Drenaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny to specjalny masaż wybranej części ciała, który usprawnia przepływ limfy w organizmie, a więc wpływa na pozbywanie się z niego toksyn i uodparnianie. Następuje ono w wyniku sprawnego transportowania limfocytów i białka w ciele człowieka. Zabieg jest zalecany dla osób chcących wygładzić czy ujędrnić skórę, ale też dla borykających się z obrzękami spowodowanymi przez zastoje limfy w układzie krążenia.


Manualny drenaż twarzy- działanie

 Twarz jest miejscem, gdzie najszybciej pojawiają się wszelkie zmiany związane ze stanem zdrowia. Widać na niej zaczerwienienia, obrzęki, zmarszczki, przebarwienia, zmęczenie i inne problemy. Wiele z nich pomaga właśnie przezwyciężyć drenaż limfatyczny wykonywany manualnie, czyli za pomocą masażu w gabinecie medycyny estetycznej czy salonie kosmetycznym za pomocą dłoni. Stymuluje on przepływ limfy w organizmie, a więc zapobiega też śmierci komórek. Manualny drenaż limfatyczny twarzy polega na miejscowym działaniu bezpośrednio na tkanki podskórne. Pobudza on krążenie, które uwidacznia się w rozszerzeniu naczyń krwionośnych. Skóra staje się dotleniona, a komórki odżywione i pobudzone do życia. Wzmocnienie mięśni i elastyczności skóry opóźnia pojawianie się oraz stopniowo wygładza zmarszczki. Drenaż limfatyczny na twarzy to nie tylko zabieg manualny, może on być także stosowany przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

 

Drenaż limfatyczny twarzy w warunkach domowych

W domu, samodzielnie również można wykonywać drenaż limfatyczny. Należy jednak zaznajomić się z jego techniką. Masaż ten przebiega bardzo powoli, a skóry nie należy zbytnio uciskać. Ruchy na niej stosowane to delikatne pocieranie i naciskanie, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy w układzie żylnym. W internecie znajdziemy wiele filmów obrazujących właściwe wykonanie drenażu. Powinien on trwać 45 minut. Jeśli chcemy uzyskać zadowalające efekty nie należy się ograniczać tylko do zabiegu na twarzy. Masaż powinien być przeprowadzany od okolic obojczyków do czubka głowy. Drenaż limfatyczny twarzy krok po kroku nie tylko pozwoli na jej wygładzenie, uelastycznienie i zachowanie na dłużej młodego wyglądu, ale jest to również świetna metoda na relaks, wyciszenie organizmu oraz pobycie się napięcia spowodowanego stresem. Sprzyja on także głębszemu wnikaniu stosowanych na skórę kosmetyków. Po drenażu limfatycznym można więc w nią z powodzeniem wklepać odżywczy krem. Technika drenażu limfatycznego nie jest trudna do opanowania, a jego zalety ogromne. W gabinecie kosmetycznym często poprzedza on właściwe zabiegi np.: wypełnianie.

 

Dla kogo drenaż limfatyczny twarzy?

Twarz po drenażu limfatycznym wygląda świeżo i młodo. Znikają z niej objawy zmęczenia np.: opuchlizna oczu. Co więcej drenaż wspomaga również leczenie problemów z zatokami. Jednak nie każdy może go stosować samodzielnie czy umówić się na taki zabieg w gabinecie. Przeciwwskazaniami do przeprowadzania drenażu limfatycznego twarzy są: stany zapalne i zakaźne skóry, alergie, uszkodzenia skóry, usunięcie zęba, stan ropny migdałków, guzki w okolicach węzłów chłonnych, miażdżyca, gorączka, choroby serca, nadciśnienie, zapalenie żył, zakrzepy, nadczynność tarczycy. Warto więc najpierw skonsultować się ze specjalistą, zanim poddamy się zabiegowi drenażu limfatycznego.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)

Komentarze

5/5
Zabieg jest naprawdę bardzo fajny, ale sama bym sobie go nie zrobiła. Moja kosmetyczka za to robi to świetnie

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły