Brwi metodą piórkową

Brwi metodą piórkową

Na czym polega metoda piórkowa?

Metoda piórkowa stanowi praktyczne, komfortowe oraz estetyczne rozwiązanie kwestii makijażu. Jest to makijaż permanentny, który polega na wprowadzeniu pod skórę określonego pigmentu. Sposób jego nakładania przypomina proces tatuowania, jednakże różni się on od tatuażu głębokością wprowadzenia pigmentu, wielkością jego cząstki, rodzajem igły oraz urządzenia pigmentującego. Różna jest także trwałość pigmentacji, gdyż makijaż permanentny brwi metodą piórkową utrzymuje się na skórze twarzy około 3-5 lat. Obraz brwi powstaje w wyniku zestawienia pojedynczych kresek, co pozwala na charakteryzację każdego z pojedynczych włosów oraz nadawanie im pożądanych cech.


Małe zmiany, którym można zawdzięczać tak wiele

Dzięki wykorzystaniu metody piórkowej brwi, mówić można nie tylko o rekonstrukcji włosów, ale także ich uzupełnianiu oraz korekcji. Naturalny wygląd, ułożenie oraz gęstość brwi nie są czymś, na co mamy duży wpływ. Można podejmować się ich regulacji za pomocą eliminacji poszczególnych włosków, pogrubianiu bądź wydłużaniu ich oraz stosowania specjalnych środków kosmetycznych, które pozwalają je w ograniczony sposób wymodelować. Proces ten należy z całą pewnością określić mianem czasochłonnego, wymagającego praktyki oraz takiego, który należy regularnie powtarzać. Metoda piórkowa stanowi obietnicę wyjątkowo naturalnego wyglądu włosów brwi, a jej przebieg jest niemal bezbolesny. Zabieg wykonywany jest za pomocą jednorazowych narzędzi w postaci płaskich igieł, które połączone są w swoiste piórka co stanowi tym samym powód nazwy tego procesu.


Nacechowane komfortem bezpieczeństwo

Jest to coraz bardziej popularna metoda walki z niedoskonałościami ludzkiej fizjonomii. Swą renomę zawdzięcza niekwestionowanej wygodzie oraz bezpieczeństwu, które jest jednym z jej wyróżników. Zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach z użyciem wspomnianych wyżej igieł jednorazowych, a będący jego wynikiem obrzęk jest minimalny oraz krótkotrwały. Wraz z upływem czasu pojawia się konieczność odnowy przeprowadzenia zabiegu, gdyż barwnik złuszcza się wraz z naskórkiem.

Podsumowując – metoda piórkowa to zabieg, który pozwala na osiągnięcie wymarzonego efektu. Nie można jednak zapominać o tym, że wykonywany jest na lata. Decyzja ta powinna być zatem poprzedzona sumienną oraz dogłębną refleksję oraz weryfikację kompetencji osoby, u której chce się go wykonać. Pomocne w podjęciu ostatecznego wyboru może okazać się obejrzenie przykładowych prac specjalisty, któremu chcemy powierzyć swe oblicze oraz poznanie opinii ludzi, którzy zdecydowali się na opisywany zabieg.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Moja znajoma zrobiła sobie ostatnio ten zabieg. Brwi wyglądają bardzo naturalnie. Chyba sama się skuszę, bo komfort jest ogromny.
Kaja
5/5
Brwi wykonane tą metodą wyglądają bardzo naturalnie. Warto trochę pocierpieć dla efektu końcowego
Aleksandra34
5/5
Zabieg jest dość bolesny - przynajmniej dla mnie - ale ma się spokój na 1,5 -2 lata. Jestem zadowolona. Wystarczy znaleźć profesjonalistę, który zrobi też ładny kształt tych brwi.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły