Dolina łez - jak się jej pozbyć?

Dolina łez - jak się jej pozbyć?

Zmarszczki i linie powstające na twarzy mają swoje specyficzne nazwy, które nawiązują do ich powstawania lub wyglądu. "Dolina łez" to nic innego jak zapadnięcie skóry pod okiem, w okolicy policzka i oczodołu. Przechodzi ono skośnie na twarz tworząc zagłębienie, którym zazwyczaj płyną łzy, stąd jej nazwa. Jakie są jednak przyczyny powstania doliny łez i co ważne, jak można się jej skutecznie pozbyć?


Przyczyny doliny łez to wiotczenie skóry pod oczami i jej nieestetyczne obwisanie. Zanikają mięśnie i powięzi, które są dla niej swoistym rusztowaniem, podtrzymującym skórę we właściwej pozycji. Dolina łez pod oczami nadaje twarzy zmęczony i smutny wygląd, którego bardzo trudno się pozbyć. Na ratunek tej głębokiej linii biegnącej od oczu aż po środkową część policzka jest kwas hialuronowy.

To właśnie z jego powodu pojawia się dolina łez, ponieważ skóra z każdym dniem traci kwas hialuronowy, a z wiekiem jest go coraz mniej produkowane. Substancje wypełniające na bazie kwasu są więc ratunkiem dla osób cierpiących z powodu doliny łez pod oczami. Może to być na przykład ZFill proponowany przez firmę iMeso. W linii produktowej znajdują się zarówno wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, jak i gliceryny w kwasem nieusieciowanym, naturalnym. Zabieg pozbycia się doliny łez polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w miejsca występowania głębokich linii na skórze. Lekarz wykonuje zastrzyki za pomocą zwykłej igły lub kaniuli po zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci posmarowaniu do pół godziny przed zabiegiem jego miejsca kremem lub maścią. Często stosowane są również naturalne i bardzo skuteczne urządzenia zamrażające, znieczulające chwilowo miejsca wkłucia lub zastrzyki. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego jest on modelowany i rozmasowywany pod skórą dla uzyskania równomiernego efektu wypełnienia doliny łez, która nie będzie wyglądała sztucznie. Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, ponieważ kwas hialuronowy jest biodegradowalny i ulega wchłonięciu. Po tym czasie najlepiej powtórzyć procedurę dla utrzymania efektu korekcji doliny łez.

Zabieg szczególnie polecany jest dla kobiet i mężczyzn po 40-tym roku życia, którzy cierpią z powodu pojawienia się wyraźnej doliny łez pod oczami. Jego rezultaty stopniowo widać po upłynięciu 3-4 tygodni. Wtedy to kwas zwiększa objętość absorbując wodę i stopniowo wypełniając brzydkie linie i wgłębienia. Stymuluje on także produkcję kolagenu utrzymującego jędrność skóry. Jeżeli efekt zabiegu nas nie zadowala lub dolina łez jest płytsza ale wciąż widoczna warto skorzystać z dodatkowej serii kwasu hialuronowego. Lekarze podają go bowiem w małych ilościach od 0,5 do 1ml, by twarz wyglądała naturalnie.


Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Moja bratowa ma ma 25lat i robiła sobie dolinę łez kwasem hialuronowym. Na razie była na jednym zabiegu i z tego co wiem wybiera się na następny.
Magdalena028
5/5
Czy mogę skorzystać z zabiegu już w wieku 30 lat? Martwię się że za jakiś czas te zmarszczki będą jeszcze bardziej widoczne..

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły