Czym jest microblading brwi i na czy polega? - IMESO
Czym jest microblading brwi i na czy polega?
20.04.2017

Czym jest microblading brwi i na czy polega?

Pod pojęciem microbladingu kryje się popularny makijaż permanentny brwi. Efektem zabiegu są równe i kształtne brwi. Na czym dokładnie polega ta metoda?


Microblading – co to takiego?

Wiele kobiet maluje brwi każdego ranka - wszystko po to, żeby wyglądały kształtnie i pięknie. Zajmuje to kilka minut i wymaga dużej precyzji, w końcu nawet najmniejsze nierówności mogą sprawić, że brwi zamiast lepiej, wyglądać będą gorzej. Nie każda pani ma jednak czas i ochotę na to, aby przy każdym makijażu zajmować się również brwiami. Zresztą nie każdy nabiera też takiej wprawy, żeby faktycznie z doskonałą precyzją je namalować. Rozwiązaniem jest tutaj makijaż permanentny brwi, czyli inaczej zabieg microbladingu. Jest to też propozycja dla kobiet, które na przykład straciły brwi w wyniku chemioterapii, chcą skutecznie zakryć niedoskonałości brwi, albo mają problem z doborem odpowiednich kosmetyków.

 

Na czym polega zabieg?

Na początek należy wyjaśnić, że microblading nie jest metodą na zagęszczenie brwi, nie sprawia on, że zaczynają wyrastać nowe włoski. Zabieg ten polega na dorysowaniu włosków na skórze, przez co całe brwi zyskują bardzo naturalny i jednocześnie symetryczny wygląd.

 

Microblading jest to wprowadzenie odpowiedniego pigmentu do kolczystej warstwy naskórka. Wykonuje się to za pomocą specjalnego mikroostrza. Trzy tygodnie przed wykonaniem zabiegu nie należy regulować i farbować brwi. Zabieg jest oczywiście poprzedzony dokładnym wywiadem z pacjentem – należy więc podać wszystkie informacje o ewentualnych dolegliwościach lub zażywanych lekach. Końcowy efekt microbladingu zależy między innymi od rodzaju użytego pigmentu oraz od umiejętności kosmetyczki, która realizuje zabieg.

 

Przed zabiegiem wybiera się rodzaj pigmentu. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ kolor pigmentu musi być odpowiednio dobrany do koloru włosków naturalnych. Źle dobrana barwa może sprawić, że efekt końcowy wyglądać będzie nienaturalnie lub po prostu nieestetycznie. Następnie na brwi nałożona zostaje maść o właściwościach znieczulających. Kosmetyczka musi również przed zabiegiem właściwym narysować kontury brwi, co wykonuje się za pomocą kredki. Wszystko po to, aby dobrać ich najlepszy kształt. Po takim przygotowaniu przechodzi się do wypełniania brwi. Skórę brwi nacina się bardzo delikatnie, a następnie aplikuje w nacięcia pigment. Cały zabieg trwa około godzinę, a jego efekt widoczny jest po około tygodniu.

 

Po makijażu permanentnym skóra wymaga właściwej pielęgnacji

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi o skórę w tym miejscu dbać należy w szczególny sposób. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno dotykać brwi, przecierać ich lub moczyć. Mniej więcej po około trzech godzinach od zabiegu należy nasmarować brwi regenerującą maścią. Tę czynność trzeba powtarzać co kilka godzin. Maść można nakładać za pomocą wacika kosmetycznego. Przez kilka dni po zabiegu nie wolno miejsca zabiegu myć mydłem, nie należy też używać kosmetyków. Po zabiegu mogą się też pojawiać strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno drapać, ponieważ przez to mogą pojawiać się blizny. Przez okres dwóch tygodni od zabiegu nie należy też korzystać z solarium, sauny lub z basenu. Skóry brwi nie powinno się też opalać oraz zbyt mocno wysuszać.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Niestety nie każda osoba może skorzystać z permanentnego makijażu brwi. Są pewne przeciwwskazania, które należy wykluczyć jeszcze przed zabiegiem. To między innymi okres ciąży oraz karmienia piersią. Microblading nie może być też wykonywany u osób, które są uczulone na epinefrynę i lidokainę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również choroby nowotworowe, padaczka, opryszczka, łuszczyca. Nie należy też wykonywać takiego makijażu u osób, które przyjmują sterydy lub leki rozrzedzające krew.

 

Microblading to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać trwały efekt pięknych brwi. Zabieg taki to olbrzymia wygoda i codzienna oszczędność czasu. I nic dziwnego, że zyskuje on coraz większą popularność.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 22-28mm)

Komentarze

5/5
Marzą mi się piękne brwi. Moje tylko wypadają i mam dziury. męczy mnie malowanie bo i tak nigdy nie są takie same. A wykonane tą metodą wyglądają bardzo naturalnie.
Renata
5/5
XD nie przesadzajmy, narysowanie brwi to nieraz kwestia chwili do 2 minut, poza tym trzeba chyba markerem robic te brwi jak nie wychodza rowne

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły