Bruzdy nosowo-wargowe - IMESO
Bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo-wargowe

Zmarszczki spędzają sen z powiek wielu osobom. Niektóre z nich pojawiają się już w młodości i stopniowo pogłębiają się. Jedną z takich niechcianych linii na twarzy jest bruzda nosowo-wargowa. Ciągnie się ona od skrzydełek nosa aż do kącików ust. Tworzy w ten sposób pionowe fałdy skóry uwydatniane przez proces starzenia. Dodają one nam lat i sprawiają, że osoba z bruzdą nosowo wargową nawet rzadziej się uśmiecha, by ich nie uwydatniać. Twarz staje się więc poważna i zmęczona.


Przyczyny

Przyczyny bruzd nosowo-wargowych nie są związane z mięśniami mimicznymi jak wiele innych zmarszczek, ale z grawitacją. Skóra pod wpływem siły przyciągania opada, ponieważ nie wytwarza już na tyle kwasu hialuronowego odpowiadającego za jej jędrność i właściwy poziom nawilżenia. Włókna kolagenowe zostają osłabione i z czasem wiotczeją nie utrzymując skory we właściwej pozycji. Bruzda nosowo-wargowa pojawia się stosunkowo wcześnie i niestety pogłębia wraz z wiekiem tworząc coraz głębszą linię w skórze. W ich leczeniu najważniejsza jest profilaktyka i systematyczność.

 

Domowe sposoby

Domowe sposoby na bruzdy nosowo-wargowe to przede wszystkim ćwiczenia i właściwa pielęgnacja skóry. Fitness twarzy pomagający walczyć z tą zmarszczką polega między innymi na nadymaniu policzków powietrzem oraz składaniu ust do pocałunku. Ćwiczenia na bruzdy nosowo-wargowe trzeba powtórzyć kilka razy i ważne jest jego regularne wykonywanie. Warto także wypróbować to polegające na przykładaniu wskazujących palców do kącików ust równo z dolnymi dziąsłami. Unosimy ku górze kąciki, a palce mają ten ruch hamować. Wzmacnia to i widocznie uelastycznia rejon twarzy odpowiadający za powstawanie bruzd. Powinno się również używać właściwych kosmetyków pielęgnujących skórę. Regularne nawilżanie opóźni powstawanie zmarszczek. Na uciążliwe bruzdy nosowo-wargowe pomaga nakładanie na noc olejku różanego. Istotne jest też w przeciwdziałaniu wszelkiego typu zmianom na twarzy, by unikać wystawiania jej często na działanie promieni UV. Przyspieszają one bowiem proces starzenia się skóry.

Zabiegiem, który pozwala na szybkie pozbycie się problemu jest kwas hialuronowy na bruzdy nosowo-wargowe. Wypełniacze z kwasem hialuronowym wstrzykiwane są pod skórę oraz rozmasowywane w celu równomiernego rozłożenia ich pod skórą. Zabieg nie trwa długo i jest praktycznie bezbolesny dzięki użyciu cienkich igieł. Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych daje szybki efekt, jednak nie jest on trwały. Ostrzykiwanie kwasem należy powtarzać co kilka lub kilkanaście miesięcy, ponieważ ulega on rozpadowi. Jednak powtarzany zabieg wymaga wstrzykiwania mniejszej ilości preparatu, a w połączeniu z domowymi sposobami pomoże wygrać walkę z głęboką zmarszczką.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Próbowałam wykonywać te ćwiczenia,ale zabrakło mi determinacji no i mam problem z systematycznością. Dlatego zdecydowałam się na kwas hialuronowy. Efekt widoczny był od razu po zabiegu i utrzymuje się dość długo.
5/5
Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i jest coraz bardziej popularny. Jak dotąd modelowałam sobie jedynie usta przy pomocy kwasu i szczerze jestem zadowolona.
Monia97
5/5
Mama skorzystała z zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym i jest bardzo zadowolona z efektów.. Może kiedyś zdecyduje się i ja :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły