Fala uderzeniowa na cellulit – efekty

Fala uderzeniowa na cellulit – efekty

Cellulit to zmora wielu osób, a zwłaszcza kobiet. Prawie 80% pań boryka się z tym problemem. Pozbycie się cellulitu jest bardzo trudne, na szczęście z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna – terapia falą uderzeniową to sprawdzony sposób w walce z cellulitem.


Czym jest cellulit?

Cellulit powstaje przez nieprawidłowe odkładanie się tłuszczu, co powoduje widoczne na ciele gródki i nierówności. Najczęściej zmiany te pojawiają się na udach, pośladkach i brzuchu, czasami również na ramionach. Jest wiele przyczyn powstawania cellulitu – to na przykład wahania hormonalne, niezdrowy tryb życia, stres, zła dieta, brak ruchu, noszenie ciasnych ubrań. Niestety pozbycie się cellulitu jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy jeż on już w bardzo zaawansowanym stopniu. Dobra dieta i ćwiczenia mogą co najwyżej cellulit nieco zredukować, jednak nie zawsze będzie to zadowalający efekt.

 

Fala uderzeniowa w walce ze „skórką pomarańczową”

Terapia falą uderzeniową to dzisiaj jedna z popularnych metod na pozbycie się cellulitu. Co więcej, jest to zabieg, który świetnie działa też na pochodne uszkodzenia skóry takie jak na przykład rozstępy i blizny. Jest to metoda bezinwazyjna, którą wykonuje się za pomocą odpowiedniego sprzętu – polecanym jest tutaj aparat do fali uderzeniowej ZWave Pro z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to urządzenie, które sprawdza się doskonale nie tylko w walce z cellulitem, ale również w modelowaniu niedoskonałości ciała, liftingu skóry, w redukcji blizn, czy też w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to sprzęt innowacyjny, który gwarantuje bezpieczny i przede wszystkim skuteczny zabieg. Jest to również jedyna fala uderzeniowa na świecie zaprojektowana przez niemieckich bioinżynierów konkretnie na potrzeby medycyny estetycznej. Specjalnie zaprojektowany generator aplikuje w skórę odpowiedniej mocy fale skutecznie eliminujące cellulit. Już po 3 zabiegu przy trzecim stopniu cellulitu pacjenci sami zgłaszają znaczącą poprawę.

 

Przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować obszar ciała, który będzie poddawany terapii. Skóra musi zostać odpowiednio oczyszczona, następnie nakłada się na nią ciekłą parafinę. Zastosowanie tej substancji ułatwia bowiem wykonanie zabiegu falą uderzeniową. Do obszaru zabiegowego przykłada się następnie głowicę urządzenia. Parametry aparatu ustawione są tutaj odpowiednio do potrzeb danego pacjenta, aby zapewnić mu optymalne rezultaty. Warto tutaj dodać, że jeżeli mamy do czynienia z zaawansowanym stadium cellulitu, to poleca się pacjentom kilkanaście sesji zabiegowych.

 

Fala uderzeniowa to metoda bezbolesna, a jednocześnie bardzo skuteczna – dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród pacjentów, ale też niezwykle chętnie polecana jest przez specjalistów medycyny estetycznej. W trakcie przeprowadzanego zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednak nie jest to jakoś bardzo nieprzyjemne.

 

Efekty zabiegu

Efekty zastosowania terapii falą uderzeniową na cellulit widoczne są bardzo szybko. Fala uderzeniowa skutecznie eliminuje zgromadzony nadmiar zbędnej tkanki tłuszczowej, doskonale wspomaga też odbudowę kolagenu i mikrokrążenie. Dzięki tym właściwościom, skóra staje się sprężysta, wygładzona i odmłodzona. Zasadniczym efektem terapii falą uderzeniową jest oczywiście zlikwidowanie niechcianego cellulitu. Zalegająca tkanka tłuszczowa zostaje skutecznie rozbita, a skóra staje się bardziej elastyczna. Efektem terapii falą uderzeniową jest też zmniejszenie obwodu ciała w miejscu, które poddane zostało terapii. Fala uderzeniowa pomaga również zlikwidować rozstępy po ciąży oraz ewentualne obrzęki na ciele.

 

Terapia falą uderzeniową to doskonała metoda w walce z cellulitem i jedna z niewielu tak skutecznych. Efekty zabiegu są bardzo satysfakcjonujące dla pacjentów, przez co na tę metodę często decydują się osoby, u których inne sposoby redukcji cellulitu nie dały pożądanych efektów.

 

Przeciwwskazania

Warto jednak pamiętać, że są pewne przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową. Niezbędny jest więc przed zabiegiem szczegółowy wywiad z pacjentem, który pozwoli wyeliminować ewentualne przeciwwskazania u danego pacjenta. To między innymi:

 

  • ciąża oraz czas karmienia piersią,
  • hemofilia, czyli zaburzenia krzepliwości krwi,
  • zakrzepica,
  • choroby nowotworowe,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • leczenie kortyzonem.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

Agata
5/5
Zimmer Z Wave Pro to nowoczesny i profesjonalny sprzęt medyczny do wykonania zabiegów falą uderzeniowej. Zauważyłam znaczną redukcję cellulitu w okolicach ud.
ELIZABET
5/5
Cześć! Właśnie wykonałam zabieg redukcji cellulitu z wykorzystaniem fali uderzeniowej i szczerze polecam! Przez wiele lat miałam kompleksy na temat mojego cellulitu. Fitness, siłownia, dieta - nic nie pomogło. Wpisałam w wyszukiwarce "redukcja cellulitu" i znalazłam wasz artykuł! To była moja najlepsze decyzja!
Kasia
5/5
ja też jak moja poprzedniczka skorzystałam z fali uderzeniowej i jestem zadowolona! zabieg robiłam urządzeniem celar awt w sc beauty clinic w sosnowcu i polecam to miejsce z całego serca!
Mel Act
5/5
Będą młodą kobietą myślałam że cellulit mnie nigdy nie dopadnie. Byłam aktywna fizycznie więc myślałam że tak będzie zawsze. Studia, później praca i rutynowa codzienność zmieniły moje podejście. Gdy pojawił się cellulit to zdecydowałam się na zabieg falą uderzeniową od pierwszego momentu aby jak najszybciej temu zapobiec. I tak właśnie się stało :D Jednak, zaczęłam ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu i uważać na swoją dietę! :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły