https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Fakty i mity na temat mezoterapii - IMESO
Fakty i mity na temat mezoterapii

Fakty i mity na temat mezoterapii

Mezoterapia to zabieg polegający na podaniu pod skórę substancji odżywczych, które mają za zadanie ją nawilżyć, zregenerować, a nawet usunąć niedoskonałości od wewnątrz. Bezpośrednie podanie specjalnie skomponowanych koktajli gwarantuje skuteczność ich działania. Na temat zabiegu krąży jednak wiele plotek, dlatego warto przyjrzeć się dokładniej jego wykonaniu, a także wskazaniom i przeciwwskazaniom mezoterapii.


Fakty dotyczące mezoterapii

Pierwszy zabieg mezoterapii został przeprowadzony w 1952 roku przez francuskiego lekarza Michela Pistora. Metoda wykorzystywana była najpierw do leczenia migren, żylaków czy chorób dróg oddechowych. Dopiero w latach 70-tych XX wieku została doceniona ze względu na działanie regeneracyjne, poprawę wyglądu skóry, jej odmłodzenie, a nawet leczenie łysienia. Preparaty aktywne w niej wykorzystywane pobudzają mikrokrążenie, zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, poprawiają kondycję i wygląd skóry oraz, co ważne, zapewniają długotrwały efekt.

 

Jakie są wskazania do zabiegu? Przede wszystkim należy do nich zwiotczenie skóry, zmarszczki i przebarwienia, blizny potrądzikowe, sińce pod oczami, brak elastyczności lub odpowiedniego nawilżenia skóry. Mezoterapia jest również coraz częściej stosowana na cellulit oraz rozstępy.

 

Mezoterapia jest metodą małoinwazyjną, niechirurgiczną. Najbezpieczniejsza jest ta bez użycia igieł, jednak mezoterapia igłowa przeprowadzana przez doświadczonego lekarza specjalistę również gwarantuje bezpieczeństwo i nie niesie dodatkowego ryzyka dla pacjenta. Bardzo ważny jest więc wybór odpowiedniego gabinetu lub kliniki, w której wykonamy zabieg.

 

Mity krążące na temat zabiegu

Często mezoterapia jest mylona z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym. Owszem, sposób podawania preparatów pod skórę może być taki sam, ale zabiegi znacznie się różnią. W mezoterapii pod skórę podawane są dobroczynne substancje albo za pomocą strzykawki czy specjalnego urządzenia z igłami albo bezigłowo, czyli zazwyczaj z wykorzystaniem prądu stałego czy ultradźwięków. Osocze bogatopłytkowe może być podawane na zasadzie mezoterapii, ale też innymi metodami. Wówczas mówi się o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

 

Drugi mit dotyczy zastosowania mezoterapii tylko na twarzy czy szyi. Zabieg jest o wiele bardziej uniwersalny niż nam się wydaje. Najczęściej to właśnie twarz jest mu poddawana, ale wcześniej wspomniano również o mezoterapii w leczeniu cellulitu i rozstępów, co już wskazuje, że jej wykorzystanie jest o wiele szersze w medycynie estetycznej. Mezoterapia może być stosowana w celu ujędrnienia skóry na brzuchu czy ramionach. Jest skuteczna również w walce z łysieniem albo jego profilaktyce. Poprawia kondycję skóry na dłoniach, na których szybko widać oznaki starzenia.

 

Na temat mezoterapii krąży także mit, że jest ona zabiegiem tylko dla osób dojrzałych. Powstał on zapewne dlatego, że to właśnie dojrzali pacjenci decydują się na jej wykonanie ze względu na widoczne zmarszczki i utratę jędrności skóry. Jednak mezoterapia może zostać przeprowadzona u każdego i im wcześniej, tym lepiej. To nie tylko zabieg redukujący problemy skóry, ale też świetna terapia profilaktyczna. Skóra na dłużej zachowa swój blask, gładkość i estetykę, jeśli będziemy na bieżąco dostarczać do niej substancje odżywcze.

Tylko seria zabiegów mezoterapii gwarantuje ich skuteczność – to także mit. Wszystko zależy od tego, z jakim problemem skóry mamy do czynienia. Wielu pacjentów odczuwa różnicę już po pierwszym zabiegu mezoterapii. Oczywiście dla najlepszych efektów poleca się przeprowadzanie zabiegu regularnie, np.: co 2-4 miesiące. Czasami na początku stosowana jest ich seria, a potem kolejne zabiegi wpływają na przedłużenie rezultatów. Im bardziej zaawansowany problem skóry, tym więcej zabiegów będzie ona potrzebowała. Ich liczbę określi lekarz.

 

Chociaż mezoterapia ma szerokie zastosowanie, nie może być przeprowadzona u każdego pacjenta. Do przeciwwskazań zabiegu zaliczamy infekcje, alergie czy ciążę. Specjaliści nie polecają jej również u osób z bardzo wrażliwą lub grubą skórą ze względu na ryzyko podrażnień.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Zabieg okazał się zbawienny dla mojej skóry. Nigdy przedtem nie była tak odżywiona i przyjemna w dotyku. Szczerze polecam.
nati
5/5
Mój ulubiony zabieg. Przynajmniej raz do roku wybieram całą serię
Dagmara
5/5
Skorzystałam raz z tego zabiegu i jestem mu wierna juz od ponad 5 lat.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1