Cosmelan - zabieg na przebarwienia

Cosmelan - zabieg na przebarwienia

Przebarwienia na skórze pojawiają się w wyniku zbyt wysokiego poziomu melaniny produkowanego przez skórę. Jest ona wytwarzana w celu ochrony przed promieniami UV. To właśnie dlatego osoby mieszkające w ciepłym klimacie mają ciemniejszą skórę, a w zimnym zazwyczaj skórę jasną. Przebarwienia powstają więc najczęściej w wyniku częstego opalania albo też zmian hormonalnych. Aby się ich pozbyć, wiele osób poddaje się różnym zabiegom estetyki ciała. Jednym z nich jest właśnie cosmelan.


Przebarwienia nie są niebezpieczne dla zdrowia ani nie wpływają w żaden sposób na codzienne funkcjonowanie. Mogą one jednak pogarszać samopoczucie, ponieważ osoba z przebarwieniami czuje się mało atrakcyjne i stara się za wszelką cenę je ukryć. U kobiet częstą przyczyną powstawania przebarwień jest ciąża albo menopauza, kiedy zachodzą największe zmiany hormonalne organizmie. Z tego względu coraz częściej pacjenci szukają zabiegów depigmentacji, które pozwolą im się pozbyć plam na skórze. Cosmelan rozjaśnia przebarwienia blokując tyrozynazę i pozbywając się nadmiaru pigmentu. Poza tym zabieg ma również inne efekty, które powodują, że wybiera go wiele osób.

 

Efekty cosmelanu

Zabieg jest nie tylko wykorzystywany do walki z przebarwieniami, głównie piegami czy melasmą, ale również pomaga usunąć blizny powstałe na skórze. Co więcej stosuje się go w celu zwężania rozszerzonych porów oraz leczenie trądziku. Po zabiegu skóra jest widocznie wygładzona, nawilżona oraz oczyszczona. Następuje redukcja przebarwień oraz zmian na skórze, a dodatkowo cosmelan reguluje pracę gruczołów łojowych i spowalnia powstawanie zaskórników. Zabieg polecany jest również na płytkie zmarszczki, które skutecznie wygładza.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z dwóch etapów - silnie peelingującej maski oraz kuracji w domu za pomocą kremu rozjaśniającego. Jego pierwsze efekty pojawiają się już po tygodniu od przeprowadzenia. W profesjonalnych gabinetach zanim wykonany zostanie zabieg, lekarz rozmawia z pacjentem, by wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Jeśli może być u niego przeprowadzony cosmelan, skóra zostaje oczyszczona i odtłuszczona specjalnym płynem. Wówczas jest na nią nakładana specjalna maska, którą pacjent zmywa dopiero w domu po upływie około 5-8 godzin, według zaleceń lekarza czy kosmetologa. Następnie przez okres około 2-3 miesięcy pacjent ma aplikować na skórę specjalny krem, który podtrzymuje działanie maski oraz serum z witaminami. Przerwanie stosowania preparatów może powodować nawroty przebarwień, więc bardzo ważne jest sumienne wykonywanie zaleceń w domu. Pacjent powinien także pojawiać się w gabinecie na cykliczne kontrole stanu skóry.

 

Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i ściągnięta. W kolejnych dniach zaczyna się złuszczać. Zabieg cosmelanu jest wysoce skuteczny. Przebarwienia znikają u osób z ciemną karnacją w ciągu 8 a 10 dni, a z jasną skórą w ciągu 8-21 dni. Redukcja plam na skórze następuje aż o 95%. W czasie kuracji nie można stosować innych preparatów na przebarwienia ani kosmetyków z alkoholem czy peelingów. Przez około 10 dni nie można w ogóle nakładać na skórę makijażu, a przez miesiąc eksponować jej na słońce. Przed każdym wyjściem najlepiej stosować na skórę krem z wysokim filtrem.

 

Przeciwwskazania

Zabieg ma również przeciwwskazania. Należą do nich:

 

 • ciąża i okres laktacji,
 • aktywna forma trądziku,
 • aktywne stany zapalne skóry,
 • niedawno przebyty zabieg depilacji,
 • inne wykonywane zabiegi peelingujące,
 • alergie skórne,
 • infekcje bakteryjne lub wirusowe,
 • opryszczka,
 • nadwrażliwość na światło,
 • stosowanie Roacutanu,
 • brak możliwości unikania kontaktów ze słońcem.

 

Żródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Zabieg okazał się zbawienny dla mojej skóry. Przebarwienia zniknęły i zrobię wszystko aby już się nie pojawiły.
5/5
Jest to bardzo kompleksowy zabieg. Poradził sobie z moją grubą skórą i rozszerzonymi porami, a przy okazji z przebarwieniami potrądzikowymi. Jestem zadowolona z zabiegu.
Julka
5/5
Bardzo fajny zabieg. Mam skórę trądzikową i próbowałam już wszystkiego na tą moją buzię. Efekty były różne...W końcu zdecydowałam się na Cosmelan i to był bardzo dobry wybór. Zmiany na skórze widocznie się zmniejszyły, skóra już się nie świeci i jest przyjemna w dotyku
renata m.
5/5
czuję, że to zabieg dla mnie! mam dużo piegów po lecie i nie jestem w stanie ich codziennie zakrywać wieloma warstwami makijażu, bo to strata czasu. I tak w ciągu dnia wychodzą na wierzch. W końcu pozbędę się tych plam, zaraz poszukam jakiejś kliniki w okolicy

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły