Fala akustyczna w medycynie estetycznej - jaką technologię wybrać? - IMESO
Fala akustyczna w medycynie estetycznej - jaką technologię wybrać?

Fala akustyczna w medycynie estetycznej - jaką technologię wybrać?

Zabiegi przy użyciu fali akustycznej stają się coraz bardziej popularne w medycynie estetycznej. Dzięki fali uderzeniowej można skutecznie pozbyć się wielu defektów urody. Skutecznie leczy ona i redukuje cellulit, tkankę tłuszczową czy rozstępy. Fala akustyczna redukuje także blizny oraz jest stosowana jako wspomaganie podczas wykonywania drenażu limfatycznego. Coraz nowsze i ciekawsze rozwiązania udoskonalające tą technologię sprawiają, że takie zabiegi są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. Urządzenia do fali akustycznej różnią się liczbą programów, innowacyjnością, oraz wyglądem. Jak wybrać odpowiednie urządzenie do wykonywania zabiegów przy użyciu fali akustycznej?

Co powinno zapewniać urządzenie do terapii fala akustyczną?

Przy wyborze urządzenia do fali akustycznej najważniejszym kryterium powinno być spektrum jego zastosowania. Do zabiegów kosmetycznych takich jak likwidacja cellulitu oraz do zwiększania elastyczności ciała najlepsza będzie radialna fala akustyczna, która jest bezpieczna i mało inwazyjna. Polega ona na powierzchniowej penetracji w głąb tkanek. Nie generuje też konieczności wykonywania badań przed takim zabiegiem. Zabiegi wykonywane odpowiednim urządzeniem do fali uderzeniowej nie tylko usprawniają przepływ krwi w tkankach ale także stymulują produkcje kolagenu. Fale radiowe składają się z dwóch części dodatniego impulsu ciśnienia oraz nieznacznego komponentu rozciągania fali. Fala uderzeniowa ma za zadanie ścisnąć otaczającą tkankę oraz rozbić strukturę molekuł. Powoduje to zapadanie się pęcherzyków gazu w strukturę tłuszczu. To wszystko sprawia że struktura tłuszczu ulega destabilizacji.

 

Parametry urządzenia do fali akustycznej

Najważniejszymi parametrami, które świadczą o skuteczności urządzenia do fali akustycznej są częstotliwość i ciśnienie. Najlepszy zakres tych parametrów to częstotliwość impulsów od 0,5 do 22 Hz. Ważna jest także liczba generowanych impulsów. Warto wybrać urządzenie które ma kilka częstotliwości do wyboru. Dobrym przykładem jest tu aparat do fali akustycznej ZwaWre Pro, który oferuje 5 częstotliwości do wyboru 2/5/10/16/22 Hz i 2 tryby pracy impulsów 16 Hz: 2/8/ 12 impulsów. Możliwość regulowania parametrów zabiegu oraz ich stopniowego zwiększania podczas terapii, daje dużo lepsze efekty. Dodatkowo ułatwia wykonywanie zabiegu i pozwala dostosować go do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Aparat do wykonywanie fali akustycznej powinien być wyposażony w nowoczesny kompresor. To on zaopatrzony jest w system wysokiej energii fal uderzeniowych. Generator elektromagnetyczny dział na zasadzie akceleratora balistycznego. Urządzenia które go posiadają są dużo skuteczniejsze od starszych modeli, które do fali akustycznej wykorzystywały sprzężone powietrze.

 

Jaki aparat wybrać?

Doskonałym wyborem jest Aparat do fali akustycznej Z WavePro, którego dystrybutorem w Polsce jest firma IMESO AESTHETIC. To nowoczesny aparat produkcji niemieckiej firmy Zimmer Medizine Systeme, która jest pionierem w produkcji zaawansowanych urządzeń medycznych. Z Wave Pro zawiera wskazania zaprogramowane by łatwo było pracować podczas zabiegów kosmetycznych. Ten aparat posiada aż 8 wbudowanych programów. Można je dowolnie regulować w czasie zabiegu i dostosowywać do zaistniałych potrzeb. Urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze i poręczne. Składa się z uchwytu, dwóch głowic aplikatora , odpowiednich silikonowych nakładek które zapewniają komfort podczas zabiegu. Dodatkowo urządzenie posiada balsam do leczenia oraz żel antycellulitowy. To innowacyjne urządzenie ma szerokie spektrum zastosowania. Skutecznie wymodeluje wszelkie niedoskonałości, zredukuje blizny, cellulit, zrewitalizuje skórę, zredukuje tkankę tłuszczową i rozstępy. 

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową
Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową
Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową
Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Dzięki tej metodzie można zlikwidować cellulit. Testowałam na sobie - zabieg jest bezpieczny i przede wszystkim skuteczny.
5/5
Zabieg jak najbardziej jest bezpieczny, ale poddałam się mu tylko w zaufanej klinice, gdzie wiem, że posiadają najlepszy sprzęt.
pytanie o falę uderzeniową
5/5
czy fala uderzeniowa jest bezpieczna ?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły