Cellulit tłuszczowy - IMESO
Cellulit tłuszczowy

Cellulit tłuszczowy

Cellulit jest powszechnym problemem wielu kobiet. Bardzo rzadko pojawia się on u mężczyzn, ponieważ jest ściśle powiązany z kobiecą genetyką i anatomią. Cellulit powstawał od zawsze na ciele kobiet w okresie ciąży, jednak obecnie nie tylko przyszłe mamy borykają się ze skórką pomarańczową. Siedzący tryb życia, mało ruchu, nieodpowiednia dieta, a nawet palenie papierosów sprawiają, że cellulit tłuszczowy pojawia się często na ciele. Skąd jednak wiadomo, z którym rodzajem cellulitu mamy do czynienia i co ważne - jakich metod użyć, by się go pozbyć?


Różne rodzaje cellulitu

Wyróżniamy różne rodzaje cellulitu. Jego pojawienie się na ciele może mieć wiele powodów. Nie zawsze obecność skórki pomarańczowej oznacza, że prowadzimy nieodpowiedni tryb życia i jest on wynikiem gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod skórą. Dla przykładu cellulit wodny pojawia się najczęściej u osób szczupłych. Powoduje go nie tłuszcz, a nieprawidłowy przepływ krwi i limfy w tkance łącznej. Wówczas staje się ona na tyle miękka, że pozwala przenikać limfie i zawartym w niej toksynom do tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe zaczynają napełniać się nimi i tworzą grudki, które podczas nacisku mogą wywoływać dolegliwości bólowe. Cellulit wodny wywoływany jest więc przez złe krążenie, a także zmiany hormonalne i dotyka zwłaszcza okolicy ud. Innym rodzajem cellulitu jest cellulit cyrkulacyjny. Jest on wyjątkowo oporny i trudny do zwalczenia. Objawia się twardymi, zbitymi grudkami, które są bolesne w dotyku. Pojawia się on na udach i nad kolanami. Jego przyczyną są zesztywniałe włókna kolagenowe otaczające tkankę tłuszczową. Straciły one już swoją funkcję, czyli umożliwianie krążenia krwi i dotleniania komórek. W przypadku tego rodzaju cellulitu pomaga zmiana nawyków żywieniowych, głównie wyrzucenie z diety produktów o wysokim indeksie glikemicznym. I na koniec, najczęściej spotykany rodzaj cellulitu to ten tłuszczowy, wspomniany na początku artykułu. Wszystkie rodzaje cellulitu wyglądają nieestetycznie na skórze i dotknięte nimi ciało wygląda mało atrakcyjnie oraz jest częstym powodem kompleksów. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele metod zwalczania cellulitu.

 

Zabiegi na cellulit tłuszczowy

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które pomagają zredukować ilość tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą, a także zmniejszają widoczność cellulitu wygładzając skórę oraz sprawiając, że staje się ona bardziej elastyczna i jędrniejsza. Poza tym w walce z cellulitem pomoże ruch i odpowiednia dieta. Zaleca się również wykonywanie masażu na partiach ciała, na których pojawiła się tzw.: skórka pomarańczowa. Jednak zaawansowany cellulit trudno jest usunąć domowymi metodami i często trzeba bardzo długo czekać na ich efekty. Najlepiej wybrać więc jeden z zabiegów medycyny estetycznej, których szeroka oferta jest dostępna w gabinetach profesjonalistów.

 

Jednym z nich jest zabieg mezoterapii. Polega on na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych poprawiających mikrokrążenie lub przyspieszających spalanie tłuszczu. Innym zabiegiem jest drenaż limfatyczny, czyli masaż ręczny albo wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia. Drenaż poprawia krążenie krwi, odprowadza nadmiar wody z tkanek i likwiduje obrzęki. Pomaga on więc nie tylko w usunięciu cellulitu tłuszczowego, ale też wodnego, usprawniając przepływ limfy. Cellulit można zwalczać również laserem na podczerwień. Jego promienie wnikają w tłuszcz i stymulują metabolizm. Kolejna metoda to karboksyterapia. Korzysta ona z właściwości dwutlenku węgla, który wstrzykiwany pod skórę rozbija tkankę tłuszczową. Bardzo dobre wyniki daje także użycie ultradźwięków. Emituje je specjalna sonda. Ultradźwięki stymulują metabolizm i rozbijają zalegający pod skórą tłuszcz.

 

Ostatnio bardzo popularną metodą, wykazującą dużą skuteczność w walce z cellulitem jest również fala uderzeniowa. Emitowana na skórę ściska otaczającą tkankę oraz rozbija strukturę molekuł. Komórki tłuszczowe wchodzą wówczas w stan apoptozy, czyli naturalnej śmierci. Następnie zostają one usunięte z ciała w naturalnych procesach metabolicznych. Fala uderzeniowa wykazuje dużą skuteczność w redukcji cellulitu. W dodatku daje świetne efekty w przypadku nawet zaawansowanego stopnia cellulitu tłuszczowego. Doskonale radzi sobie z problemem wiotkiej skóry, miejscowej otyłości, a nawet nierówności ciała zaistniałych po innych zabiegach estetyki ciała.

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Mezoterapia to zabieg na który się zdecydowałam aby pozbyć się cellulitu i szczerze polecam, bo efekt jest super i długo się utrzymuje. Jestem bardzo zadowolona.
5/5
Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej uważam za najskuteczniejszy w walce z cellulitem. Żadne kremy, balsamy, a nawet ćwiczenia tak skutecznie nie działają. Polecam
kaśka
5/5
Czy ktoś był na fali uderzeniowej na cellulit? Szukam opinii na temat skuteczności zabiegu, bo nie należy do najtańszych a mnie bardzo zależy na widocznych efektach. Poradzicie coś???
5/5
wygląda na to, że mam cellulit wodny, a zawsze myślałam, że to ten tłuszczowy. Muszę wybrać się na któryś z tych zabiegów, bo mam już dość ukrywania moich nóg w spodniach :((

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły