Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Fala uderzeniowa w medycynie estetycznej

09/06/2015 | Medycyna Estetyczna
3
Fala uderzeniowa w medycynie estetycznej

Wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykorzystuje działanie fali uderzeniowej, ponieważ skutecznie naprawia ona zmiany na skórze i w jej wewnętrznych warstwach. Już po 3-6 zabiegach wykonanych za pomocą specjalnych urządzeń generujących falę uderzeniową skóra wydaje się być w lepszej kondycji, znikają powoli jej nierówności i powraca utracona sprężystość.

 

Medycyna estetyczna używa fali uderzeniowej w celu leczenia cellulitu, blizn, rozstępów, obrzęków tłuszczowych, poprawy jej kolorytu czy zwalczaniu nieregularności po liposukcji. Zazwyczaj kuracja falą trwa kilka tygodni, ponieważ zabiegi powtarzane są co 3, 4 dni. Widoczne efekty poprawy jakości skóry widoczne są już po kilku razach poddania jej działaniu fali. Zabieg jest bezbolesny, a podczas 20 minut jego trwania odczuwa się tylko wibrację ciała. Przed rozpoczęciem działania urządzenia generującego falę skóra pokrywana jest specjalną oliwką ułatwiają dokładne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu. Niektóre firmy stosują do tego żele. Firma IMESO nie poleca tej metody ponieważ fala uderzeniowa zmienia strukturę żelu podczas zabiegu przez co staje się on sztywny i gumowaty.

 

Do podstawowych efektów następujących po zabiegu zaliczamy:

  • wzrost nowych naczyń włosowatych, poprawa mikroukrwienia skóry
  • poprawę mikrocyrkulacji i metabolizmu w miejscu działania fali
  • naprawę włókien kolagenowych i powstania nowych pasm o gęstej strukturze
  • udrożnienie systemu naczyń limfatycznych
  • redukcja obrzęków i złogów tłuszczowych
  • redukcja widocznych "dołków" w skórze
  • regeneracja systemu nerwowego
  • rozluźnienie ściągniętych tkanek

Skóra poddana zabiegowi staje się napięta i gładka, powraca jej sprężystość, obwód ciała ulega zmniejszeniu, wygląda ona młodo i atrakcyjnie. Po zabiegu zaleca się dodatkowo spożywanie dużej ilości płynów, co najmniej 30-to minutowe codzienne ćwiczenia oraz niskotłuszczową dietę. Pomoże to w jak najdłuższym utrzymaniu efektu stosowania fali uderzeniowej w medycynie estetycznej. Poddanie cellulitu czy rozstępów zabiegom leczenia falą nie gwarantuje, że problem nigdy nie wróci, dlatego potrzebna jest również zmiana trybu życia i nawyków.

 

Zimmer Z Wave Pro to sprzęt do terapii falą uderzeniową, którego używają lekarze specjaliści z całego świata do leczenia zmienionych miejsc na skórze o podłożu estetycznym jak i chorobowym. Dzięki posiadanym certyfikatom FDA, CE, Z Wave Pro gwarantuje najwyższej jakości rezultaty pod względem skuteczności terapii jak i bezpieczeństwa. Urządzenie oferowane do zakupu przez iMeso, firmę będącą liderem w zakresie produktów i sprzętu do wykorzystania w medycynie estetycznej. Dzięki temu, że firma ta jest autoryzowanym dystrybutorem niemieckiego producenta Zimmer MedizinSysteme, zapewnia wsparcie szkoleniowe i serwisowe w całym okresie użytkowania urządzenia. Zimmer Z Wave Pro to urządzenie generujące falę uderzeniową na dwóch etapach: impulsu energii oraz rozciągnięcia części fal. Czyni to działanie fali bardziej skutecznym i gwarantuje rozwiązanie problemów skóry.


Źródło: iMeso.pl

Komentarze

04/10/2019
U mnie po zabiegu zniknął cellulit i zrobię wszystko aby już nie wrócił. Będę dążyć do tego aby efekt utrzymał się jak najdłużej.
Agata L.
19/02/2018
Nogi to mój problem :( Ćwiczę na siłowni 4-5 razy tygodniowo, korzystałam z usługi masażysty( efekt był na 2 -3 tygodni), a cellulit nadal jest i już jest w takim stopniu że bardziej to przypomina blizny.. Gdzie mogłabym wykonać zabieg falą uderzeniową i po jakim czasie efekty będą widoczne?
Monika P.
21/10/2016
Po ciąży niestety ale zostało mi dużo rozstępów na udach i brzuchu. Dzięki terapii falą uderzeniową i urządzeniu Zimmer Z Wave efekty były widoczne już po pierwszych tygodniach. Jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam :)

Ocena: 5

Ilość ocen: 3

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek