https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Czym jest kriolipoliza, a czym kriolipoliza drugiej generacji? - IMESO
Czym jest kriolipoliza, a czym kriolipoliza drugiej generacji?

Czym jest kriolipoliza, a czym kriolipoliza drugiej generacji?

Kriolipoliza to skuteczna metoda w walce ze zbędnym tłuszczem. Staje się coraz popularniejsza i powoli wypiera z rynku medycyny estetycznej inwazyjny zabieg liposukcji. Na czym polega kriolipoliza i dlaczego zyskuje tak dużą popularność? Czym jest Kriolipoliza względem jej drugiej generacji?


Kriolipoliza – czym dokładnie jest?

Dlaczego kriolipoliza staje się alternatywą dla liposukcji? Oba te zabiegi doskonale sprawdzają się w walce ze zbędną tkanką tłuszczową, jednak jest pomiędzy nimi zasadnicza różnica. Kriolipoliza to zabieg zupełnie bezinwazyjny, natomiast liposukcja wymaga inwazyjnej ingerencji w ciało. Nie ma więc tutaj wątpliwości, że kriolipoliza jest metodą zdecydowanie bezpieczniejszą. Zabieg ten przeprowadzany jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia.

 

Zabieg kriolipolizy polega na obniżeniu temperatury w zbędnej tkance tłuszczowej. Wykorzystuje się tutaj odpowiednio niskie temperatury, które generowane są przy pomocy różnej wielkości aplikatorów dostosowanych wielkością do niemal każdego obszaru ciała. Niskie temperatury z powodzeniem działają na redukcję komórek tłuszczowych, nie ingerują zaś w otaczające tkanki miękkie. Po "zamrożeniu" komórek te obumierają i są z organizmu usuwane w trakcie naturalnych procesów metabolicznych. Aby zabieg kriolipolizy mógł być uznany za skuteczny należy wytworzyć temperaturę od - 8 oC do - 10 oC tak aby uzyskać w podskórnej warstwie tkanki tłuszczowej temperaturę w przedziale od + 2 oC do + 4 oC. Tylko taka temperatura na aplikatorze daje taką temperaturę w tkance tłuszczowej i tylko ten przedział temperatury daje gwarancję skuteczności zabiegu kriolipolizy.

 

Na rynku jest wiele urządzeń które nie generują takich temperatur dlatego też nie mogą być uznawane za procedury skuteczne, bezpieczne i rekomendowane. Ważne jest na jakim urządzeniu jest wykonywany ten zabieg.

 

Pacjent poddawany zabiegowi musi ułożyć się w takiej pozycji aby napięcie powierzchowne skóry było najmniejsze. Następnie powierzchnia skóry w obszarze zabiegowym zostaje odpowiednio przygotowana. Na obszar zabiegowy ciała najpierw kładzie się specjalny jednorazowy podkład, który nasączony jest odpowiednim żelem. Mata przeciwodmrożeniowa i żel to niezbędne elementy zabiegu. Jakość tego elemntu jest bardzo ważna ze względu na skuteczność transportu temperatury w głąb tkanek. Jeśli mata i żel mają nieodpowiednią budowę cząsteczkową to może dość do koncentracji niskich temperatur na powierzchni skóry, a tym samym do odmrożenia jej powierzchni.

 

Kiedy pacjent jest już odpowiednio przygotowany, można przystąpić do właściwego zabiegu. Do ciała przystawia się dopasowany do obszaru zabiegowego aplikator urządzenia mrożącego. Temperatura zostaje dostosowana odpowiednio do potrzeb danego pacjenta, najczęściej jednak mieści się ona w przedziale od - 5°C do -10°C. Na początku zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort, jednak ustaje on po kilku, kilkunastu minutach, a zabieg staje się bezbolesny. To wynik niskich temperatur, które znieczulają pacjenta miejscowo.

 

Zmrożone komórki tłuszczowe wchodzą w stan nekrozy, często wg literatury naukowej apoptozy, a następnie usuwane są z organizmu systematycznie, co z kolei przekłada się na widoczne zmniejszenie się tkanki tłuszczowej na ciele. Zabieg kriolipolizy aktywuje procesy metaboliczne, co ma również spory wpływ na skuteczność zabiegu.

 

Pierwsze efekty kriolipolizy widoczne są już po około trzech lub czterech dniach po zabiegu. Ciało jest bardziej jędrne i wymodelowane, a skóra w miejscu zabiegu układa się zupełnie inaczej. Jeden zabieg wystarczy aby uzyskać zadowalające efekty. Aby jednak uzyskać jeszcze bardziej satysfakcjonujący efekt, warto wykonać jeszcze jeden zabieg po około dwunastu tygodniach.

 

Komu polecany jest zabieg?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg kriolipolizy nie wystarczy do tego, żeby pozbyć się bardzo dużej nadwagi. W przypadku takich problemów kriolipoliza może być uzupełnieniem całego, bardziej złożonego planu odchudzania. Nie jest jednak urządzeniem samym w sobie do odchudzania. Procedura ta jest najskuteczniejsza przy depozytach tkanki tłuszczowej, której nie można spalić pomimo diety i aktywności fizycznej. Kriolipoliza to metoda doskonała dla osób, które pomimo diety i ćwiczeń nie mogą sobie w stu procentach poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała. Zabieg można wykonywać między innymi na brzuchu, ramionach, biodrach, nogach, plecach, męskiej klatce piersiowej czy podbródku.

 

Czym jest druga generacja kriolipolizy?

To już 9 lat od kiedy dwaj lekarze ze szpitala z Massachusetts (USA) dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson udowodnili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na niskie temperatury niż tkanki je otaczające. W 2008 roku to był znaczący postęp w medycynie jesli chodzi o nieinwazyjną metodę pozbywania się z organizmu komórek tłuszczowych. Do 2017 roku nic się nie zmieniło. Technologia, która ma już prawie 10 lat nie została rozwinięta technologicznie. Zmieniały się jedynie ogniwa chłodzące, ksztalt i wielkość aplikatorów, nic poza tym. W medycynie to rzadkość kiedy technologia nie zostaje rozwijana. Można wywnioskować, że skoro jest idealna to nie ma potrzeby. Nic bardziej mylnego.

 

Zabieg kriolipolizy ma swoje minusy, na których skupili się inżynierowie jednej z największych firm projektujących zaawansowane urządzenia medyczne, firmy Zimmer MedizinSysteme. Zimmer to firma, która jako pierwsza opanowała technologię zimna w medycynie. Jej pierwsze urządzenia wykorzystywane były w medycynie etsteycznej, rehabilitacji. Należą do nich wszystkie generacje profesjonalnych systemów chłodzenia z certyfikatami FDA i CE Medycznym Cryo5, Cryo6, Cryo mini oraz najlepsze na Świecie trzystrefowe kriokomory IceCube.

 

Z takim bogatym doświadczeniem Zimmer MedizinSysteme stworzył kriolipolizę drugiej generacji. Urządzenie ZLipo Systeme jest wynikiem 6 lat badań i doświadczeń mających na celu wyeliminowanie błędów procedury kriolipolizy, zwiększenie efektów estetycznych, przyśpieszenie procesu eliminacji adipocytów oraz zwiększeniu bezpieczeństwa całej procedury. Brzmi imponująco ponieważ to wszystko udało się osiągnąć. Wykorzystano do tego technologię trzyfazowego zabiegu ZLipo w połączeniu z zabiegiem ZWavePro co jest integralną częścią protokołu drugiej generacji kriolipolizy. To dzięki ZWavePro efekt jest aż dwukrotnie większy niż w poprzednich odsłonach urządzeń. Dodatkowo nie ma potrzeby wykonywania masażu manualnego-drenującego co było dla pacjentów bardzo niekomfortowe i bolesne.

 

ZLipo Systeme posiada również fazy pulsacyjne na początku zabiegi i końcu co przekłada się w podniesienie komfortu pacjentów. Następny zabieg wreszcie można wykonywać nie po 3 miesiącach a już po jednym miesiącu. Efekty w ilości zredukowanej tkance tłuszczowej jest dwukrotnie większe za pomocą ZLipo Systeme.

 

Jakie urządzenie do kriolipolizy będzie najlepsze?

Kriolipoliza wykonywana jest przy użyciu specjalnego aparatu. Rekomendowanym przez wielu specjalistów jest właśnie aparat do kriolipolizy ZLipo Systeme w synergii z falą uderzeniową ZWavePro. To nowoczesne urządzenie do kriolipolizy dostępne jest w ofercie IMESO AESTHETIC GROUP. Urządzenie zostało wyposażone w trzy rodzaje aplikatorów, tak więc bez problemu dobrać można to optymalne rozwiązanie do potrzeb danego pacjenta. Sprzęt jest bardzo wygodny w obsłudze – posiada duży ekran dotykowy i kolorowy wyświetlacz. Wszystkie parametry zabiegu można ustawić w dowolny sposób. Zimmer ZLipo gwarantuje też pacjentom pełne bezpieczeństwo w trakcie zabiegu oraz jako jedyne urządzenie na świecie dostosowanie parametrów pod cechy tkanki tłuszczowej każdego pacjenta.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Występują pewne przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy. Są to między innymi:

 

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby układu krążenia,
 • choroby wątroby,
 • choroby nerek,
 • cukrzyca,
 • infekcje i egzema,
 • przerośnięte blizny i rozstępy w obszarze zabiegowym,
 • zaburzenia krążenia,
 • nowotwory złośliwe,
 • stany zapalne i rany skóry,
 • grzybicze, zakaźne lub wirusowe choroby skóry.

 

Wszystkie należy wykluczyć przed zabiegiem w trakcie konsultacji.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Large (L)

Komentarze

Wiola
5/5
Zabieg jak każdy inny, cudów przecież nie zrobi. Ale jednak potrafi mieć efekty nawet te najmniejsze, które pomogą Ci się zmotywować do dalszego działania.
Helena
5/5
czyli jednak nie taki idealny zabieg jakby sie moglo wydawac..

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1