Botoks dla włosów – jakie ma właściwości?

Botoks dla włosów – jakie ma właściwości?

Toksyny botulinowej już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zalety jej stosowania znane są nie od dziś. W dodatku wykazuje ona wiele właściwości, z których korzysta medycyna estetyczna. Już od 25 lat botoks jest przez nią wykorzystywany do poprawy wyglądu. Zawsze jednak kojarzono go ze zmianą wyglądu skóry, usztywnianiem mięśni mimicznych i skutecznym wygładzaniem nawet głębokich zmarszczek. Jednak toksyna ma również inne zastosowania, a jednym z nim jest właśnie działanie na włosy.


Ostrzykiwanie skóry głowy botoksem

Botoks znany jest nie tylko jako preparat, który pozwala pozbyć się zmarszczek mimicznych, a także wygładza trwale skórę w miejscu podania pod skórę. Toksyna botulinowa zwalcza również problem nadpotliwości. Przez to często wstrzykiwana jest w różnych obszarach ciała, w których gruczoły potowe stwarzają problemy swoją nadmierną pracą. Ten sposób walki z nadpotliwością stał się inspiracją do zastosowania botoksu na skórę głowy. Wiele osób boryka się bowiem z problemem przetłuszczania włosów, który nasila się głównie zimą, kiedy ubieramy na głowę czapki, a także latem, gdy na zewnątrz panują wyższe temperatury. Ostrzykiwanie skóry głowy botoksem przedłuża świeżość włosów i trwałość uczesania. Dzięki temu można ograniczyć potrzebę codziennego mycia włosów albo częstego korzystania z usług fryzjera.

 

Zalety zabiegu

Największą zaletą zabiegu jest oczywiście świetny efekt w postaci przedłużenia świeżości, objętości i naturalnego piękna fryzury. Botoks pozwala pożegnać się z problemem oklapniętych, przetłuszczonych włosów kiedy tylko nałoży się na nie czapkę albo spędzi dzień na plaży. Włosy stają się odporniejsze na działanie wilgoci, a także nie ograniczają wielu osób w codziennych czynnościach. Dzięki podaniu pod skórę botoksu, osoby trenujące, które nawet kilka razy w tygodniu chodzą na siłownię czy fitness, nie muszą za każdym razem myć włosów po ćwiczeniach. Efekty zabiegu pojawiają się już po kilku dniach od jego zastosowania i mogą utrzymywać się aż do roku. Następnie należy botoks wstrzyknąć ponownie. Zabieg nie jest bardzo bolesny, pacjent odczuwa jedynie ukłucia i czasami lekkie mrowienie. Można także od razu po nim wrócić do codziennych zajęć.

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zastosowania botoksu na głowie są takie same, jak do jego wstrzyknięcia w każdym innym miejscu ciała. Obejmują one: 

  • problemy z układem sercowo-naczyniowym,
  • miastenia i schorzenia nerwowo-mięśniowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • uczulenie na jakikolwiek składnik toksyny botulinowej,
  • terapię lekami przeciwbólowymi, rozrzedzającymi krew, antybiotykami,
  • spastyczność,
  • ciążę oraz okres karmienia piersią,
  • infekcje w miejscu ostrzykiwania.

 

Botoks w innym wydaniu

W wielu salonach fryzjerskich możemy się spotkać z określeniem botoksu na włosy. Jednak zabiegi ostrzykiwania botuliną wykonywane są tylko w profesjonalnych klinikach i gabinetach zajmujących się medycyną estetyczną. Zabiegi określane jako botoks na włosy u fryzjera, polegają po prostu na zastosowaniu na skórę głowy specjalnych masek czy serów, które wnikają głeboko w skórę głowy, tak samo jak podawany jest pod nią botoks. Ma to na celu odbudowanie włosów od środka. Najczęściej w takich preparatach znajduje się keratyna albo białka. Można więc rozważyć wykonanie takiego zabiegu, zanim zdecydujemy się na prawdziwy botoks lub kiedy z powodu stanu zdrowia nie możemy poddać się ostrzykiwaniu botuliną. Jeśli pacjent nie jest pewien, czy zabieg może być u niego przeprowadzony, jego wątpliwości zostaną rozwiane na spotkaniu z lekarzem specjalistą. Dokładny wywiad medyczny pozwoli jednoznacznie określić, czy kwalifikuje się do zabiegu.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Jest to zbawienny zabieg dla osób, które tak jak ja mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem włosów. Do tej pory musiała je myć codziennie a i tak wyglądały na oklapnięte i nieświeże. Po zabiegu nie muszę ich myć tak często i wyglądają zdecydowanie lepiej i jest ich jakby więcej.
5/5
Zdecydowałam się wykonać ten zabieg na dłonie, bo miałam problem z nadmiernym poceniem. Zabieg bardzo mi pomógł i naprawdę jest efektywny.
5/5
Zabieg naprawdę daje bardzo dobre efekty. Do tej pory musiałam myć włosy codziennie, i tak pod koniec dnia wyglądały jak by były przetłuszczone. Dla kobiety to ogromny dyskomfort. Bez wahania umówiłam się na tez zabieg i jestem szczęśliwa , bo problem z tłustymi włosami zniknął .
Marika
5/5
Miałam ten zabieg, efekty są niesamowite. Polecam każdemu, kto tak jak ja miał rzadkie i cienkie włosy, teraz jest zdecydowanie lepiej.
patrycja
5/5
Nie miałam pojęcia, że botoks może być stosowany na włosy. Od pół roku męczę się z ich wypadaniem, ale wszystkie wyniki badań są ok. Zastanawiam się czy to by nie było najlepsze rozwiązanie.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły