Fala uderzeniowa w redukcji cellulitu - IMESO
Fala uderzeniowa w redukcji cellulitu

Fala uderzeniowa w redukcji cellulitu

Wraz z wiekiem obniża się poziom sprężystości skóry, tworzy cellulit i rozstępy. Szczególnie na to narażone są kobiety, które w 80% cierpią z powodu cellulitu. Fale akustyczne stosowane są do jego redukcji, ponieważ poprawiają one ukrwienie skóry i pomagają w odbudowie włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jej elastyczność i młody wygląd.


Cellulit to nic innego jak lipodystrofia - nieprawidłowe rozmieszczenie komórek tłuszczu spowodowane przez nadwagę, noszenie ciasnych ubrań, uzależnienie od papierosów, zmiany hormonalne oraz nieprawidłowy, często siedzący tryb życia. Dolegliwość ta dotyka prawie zawsze kobiety, ponieważ posiadają one więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Cellulitu bardzo trudno się pozbyć, a na jego zaawansowany stopień nie pomogą już kremy czy domowe zabiegi.

Fala uderzeniowa stosowana jest na cellulit i pochodne uszkodzenia faktury skóry, w tym blizny oraz rozstępy na ramionach, udach, pośladkach, biodrach i brzuchu. Ujędrnianie skóry odbywa się bezinwazyjnie. Skóra smarowana jest żelem ułatwiającym dotarcie fali akustycznej w miejsca uszkodzenia, po czym specjalne urządzenie z głowicą generuje falę dostającą się do organizmu za pomocą aplikatora. Zabieg trwa około 10-20 minut i zalecany jest powtarzaniu przez 6 do 10 sesji z częstotliwością 3-4 dni. Oprócz odbudowy kolageny fala uderzeniowa powoduje eliminację złogów tłuszczowych oraz poprawę mikrokrążenia. Skóra staje się odmłodzona i sprężysta, tkanka łączna napina się, a obwód części ciała poddanym działaniu fali maleje.


Redukcja cellulitu falą uderzeniową

Zabieg ten odbywa się bezboleśnie, odczuwalna jest tylko lekka wibracja ciała z odczuciem lekkiego podszczywpywania. Dodatkowo jest wyjątkowo skuteczna i już po kilku zabiegach można dostrzec jej efekty. Skóra po zastosowaniu fal akustycznych na cellulit jest napięta i wygładzona.

Jednym z urządzeń stosowanych do generowania fali uderzeniowej na cellulit jest Zimmer Z Wave Pro firmy IMESO Aesthetic Group. Stosowane ono jest także w modelowaniu niedoskonałości, redukcji blizn, liftingu skóry, redukcji tkanki tłuszczowej, rewitalizacji skóry, rozstępach czy wspomaganiu drenażu limfatycznego. Sprzęt do fali uderzeniowej ZWave Pro zapewnia również bardzo skuteczne terapie łączone fali uderzeniowej z falą radiową, z kriolipolizą czy terapią laserową w zastosowaniu redukcji tkanki tłuszczowej. Zapewnia ono optymalne leczenie uszkodzeń warstwy podskórnej dzięki ośmiostopniowej regulacji mocy generowanej fali. Składa się ona z dwóch elementów: dodatkowego impulsu energii oraz niewielkiego rozciągnięcia części fali. Pierwszy z nich zapewnia ściśniecie tkanki otaczającej i rozkłada strukturę siatki, drugi natomiast załamuje pęcherzyki gazu w tkance tłuszczowej, co sprawia, że skutecznie zostaje ona rozbita.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Zabieg jest naprawdę bezbolesny i od razu można zauważyć różnicę jeśli chodzi o wygląd skóry. Szczerze polecam.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły