https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Botox - innowacyjna metoda leczenia Bruksizmu - IMESO
Botox - innowacyjna metoda leczenia Bruksizmu

Botox - innowacyjna metoda leczenia Bruksizmu

Botox to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jest doskonałym sposobem na odmłodzenie się. Skutecznie redukuje zmarszczki, ale także pozwala powiększyć usta lub skorygować pewne defekty urody. Okazuje się, że ta metoda świetnie sprawdza się także w leczeniu niektórych schorzeń. Jednym z nich jest bruksizm. Jest to zaburzenie pracy układu ruchowego o charakterze stereotypii (patologiczne zaciskanie zębów). Objawia się mimowolnym tarciem zębami żuchwy o zęby szczęki. Zgrzytanie zębami najczęściej ma miejsce podczas snu. Charakterystyczny odgłos tarcia zębami wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie uzębienia, ale także na estetykę twarzy. Jego konsekwencją jest przerost mięśni co znacznie zaburza symetrię twarzy, która przez bruksizm może wyglądać na nienaturalnie kwadratową. Okazuje się, że toksyna botulinowa doskonale radzi sobie z tą dolegliwością. Na czym polega innowacyjna metoda leczenia bruksizmu botoxem i jakie daje efekty?

Bruksizm czym jest i sąd się bierze?

Bruksizm czyli mimowolne zgrzytanie zębami to dolegliwość, która dotyka osoby w różnym wieku. Nienaturalne ocieranie zębów o siebie prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Pod jego wpływem szkliwo pęka, a zęby stają się rozchwiane i ścierają się tracąc na wielkości. Efektem tej dysfunkcji są także bóle głowy, napięcie karku oraz bóle pleców. Symptomy takie jak niszczenie zębów i tendencja do tworzenia się stanów zapalnych jak i obrzęk i zaczerwienienie dziąseł czy też wysiek ropny znacznie zmniejszają komfort życia osób cierpiących na tę przypadłość. Z takimi objawami może wiązać się też skłonność do uogólnienia infekcji oraz podwyższenia temperatury ciała. Bezpośrednia przyczyna zgrzytania zębami nie została do końca poznana. Udało się określić jedynie kilka czynników, które wpływają na ryzyko jego wystąpienia. Należą do nich przewlekły stres, dlatego często na bruksizm cierpią osoby, które są mało odporne na stresujące sytuacje w swoim życiu. Zdarza się, że bruksizm występuje także u osób, które mają wady zgryzu zaburzające prawidłowe ustawienie zębów szczęki i żuchwy, a także niektóre choroby pasożytnicze np. owsica. 

 

Metody leczenia bruksizmu

Ze względu na bardzo poważne konsekwencje zdrowotne zgrzytania zębami, dolegliwości tej nie wolno bagatelizować. Leczenie tego schorzenia zwykle odbywa się na kilku płaszczyznach. Często zaczyna się od sprawdzenia kwestii psychicznego podłoża tego zaburzenia. Wówczas pacjent kierowany jest na psychoterapię powiązaną z farmakologią ( leki uspokajające). Zdarza się, że jest to niewystarczające i nie przynosi oczekiwanych efektów. Wielu pacjentów leczy się także przy pomocy specjalnej szyny na zęby, która jest indywidualnie dobierana i zakładana przez protetyka. Metoda ta sprawdza się jednak tylko w początkowej fazie choroby. 


Doskonałe efekty można uzyskać natomiast stosując toksynę botulinową w leczeniu bruksizmu. W tym celu pacjentowi podawana jest toksyna botulinowa typu A. Jest to substancja produkowana przez bakterie z rodzaju Clostridum Botullinum ( jad kiełbasiany). Skutecznie blokuje on przewodnictwo nerwowo- mięśniowe. Polega to na trwałym połączeniu się płytki nerwowo mięśniowej z cząsteczką toksyny. Zablokowany zostaje wówczas neuroprzekaźnik odpowiadający za skurcz mięśnia. Rezultatem takiego działania jest wystąpienie tzw. wiotkiego porażenia. Precyzyjne, miejscowe zastosowanie toksyny botulinowej przynosi doskonałe efekty jako zabieg z zakresu medycyny estetycznej. 

 

Jak wygląda zabieg

Botoks zastosowany jako metoda leczenie bruksizmu polega na tym, że lekarz przy pomocy strzykawki z ultracienką igłą wprowadza miejscowo toksynę botulinową aplikując ją w docelowe miejsca. W ten sposób następuje blokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, które z kolei powoduje zmniejszenie napięcia mięśni i spowolnienie ich pracy. Rezultatem jest redukcja intensywności tarcia o siebie zębów. Precyzyjne podanie toksyny botulinowej oddziałuje tylko na ostrzykiwane mięśnie. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny ( nie wchłania się do krwioobiegu i nie powoduje zatrucia), a także skuteczny. Dodatkowo ponieważ nie generuje bólu nie wymaga podawania znieczulenia. Pacjenci, którzy mają dużą wrażliwość na ból mogą poddać się znieczuleniu miejscowemu. 

 

Zabieg trwa około 20 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji. Jego pierwsze efekty można zaobserwować już po kilku dniach. Całkowity rezultat jest widoczny po tygodniu. Warto wspomnieć, że toksyna botulinowa utrzymuje się w organizmie przez pół roku- po tym czasie konieczne jest jego powtórzenie. Skuteczność zabiegu zwiększa stosowanie specjalnej szyny , która rozluźnia mięśnie szczęk. 

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów
SOFTFIL® PRECISION 27G/40/XL Kaniula do zabiegów estetycznych
SOFTFIL® PRECISION 27G/40/XL Kaniula do zabiegów estetycznych
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Ciekawa jestem czy tez zabieg jest w pełni bezpieczny i czy z czasem nie powstają jakieś komplikacje.
5/5
Medycyna estetyczna nie przestaje mnie zaskakiwać. Jak tylko przeczytałam ten artykuł umówiłam mojego męża na zabieg. To schorzenie nie jest przyjemne ani dla niego ani dla mnie. Cieszę się,że jest sposób który skutecznie temu zaradzi.
5/5
Moja znajoma jakiś czas temu była na tym zabiegu. Z tego co opowiadała zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, które ułatwiają jej codzienne funkcjonowanie.
5/5
Jest to bardzo skuteczna metoda i serdecznie ją polecam.
5/5
Słyszałam o tym,że botox stosuje się w leczeniu migren, ale nie wiedziałam,że w leczeniu burksizmu również. Cieszę się,że powstał ten artykuł, bo mam w rodzinie ten problem.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1