Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Cellulit - można się go pozbyć. Skuteczne metody walki z cellulitem

10/03/2020 | Cellulit
0

Cellulit to zmora wielu kobiet. W zasadzie większości z nich, ponieważ według statystyk nawet 98 proc. pań może mieć problemy z tzw. pomarańczową skórką. Niezależnie od tego, jak bardzo cellulit jest zaawansowany, można go zmniejszyć, a nawet zlikwidować. Kluczowe znaczenie ma zdrowa, zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. Wymaga to oczywiście dużej motywacji i konsekwencji, a także czasu. Jeśli chcemy natomiast zadziałać skutecznie i szybko, warto rozważyć zabieg u profesjonalisty.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit jest nieprawidłowo rozmieszczoną tkanką tłuszczową. Powoduje to powstawanie zmian podskórnych, w wyniku których powierzchnia ciała staje się pofałdowana. Partie, w których defekt ten występuje najczęściej to uda, biodra, pośladki i brzuch. Cellulit często pojawia się u osób z nadwagą i otyłością, jednak osoby szczupłe również mogą mieć z nim duży problem. Może nasilić się pod wpływem zmian hormonalnych, np. w ciąży lub okresie dojrzewania bądź menopauzy. Cellulit można dodatkowo podzielić na dwa rodzaje:
- wodny - który spowodowany jest zaburzeniem krążenia krwi,
- tłuszczowy - wynikający z nadmiaru komórek lipidowych.
Cellulitowi sprzyja również niezdrowa dieta, niska aktywność fizyczna, nieregularne posiłki oraz przyjmowanie niektórych leków.

Zabiegi na cellulit

Cellulit to taki mankament urody, którego czasem trudno jest się pozbyć. Nawet kobiety, które zdrowo się odżywiają i dużo ćwiczą borykają się z "pomarańczową skórką". Właśnie między innymi z myślą o tych paniach, medycyna estetyczna oferuje nowoczesne zabiegi pomagające zlikwidować cellulit. Przed podjęciem decyzji o ich wykonaniu warto wybrać się na badanie ultrasonograficzne, które pozwoli określić stopień zaawansowania cellulitu oraz stan tkanki podskórnej. Wśród zabiegów, które zaleca się najczęściej na cellulit znajduje mezoterapia. To mało inwazyjny zabieg, który polega na ostrzykiwaniu skóry w miejscach, które objęte są cellulitem. Podaje się przy tym substancje, które pomagają poprawić krążenie i przyspieszają spalanie tłuszczu, np. kofeinę. Zabieg wykonuje się przy pomocy bardzo cienkiej igły, dzięki czemu jest bezbolesny i nie pozostawia śladów po wkłuciach. Aby osiągnąć skuteczne efekty należy jednak przeprowadzić kilka takich zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.
Innym popularnym rozwiązaniem są ultradźwięki. Oddziałują one na głębsze tkanki skórne, pozwalając w widoczny sposób redukować cellulit. Działanie fal polega na docieraniu do miejsc, w których znajduje się cellulit oraz ich ogrzaniu. W wyniku tego, naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, co umożliwia zwiększenie przepływu krwi. Polepsza się również dotlenienie komórek. Często podczas tego zabiegu, na skórę nakłada się preparaty antycellulitowe, które pod wpływem ultradźwięków lepiej się wchłaniają.
Skuteczną metodą walki z cellulitem są także fale radiowe. Powodują one podgrzanie skóry oraz znajdujących się pod nią tkanek, dzięki czemu dochodzi do obkurczenia się włókien kolagenowych. W wyniku tego zainicjowane zostają procesy produkcji nowych włókien kolagenowych, które uzupełniają powstałe ubytki. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. Energia fal radiowych powoduje również redukcję tkanki tłuszczowej, w wyniku czego cellulit ulega zmniejszeniu.

Usuwanie cellulitu bez skalpela

Klasyczny zabieg liposukcji chirurgicznej nie jest zbyt przydatny w leczeniu cellulitu. Wszystko dlatego, że ta metoda jest nastawiona przede wszystkim na usunięcie tkanki tłuszczowej. U wielu osób można natomiast przeprowadzić zabieg kriolipolizy w połączeniu z falą uderzeniową. Podczas zabiegu wykorzystuje się aparat Zimmer Z Lipo, który posiada specjalną głowicę mrożącą, która przykładana jest do obszaru ciała, na którym chcemy zredukować tkankę tłuszczową. Niska temperatura powoduje rozbicie komórek lipidowych, które ulegają obumarciu, a następnie są wydalane z organizmu w ciągu najbliższych kilku tygodni. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu można zastosować aparat Zimmer Z Wave Pro, który dodatkowo wygładzi skórę, poprawi jej jędrność i sprawi, że cellulit ulegnie wyraźnej redukcji.

Komentarze

Brak komentarzy.

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek