Fala uderzeniowa – skuteczna redukcja cellulitu - IMESO
Fala uderzeniowa – skuteczna redukcja cellulitu

Fala uderzeniowa – skuteczna redukcja cellulitu

Latem w szczególności szukamy sprawdzonych sposobów na pozbycie się niedoskonałości ciała, zwłaszcza cellulitu. Skórka pomarańczowa jest zmorą wielu kobiet. To właśnie u pań pojawia się najczęściej i szpeci takie części ciała jak brzuch, uda, pośladki, biodra, a nawet ręce czy nogi. Próbują one walczyć z nieregularną fakturą skóry za ćwiczeń fizycznych i specjalnych kosmetyków. Jak najbardziej jest to wskazane. Jednak cellulitu można się skutecznie pozbyć także w inny sposób. 

Rodzaje i przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit powstaje nie tylko u osób z nadwagą. Często borykają się z nim osoby szczupłe, które w zasadzie nie powinny go mieć, bo jest kojarzony z dodatkowymi kilogramami. Istnieje kilka stopni rozwoju cellulitu. Im bardziej jest on rozwinięty, tym gorzej, bo ciężej jest się go pozbyć. Pierwszy stopień cellulitu nie jest bardzo widoczny. Po ściśnięciu skóry pojawia się jednak grudkowa struktura tłuszczu. Drugi stopień wygląda tak samo jak pierwszy, jednak przy ściskaniu skóry może się pojawiać ból. Trzeci stopień widoczny jest już bez ściskania, grudki mają większą objętość, skóra jest pofałdowana na całym obszarze ciała. Czwarty, najbardziej zaawansowany stopień sprawia, że skóra trzęsie się z nadmiaru grudek, w dodatku przy ich dotykaniu pojawia się silny ból. Są łatwo wyczuwalne pod skórą podczas delikatnego dotyku dłonią. Niestety w przypadku ostatnich stadiów cellulitu mamy już do czynienia z chorobą. Wówczas skórka pomarańczowa jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale też medycznej. Bolące złogi tłuszczu wymagają leczenia, ponieważ na co dzień stają się uciążliwym problemem.

 

Wyróżniamy również dwa rodzaje cellulitu – tłuszczowy, opisany powyżej, i wodny. Cellulit wodny tworzy się od nadmiaru wody w organizmie. I tutaj problem dotyka również kobiet szczupłych. Na szczęście ten typ cellulitu łatwiej można zwalczyć niż tłuszczowy. Dobre efekty przynosi stosowanie specjalnych kremów i masowanie nimi skóry. Polecane są również peelingi. Dużą role gra odpowiednia dieta. Aby pozbyć się nadmiaru wody w organizmie należy zmniejszyć ilość spożywanej soli pikantnych przypraw, na rzecz dużej ilości owoców i warzyw, a także samej wody. Nic nie pomoże tak wypłukać toksyn z organizmu jak sama woda. Możesz do niej dodawać cytrynę, która lepiej nawodni organizm, a także pomoże w oczyszczaniu.

 

Należy pamiętać, że powstawaniu cellulitu sprzyja właśnie nieodpowiednia dieta, jedzenie dużej ilości gotowych, przetworzonych produktów, bogatych w sól i tłuszcze nasycone. Jego sprzymierzeńcem jest również cukier, który w głównej mierze odpowiedzialny jest za powstawanie i gromadzenie tłuszczu pod skórą. Przyczyną pojawienia się skórki pomarańczowej jest także brak ruchu, siedzący tryb życia, a nawet palenie papierosów. Problem potęguje noszenie zbyt obcisłych ubrań, zaburzenia krążenia oraz zmiany hormonalne. To dlatego cellulit pojawia się często u kobiet w ciąży.

 

Jak zwalczyć cellulit?

Walka z cellulitem jest zazwyczaj długotrwała i ciężko całkowicie się go pozbyć. Najlepiej zacząć działać kiedy pojawią się już jego pierwsze objawy – będziemy mieli do czynienia z opisanym cellulitem pierwszego stopnia. Wskazany jest ruch, odpowiednia dieta, a także zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest fala uderzeniowa. Radialne fale uderzeniowe emitowana na ciało przez specjalne urządzenia mają szerokie zastosowanie w medycynie. Jednym z nich, polecanym przez specjalistów, jest aparat do fali uderzeniowej ZWave Pro. Fale radialne docierają do komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą. Ściskają tkankę tłuszczowa i rozbijają jej strukturę. Dzięki temu pojedyncze komórki mogą zostać usunięte z organizmu za pomocą naturalnych procesów metabolicznych. Fala uderzeniowa nie tylko pomaga pozbyć się cellulitu, ale też usprawnia przepływ krwi, wpływa na tworzenie nowych naczyń krwionośnych, zapewnia efekt drenażu limfatycznego, zmiękcza tkanki bliznowate, stymuluje odnowę włókien kolagenowych oraz odnowę komórkową. Jest polecana nie tylko na cellulit, ale też blizny, rozstępy oraz obwisłą skórę, z widoczną utratą gęstości. Zabieg stanowi świetny lifting skóry, a także wykorzystywany jest do modelowania sylwetki.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Lepsze efekty daje połączenie tego zabiegu z kriolipolizą. Polecam.
5/5
Zabieg naprawdę jest skuteczny. Ostatnio połączyłam go z kriolipolizą i efekty są jeszcze lepsze.
jonia
5/5
korzystałam z tego zabiegu w zimie. naprawdę widać efekty!!!!! teraz namówiłam na niego moją mame, w piątek idziemy razem do mojego gabinetu

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły