By troska o piękno szła w parze z bezpieczeństwem

By troska o piękno szła w parze z bezpieczeństwem

Nie da się zaprzeczyć, że medycyna estetyczna w Polsce cieszy się coraz większym powodzeniem. Polki chętnie decydują się na zabiegi korekcyjne związane z ich urodą i starają się wyeliminować nieprzyjemne skutki starzenia się. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej z nich wiedziało, do jakiego gabinetu i specjalisty medycyny estetycznej się udać oraz na co zwracać uwagę podczas pierwszych wizyt.

Kiedy udać się po raz pierwszy na zabieg?

Nie ma żadnej granicy wiekowej. Jedynym wyznacznikiem jest to, jak czujemy się sami ze sobą, czy zaczynamy mieć zastrzeżenia do swojego wyglądu lub zaczynamy dostrzegać defekty estetyczne. Pytania typu: „jesteś dziś niewyspana?” czy „ostatnio więcej pracujesz?” mogą dodatkowo dać nam do myślenia. Słowem, gdy zaczynamy się źle czuć we własnym ciele i pojawia się naturalna potrzeba zmiany.

 

Do kogo najlepiej się wybrać?

Oczywiście do lekarza specjalisty. Najlepiej do kogoś, kto wzbudza nasze zaufanie, kto został nam polecony lub o kim udało się nam czegoś wiarygodnego dowiedzieć. Najważniejszym kryterium w wyborze specjalisty powinno być jego doświadczenie i profesjonalizm.

 

Na co zawrócić uwagę podczas pierwszej wizyty?

Przede wszystkim, sam gabinet powinien wzbudzić w nas poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ważny jest także kontakt z pacjentem. Lekarz powinien uświadomić nas na temat zalet, a także wad oferowanej terapii oraz szczegółowo odpowiedzieć na każde nasze pytanie, czy rozwiać ewentualne wątpliwości. Najważniejsza jest sama rozmowa zapoznawcza, podczas której specjalista powinien być dla nas partnerem, który zostawia nam czas do zastanowienia się.

 

Na ile ewentualne zabiegi są bezpieczne?

Zabiegi są bezpiecznie, ale zawsze trzeba brać pewną poprawkę ze względu na indywidualne potrzeby pacjenta. O wszystkich ewentualnych zagrożeniach również powinien poinformować nas lekarz.

 

Na ile zabiegi są efektywne i jak często trzeba je powtarzać?

Efektywność zabiegów zależy od bardzo wielu czynników, związanych z naszym sposobem życia i indywidualnymi cechami naszego organizmu. Proces starzenia się jest permanentny, więc zabiegi trzeba dostosowywać do jego tempa. Każdy zabieg należy zaplanować indywidualnie tak, by pasował do aktualnego wyglądu pacjenta, a w miarę upływu czasu – ewentualnie go skorygować.

 

Źródło: http://blog.drignaciuk.pl/

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 27G/40/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Bardzo dziękuję za dobre rady. Na pewno będę się do nich stosować, aby nie przedobrzyć
Paulina
5/5
a niestety tak ciężko wypracować sobie te dobre nawyki...

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły