https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Fala uderzeniowa w medycynie estetycznej - IMESO
Fala uderzeniowa w medycynie estetycznej

Fala uderzeniowa w medycynie estetycznej

Terapia falą uderzeniową jest wykorzystywana w fizjoterapii, jak i medycynie estetycznej. Wykazuje ona korzystny wpływ na wygląd skóry oraz jej strukturę. Specjalne urządzenia takie jak sprzęt do fali uderzeniowej ZWave Pro emitują radialne fale uderzeniowe na wybrane obszary ciała. Wnikają one nawet głęboko w organizm i mogą być stosowane na dużych powierzchniach. Zabieg przede wszystkim powoduje lepszy przepływ krwi w tkankach oraz stymuluje produkcję kolagenu.


Jak działa fala uderzeniowa?

Fala radialna emitowana przez Z Wave Pro składa się z dwóch części – dodatniego impulsu ciśnienia i niewielkiego rozciągnięcia fali. Fala uderzeniowa najpierw ściska otaczającą tkankę, a następnie rozbija strukturę cząsteczek. Fala rozciągająca powoduje zaś zapadnięcie się pęcherzyków gazu w tkankę tłuszczową, co nazywamy zjawiskiem kawitacji. Ulegają one rozszerzeniu po ponownym użyciu fali uderzeniowej, w wyniku czego struktura tkanek zostaje zniszczona. Rozbite komórki tłuszczowe mogą zostać usunięte z organizmu. Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej trwa około 30 minut. Zazwyczaj stosuje się 10-12 sesji w kilkudniowych odstępach, by uzyskać najlepsze efekty działania fali uderzeniowej.

 

Wpływ fali uderzeniowej na organizm

Fala uderzeniowa zaczęła być stosowana w medycynie już w latach 80-tych XX wieku, kiedy to przy jej pomocy rozbijano kamienie nerkowe. Następnie stała się popularną metodą leczenia schorzeń ścięgien oraz mięśni. Wpływa ona przede wszystkim na lepsze ukrwienie, zwiększa produkcję kolagenu oraz wykazuje działanie przeciwbólowe, ponieważ podrażnia błony komórkowe i zakończenia nerwowe. Generowane bodźce energetyczne stymulują metabolizm organizmu oraz regenerację tkanek miękkich. Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej zmniejsza napięcie mięśni, przez co ma on działanie relaksacyjne i odprężające. Radialne fale uderzeniowe rozpuszczają również zwapniałe fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, wszystkich substancji potrzebnych do młodego i pięknego wyglądu skóry i ciała. Z czasem odkryto więc jej niezwykłe działanie, które obecnie wykorzystywane jest na szeroką skalę w medycynie estetycznej.

 

Fala akustyczna na cellulit

Cellulit to nic innego jak tkanka tłuszczowa, woda i produkty przemiany materii rozmieszczone nieregularnie pod skórą. Powodują one obrzęki i zaburzenia krążenia krwi i limfy. Cellulit nazywany jest skórką pomarańczową, ponieważ skóra nim dotknięta przypomina właśnie strukturę skórki pomarańczy. Nie jest ona już tak samo jędrna, gładka ani równomierna. Najczęściej problem ten dotyczy kobiet z racji przemian hormonalnych zachodzących w ich organizmie. Jednak cellulit pojawia się również u mężczyzn. Najczęściej zauważalny jest on na ramionach, brzuchu, udach, pośladkach i biodrach. Skórka pomarańczowa to defekt, z którym boryka się wiele osób. Jej powstawaniu sprzyja nieodpowiednia dieta oraz siedzący tryb życia, a nawet cellulit może być schorzeniem wrodzonym.

 

Fala uderzeniowa pozwala na skuteczną walkę z cellulitem. Dzięki niej zalegająca pod skórą tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu i jest usuwana z organizmu w procesach metabolicznych. W wyniku tego skóra staje się nie tylko wygładzona i jędrniejsza, ale też zmniejsza się obwód danej części ciała, więc następuje widoczny efekt wyszczuplenia. Co więcej napięciu ulega tkanka łączna, w wyniku czego komórki tłuszczowe są zatrzymywane w warstwie podskórnej. Fala uderzeniowa może być stosowana na cellulit także w III lub IV stadium, kiedy jest on mocno nasilony, a nawet powoduje dolegliwości bólowe.

 

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej jest również stosowany w przypadku:

  • zwiotczenia i nadmiaru skóry,
  • rozstępów,
  • otyłości,
  • nierówności skóry powstałych po liposukcji,
  • obrzęków kończyn.

Fala uderzeniowa z powodzeniem może być łączona z innymi zabiegami, między innymi kriolipolizą, dzięki czemu daje jeszcze lepsze efekty.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
W redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej ten zabieg jest niezastąpiony. Daje bardzo dobre efekty, które długo się utrzymują i co ważne bez żadnego wysiłku.
Kamila Josep
5/5
Fala uderzeniowa to idealny zabieg jeżeli chcesz nieinwazyjnie usunąć tłuszcz z wybranej partii ciała. ZWave Pro sprawia że zabieg jest skuteczny i efekty są widoczne prawie od razu. Ja zdecydowałam się na uda i z połączeniem z aktywnością fizyczną i lepszą dietą mój cellulit prawie nie istnieje ;)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1