Czy wiesz, że można odmłodzić usta? Oto sposób!

Czy wiesz, że można odmłodzić usta? Oto sposób!

Większość Polek nie jest zadowolona z wyglądu swoich ust. Kobietom przeszkadza kształt warg, zbyt mała ich objętość, zanik naturalnego koloru oraz drobne zmarszczki wokół ust. Problemy te często są niwelowane za pomocą zabiegu powiększania ust. Dzięki nawilżającym właściwościom kwas hialuronowy nie tylko zwiększa objętość warg, lecz także je odmładza. Usta stają się jędrniejsze, odzyskują utracony kolor, redukcji ulegają także tzw. zmarszczki palacza.

Usta, podobnie jak reszta skóry, ulegają procesom starzenia – tracą objętość, jędrność i kolor, a ich brzegi ulegają zwiotczeniu. Proces ten przyspiesza wyrazista mimika, palenie tytoniu, częste wahania wagi ciała, duża ekspozycja na zmiany temperatury i promieniowanie UV. Pomóc mogą zabiegi medycyny estetycznej, np. fotoodmładzanie, zabiegi złuszczające i zabiegi z wykorzystaniem botoksu i kwasu hialuronowego.

– Tajemnica ładnych ust to odpowiedni preparat i odpowiednia technika jego wstrzyknięcia oraz umiar w ich powiększaniu, tak by nie zaburzyć harmonii twarzy. Usta są jedną z najistotniejszych części twarzy i razem z oczami nadają charakter twarzy, są także wyznacznikiem seksapilu u kobiet. Najważniejsze jest zatem to, by nie zepsuć kształtu ust i nie zwulgaryzować rysów twarzy przy powiększaniu czy odtwarzaniu ich objętości – podkreśla dr Robert Chmielewski, lekarz medycyny estetycznej, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Najpopularniejszą metodą poprawiania wyglądu ust jest ich powiększanie kwasem hialuronowym. To obecnie najlepsza substancja o działaniu nawilżającym, dzięki której wargi po zabiegu odzyskują właściwy poziom nawilżenia, kolor i młodzieńczą jędrność. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu, a po upływie 10 minut rozmasowaniu go na całej długości ust. Zazwyczaj trwa on nie dłużej niż pół godziny. Dodatkowym efektem zabiegu powiększania ust jest zanik drobnych zmarszczek wokół nich, a więc odmłodzenie tej okolicy. Efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Przy powiększaniu ust bardzo ważna jest technika wstrzyknięcia kwasu oraz dobranie objętości do kształtu ust, tak, aby uniknąć nienaturalnego efektu rybich warg.

– Bardzo ważne jest zachowanie proporcji ust przy ich powiększaniu. Zawsze górna warga powinna być troszeczkę mniejsza i troszeczkę węższa od dolnej, wtedy zachowamy harmonię. Również sam kształt ust jest ważny – pod żadnym pozorem nie wolno zaburzać proporcji twarzy, tak, by usta dalej współgrały z charakterem twarzy, to jest bardzo ważny element – mówi dr Robert Chmielewski.

Zabieg powiększania ust jest bezpieczny i bezbolesny, nie powinno się go jednak wykonywać w czasie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest także miesiączka, opryszczka lub blizny w okolicach ust. Efekty zabiegu wzmocni codzienna pielęgnacja, bazująca na nawilżaniu i natłuszczaniu warg, oraz ochrona przed dużym mrozem i promieniowaniem UV.

 


Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

Daria_mes
5/5
Po długim czasie zdecydowałam się na powiększenie ust kwasem i teraz wiem że raz na pół roku korzystam ponownie z zabiegu. Moje usta są pełniejsze i wyglądają lepiej. Polecam każdej kobiecie co się zastanawia nad tym. Nie jest to bolesne i efekt się utrzymuje długo.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły