Dermabrazja laserowa na rozstępy

Dermabrazja laserowa na rozstępy

Rozstępy to problem pojawiający się na skórze, który posiada niemal każdy. Blizny te pojawiają się w trakcie ciąży, szybkiego tycia czy chudnięcia. Mogą one również mieć podłoże genetyczne oraz hormonalne. Jedną z metod pozbywania się rozstępów jest dermabrazja laserowa.


Dermabrazja na rozstępy- na czym polega?

Dermabrazja to zabieg pomagający pozbyć się rozstępów, który wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Wyróżniamy jego dwa rodzaje- dermabrazję mechaniczną oraz laserową. Pierwszy z nich to metoda polegająca na peelingu mechanicznym. Za pomocą specjalnego urządzenia są ścierane wierzchnie warstwy skóry w miejscach występowania rozstępów. Niestety zabieg bywa bolesny, wymaga nawet narkozy częściowej i trwa do 120 minut. Podczas dermabrazji mechanicznej ścierana jest skóra zarówno z rozstępami, jak i zdrowa, co jest zdecydowaną wadą metody. Dermabrazja laserowa to zdecydowanie lepsza opcja dla osób, które chcą pozbyć się blizn na ciele. W przypadku tego zabiegu komputer steruje tym jak głęboko laser może wniknąć pod skórę. W przypadku niewielkich rozstępów dermabrazja nie wymaga stosowania znieczulenia.

 

Efekty dermabrazji laserowej

Laser stosowany na rozstępy emituje światło, które ogrzewa zmienioną skórę tak długo, aż zaczyna odparowywać z niej woda. Ponadto za pomocą wiązki usuwany jest naskórek i wierzchnie warstwy skóry właściwej. Po zabiegu na skórze pojawiają się drobne strupki. Może wystąpić także lekki ból i obrzęk oraz uczucie miejscowego odrętwienia. Wszystkie te objawy ustępują po około 4 tygodniach. Skóra staje się gładka, elastyczna i jednolita. W przypadku głębokich rozstępów następuje ich widoczne spłycenie. Całkowite pozbycie się blizn wymaga powtórzenia zabiegu dermabrazji po wygojeniu się miejsca oddziaływania lasera czyli upływie przynajmniej 3 miesięcy. Laser na rozstępy jest zalecany w przypadku ich białego lub perłowego koloru. Co więcej zabieg można przeprowadzać także na zmiany, które pojawiły się po ciąży.

 

Postępowanie po zabiegu

W trakcie rekonwalescencji po zabiegu dermabrazji laserowej można stosować leki przeciwbólowe, które pomogą w normalnym funkcjonowaniu. W miejscach usuwania rozstępów zakładany jest specjalny opatrunek. Lekarz specjalista może zalecić stosowanie pacjentowi maści przeciwbakteryjnych, z antybiotykami lub kremów wspomagających gojenie. Należy również przestrzegać podstawowych zasad higieny, ponieważ jak po każdym zabiegu, miejsce po wykonaniu dermabrazji wymaga dbania o czystość, by nie powstały w nim komplikacje.

 

Przeciwwskazania do zabiegu dermabrazji

Zarówno mechaniczna, jak i laserowa dermabrazja nie może być przeprowadzana u osób ze znamionami skórnymi, brodawkami czy problemami z pigmentem skóry. Zabiegi te są również odradzane w przypadku cukrzycy, zaburzeń odporności czy zażywania leków przeciwzakrzepowych oraz fotouczulających np.: niektórych środków antykoncepcyjnych. Z dermabrazji nie mogą korzystać osoby o ciemnej karnacji lub opalone, ponieważ istnieje ryzyko powstania na ich skórze podrażnień. Wizyta u specjalisty pomoże w dobraniu nie tylko rodzaju zabiegu, ale też pozwoli na ustalenie, czy pacjent kwalifikuje się do wykonania dermabrazji na rozstępach.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Ramię Zabiegowe Pantograf do chłodziarki Z Cryo 6

Komentarze

Aneta_37
5/5
Zabieg z opisu może się wydawać bolesny i przerażający ale ja zdecydowałam się na dermabrazję laserową i nie było aż takiego bólu. Miałam duże rozstępy więc skorzystałam nie tylko raz z zabiegu. Jestem zachwycona efektem końcowym.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły