Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg? - IMESO
Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa to doskonały sposób na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia z ciała. Jak wygląda taki zabieg i ile trzeba ich wykonać, aby uzyskać zadowalające efekty?


Niechciane włoski na ciele to zmora wielu kobiet. Istnieje wiele sposobów na to, aby tego owłosienia się pozbyć. Jednym z tych popularnych jest depilacja laserowa. Jest to zabieg, które daje świetne efekty i jest dla pacjenta bezpieczny.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu depilacji laserowej konieczne jest odpowiednie przygotowanie. A co niezwykle ważne, te przygotowania potrwać mogą nawet miesiąc. Szczegóły należy zawsze najpierw omówić ze specjalistą, który będzie zabieg wykonywać. Zasadniczo przygotowania te dobierane są indywidualne do potrzeb danego pacjenta. Jednak są pewne zasady, których przestrzegać musi każdy. Po pierwsze – jeżeli pacjent stosuje kurację doustną retinoidami, to już nawet pół roku przed zabiegiem depilacji laserowej musi jej zaprzestać. Należy również zaprzestać depilacji innymi sposobami, np. woskiem, mniej więcej na miesiąc przed depilacją laserową. Z kolei mniej więcej na trzy tygodnie przed zabiegiem zrezygnować należy z używania wszelkich maści z retinoidami. Nie wskazane jest też opalanie się na kilka tygodni przed depilacją laserową – chodzi tutaj zarówno o opalanie światłem naturalnym, jak również solarium. W przypadku opalenizny, która uzyskana jest wyniku stosowania kosmetyków samoopalających, depilację można przeprowadzić dopiero po jej ustąpieniu.

 

Jak wygląda zabieg?

Jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu właściwego, przeprowadzona zostaje na skórze pacjenta próba laserowa. Jest to bardzo ważne, ponieważ istotne jest to, jak skóra zareaguje na jego działanie. Jeżeli nie dzieje się nic złego, to można przystąpić do depilacji. Najczęściej wykorzystuje się tutaj laser, którego światło pochłaniane jest potem przez melaninę – ta substancja znajduje się w mieszku włosowym. To właśnie melanina odbiera energię z lasera, po czym ulega zniszczeniu wraz z mieszkiem. Czy możliwa jest trwała depilacja laserowa? Niestety nie jest możliwe trwałe usunięcie owłosienia, ponieważ włosy nie rosną równomiernie, są różnej barwy i grubości. Dlatego zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że część z tych włosków pozostanie na ciele. Natomiast ile zabiegów potrzeba? Z całą pewnością nie wystarczy jeden. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na to, że włoski na ciele nie rosną równocześnie, tak więc ciężko je usunąć przy jednym zabiegu. Na światło lasera reagują przede wszystkim włoski, które są w stanie wzrostu. Pozostałe znajdują się w tzw. fazie uśpienia. Znaczy to, że w ich mieszkach znajduje się za mało melaniny, aby w jakikolwiek sposób zareagowały na laser. Zabieg depilacji laserowej trzeba więc powtarzać. Przez pierwsze pół roku depilacja powinna być przeprowadzana raz w miesiącu. Natomiast później może to być raz w roku. Bardo ważne jest odpowiednie postępowanie po zabiegu. Przez około 2 tygodnie zakazane jest opalanie się. Należy też w tym czasie stosować odpowiednie kremy z filtrami, które ochronią depilowana skórę. Naturalnym objawem pojawiającym się po zabiegu jest lekki obrzęk, nie należy jednak się nim martwić, ponieważ ustępuje już po kilku godzinach.

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Co prawda depilacja laserowa nie jest jakimś inwazyjnym czy szkodliwym zabiegiem, jednak należy pamiętać o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Należy się do nich bezwzględnie stosować, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Główne przeciwwskazania to między innymi:

 

  • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • różne choroby skóry, a między innymi łuszczyca, rybia łuska, bielactwo,
  • stosowanie antybiotyków oraz leków światłouczulających,
  • skóra opalona naturalnie lub w solarium,
  • rozrusznik serca,
  • wyrywanie włosków pensetą, depilatorem lub z wykorzystaniem wosku (należy zaprzestać na około 4 tygodni przed zabiegiem laserem).

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
To prawda włoski nie zniknęły całkowicie,ale jest ich zdecydowanie mniej i już nie wrastają,a to dla mnie najważniejsze. Jestem bardzo zadowolona z efektu.
5/5
Laser raz na zawsze pomógł mi pozbyć się niechcianych włosków z różnych partii ciała. Nie ma skuteczniejszej metody
Gabi
5/5
Polecam wszystkim, których utrapieniem jest nadmierne owłosienie. Zabieg skuteczny i co najważniejsze efekty utrzymują się latami.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły