? Skóra po zabiegu staje się przede wszystkim wyraźnie gładsza i napięta. W miejscach jego stosowania następuje poprawa jej stanu, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, dogłębne nawilżenie oraz redukcja cellulitu. Dzieje się tak dlatego, że ucisk spowodowany owinięciem ciała poprawia krążenie krwi a ciepło otwiera pory w skórze. Dobroczynne substancje mogą więc w nią dokładnie wniknąć.

 

Body wrapping krok po kroku

Zabieg ten nie musi być wykonywany w profesjonalnym salonie kosmetycznym czy SPA, choć wiadomo, że substancje nakładane w nich na skórę mają zazwyczaj mają silniejsze działanie. Body wrapping można jednak przeprowadzić także w domu, ponieważ nie jest skomplikowany i nie wymaga użycia specjalistycznych preparatów, a pożądane rezultaty osiągniemy też z tymi zakupionymi w drogeriach. Wystarczy wybrać odpowiednie preparaty do skóry, w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać. Mogą to być zarówno balsamy odżywcze, poprawiające elastyczność skóry olejki lub serum antycellulitowe pomagające również zmniejszyć obwód ciała. Przed ich nałożeniem zaleca się wykonanie na wybranym obszarze peelingu, który pomoże lepiej im wniknąć w skórę. Warto dobrać go z tej samej gamy kosmetyków, które zamierzamy nałożyć do body wrappingu. Po peelingu aplikujemy na całe ciało lub jego wybraną partię np.: brzuch, pośladki, uda, biodra wybrany wcześniej kosmetyk i owijamy ją folią spożywczą. Aby wzmocnić efekt zabiegu dobrze jest położyć się i przykryć kocem. Pod wpływem ciepła kosmetyki jeszcze lepiej zadziałają na skórę. Zamiast tego niektórzy wybierają serię ćwiczeń. Na owinięte ciało można założyć sportowe ubranie i przez 15-30 minut ćwiczyć na rowerze stacjonarnym czy bieżni. Folię z ciała ściągamy dopiero po 50 minutach. Wówczas po zmyciu preparatu, gołym okiem dostrzeżemy efekty body wrappingu. Skóra od razu staje się gładsza i właściwie nawilżona. Dla uzyskania zadowalających efektów należy zabieg wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Już po dwóch miesiącach widoczne są jego doskonałe rezultaty.

 

Body wrapping nie dla każdego

Niestety choć body wrapping nie jest zabiegiem skomplikowanym, a co za tym idzie można go z powodzeniem stosować w domu i nie wymaga wydawania dużych kwot pieniężnych, nie dla każdego jest on zalecany. Przeciwwskazania do body wrappingu to między innymi: ciąża, choroby serca, nadciśnienie, miażdżyca, choroby nerek, żylaki, ostre infekcje, przebyte niedawno operacje, żylaki, skóra wrażliwa oraz naczynkowa. Jeśli więc posiadamy jakąkolwiek z wymienionych dolegliwości, nie należy stosować zabiegu w domu. W przypadku wybrania zabiegu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym ,specjalista z pewnością przeprowadzi z nami wywiad, by określić czy możemy zostać poddani zabiegowi body wrappingu. Wówczas możemy być pewni jego bezpieczeństwa.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Bardzo ciekawa metoda, chyba sama wypróbuję.
Patrycja
5/5
już kilka razy robiłam zabieg w domu i już widać pierwsze efekty. nie mogę się doczekać na kolejne :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły