Chcesz mieć usta kusicielki?

Chcesz mieć usta kusicielki?

Pełne, wydatne usta wyglądają kusząco i seksownie. I każda z nas może takie mieć. Zabieg powiększający usta kwasem hialuronowym trwa krótko – nie dłużej, niż 10 – 15 minut. O szczegóły zapytaliśmy dr Dorotę Kwiatkowską, dermatolog z kliniki SkinClinic, lekarza medycyny estetycznej. Zabieg powiększania ust przeznaczony jest dla pań, które nie są zadowolone z kształtu swoich ust (nieregularne), wielkości (zbyt małe), a także tych, które potrzebują poprawić sobie samopoczucie. Wydatniejsze usta skupiają uwagę panów, dodają kobiecie seksapilu. 

Na początku opowiedzmy o tym, co najmniej przyjemne w tym zabiegu – nie jest on zbyt przyjemny, dlatego lekarz stosuje znieczulenie. – Przed zabiegiem wystarczy posmarować usta kremem Emla – mówi doktor Dorota Kwiatkowska. I dodaje: – Ostrzykiwanie śluzówek Xylokainą (znieczulenie nasiękowe) lub blokowanie nerwów nie jest konieczne przy tego typu zabiegach, tym bardziej że mogą wystąpić powikłania. Po około 20 minutach krem zaczyna działać, usta są znieczulone. Uczcie, jakie temu towarzyszy, można porównać do lekkiego zdrętwienia. Nie jest to nieprzyjemne ani uciążliwe. 

 

Przygotowania do zabiegu

– Zabieg powiększania ust nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak należy pamiętać, że na 3 doby przed zabiegiem nie należy przyjmować środków rozrzedzających krew i przeciwpłytkowych – tłumaczy pani doktor. A zatem wizytę trzeba sobie wcześniej zaplanować. – Osoby, które cierpią na nawracające opryszczki, powinny dwa dni przed zabiegiem przyjmować lek przeciwwirusowy – ostrzega dr Kwiatkowska.

 

Nie dla każdego

A kto musi się, przynajmniej na razie, pożegnać z myślą o powiększonych ustach?

– Przede wszystkim odradzam poddawanie się zabiegowi kobietom w ciąży bądź karmiącym piersią, lecz także osobom z chorobami autoimmunologicznymi czy przyjmującym leki przeciw krzepliwości krwi, rozrzedzające krew (np. aspiryna, heparyna, etc.) – ostrzega nasza pani ekspert.

 

Zaczyna się nakłuwanie

Lekarz medycyny estetycznej powiększa usta przy użyciu kwasu hialuronowego.

 

– Kwas hialuronowy wstrzykujemy w kontur ust, czerwień wargową, „łuk Kupidyna” lub kąciki ust, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć – wyjaśnia dr Kwiatkowska. Trwa to około 10 – 15 minut.

Czy mogą być jakieś niepożądane skutki uboczne, czy coś nam grozi? – Najczęstszym działaniem niepożądanym powiększania ust jest siniak lub niewielki obrzęk ostrzykiwanej okolicy, utrzymujący się do kilku dni. Uczciwość każe nam dodać, że ten zabieg, jak każdy inny, niesie też inne zagrożenia. Oczywiście, jak przy każdym zabiegu, mogą wystąpić również skutki poważniejsze, takie jak ziarniniaki, martwica lub ropnie. Występują one jednak niezwykle rzadko – uprzedza pani doktor.

 

Co po zabiegu?

Po zabiegu można wyjść na ulicę bez obaw, że będziemy wyglądać źle. – Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu powiększania usta są nieco obrzęknięte, ale nie wyglądają karykaturalnie – zapewnia doktor z kliniki SkinClinic. I co dalej, jak o nie dbać? – W pierwszej dobie po wykonanym zabiegu unikajmy jednak skrajnych temperatur i nie całujmy się – ostrzega nasza ekspertka. I dodaje: – Nie jest wskazana nadmierna ekspozycja na słońce. Poza tym o powiększone usta dbamy dokładnie tak samo jak o naturalne, pielęgnujemy je w zależności od indywidualnych potrzeb – dodaje. 

 

Na jak długo wystarczy?

Teraz możemy zbierać wyrazy uznania, bo wyglądamy ślicznie i seksownie. Na jak długo możemy zapomnieć o kolejnej wizycie? – Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 8 miesięcy, zależnie od trybu życia. Znaczenie mają również indywidualne cechy osoby poddającej się zabiegowi, na przykład zawartość hialuronidazy w skórze. Jest to enzym rozkładający kwas hialuronowy. Jedni mają go więcej, inni mniej, dlatego u niektórych efekt jest bardziej trwały – wyjaśnia dr Kwiatkowska. Jednak coś trzeba dodać: – Palenie tytoniu, opalanie się czy intensywny wysiłek fizyczny przyspieszają wchłanianie się preparatu. U wielu kobiet efekt zabiegu utrzymuje się dłużej, nawet do 2–3 lat. Usta oczywiście są mniejsze niż bezpośrednio po zabiegu

 

Dobrze wybierz gabinet

I jeszcze jedno. Czy zawsze efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami? – W dużej mierze zależy to od poczucia estetyki lekarza wykonującego zabieg. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca i osoby, która będzie go wykonywać. Dzięki temu możemy uniknąć przerysowanego efektu i wielu niepożądanych skutków ubocznych, wynikających z niekompetencji – wyjaśnia pani doktor. – Przede wszystkim ważne, by zabieg wykonywał lekarz. Uważajmy z kupnem np. kuponów na zabieg. To ingerencja w zdrowie, która może skończyć się poważnymi powikłaniami. Najlepiej iść w miejsce sprawdzone, polecane. Przy wyborze warto dodatkowo kierować się poczuciem estetyki lekarza. Żaden lekarz nie wykonuje zabiegu tak samo jak drugi. Jednemu może podobać się np. bardziej wyrazisty efekt, niż tego oczekujemy, inny woli zachować umiar. 

 

A ile zapłacimy?

– Cena zabiegu jest zależna od miejsca oraz od ilości użytego do powiększenia ust preparatu. Przeciętnie jest to koszt od 1300 zł – tłumaczy dr Kwiatkowska.

 

Źródło:http://kobieta.fakt.pl/

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

Hania
5/5
coraz bardziej zastanawiam się nad zabiegiem. czytałam już dużo komentarzy i opinii na ten temat i wydaje się że faktycznie nie ma się czego obawiać :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły