Fale radiowe RF - opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania i jego działanie.

Fale radiowe RF - opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania i jego działanie.

Radiofrekfencja czyli promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych jest wykorzystywane w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej do nieinwazyjnego opóźniania procesu starzenia, a także do redukcji tkanki tłuszczowej. Osoby w dojrzałym wieku zauważają utratę elastyczności i jędrności swojej skóry, a gdy pojawiają się zmarszczki z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne wykorzystujące fale radiowe, które aktywują produkcję kolagenu i dziki temu odmładzają skórę.

Jak wygląda zabieg falami radiowymi?

Zabieg RF jest niechirurgicznym zabiegiem wykonywanym za pomocą urządzenia wytwarzającego fale radiowe wyposażonego w specjalną głowicę. Osoba wykonująca zabieg przykłada głowicę do miejsca wskazanego przez pacjenta, a energia wytworzona przez fale rozgrzewa do temperatury (od 45 do 60 stopni Celcjusza) włókna kolagenowe, które się regenerują efektem tego jest jędrna skóra i wypełnione zmarszczki. Zabieg zapewnia odpowiednie dotlenienie, oraz poprawia przepuszczalność błon komórkowych co znacznie poprawia owal twarzy, redukuje zmarszczki, rozstępy i cellulit. Z pomocą fal radiowych można z powodzeniem modelować nawet całą sylwetkę, dzięki temu, że wytwarzane przez urządzenie ciepło rozbija tkankę tłuszczową, poprawia krążenie i napina tkanki, co niezwykle uelastycznia skórę.

 

Fale radiowe - miejsca zabiegów

Ze względu na to, że fale radiowe poprawiają nie tylko wygląd skóry czy redukują zmarszczki, ale także uelastyczniają ciało i redukują tkankę tłuszczową, z powodzeniem są stosowane nie tylko na twarz, ale także wykonuje się nimi zabiegi na brzuch, piersi, okolice ud i ramiona. Ze względu na ten podział również wskazania do zabiegu są trochę inne w przypadku ciała, a inne co do twarzy. Fale stosowane na twarz mają przede wszystkim skutecznie i nieinwazyjnie zredukować zmarszczki, ich zadaniem jest także pozbycie się drugiego podbródka czy podniesienie powiek. Natomiast dzięki temu, że fale docierają do głębokich warstw skóry poprawiając wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne, są także niezwykle skuteczne w wyszczuplaniu i modelowaniu różnych części ciała oraz w walce z tzw. skórką pomarańczową.

 

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania tego zabiegu

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej tak również ten mimo, że jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny ma swoje wskazania i przeciwwskazania do wykonania, a przeprowadzający go lekarz ma obowiązek przed jego wykonaniem ustalić czy dla tej konkretnej osoby będzie on zalecany, a jego wykonanie nie spowoduje nieprzyjemnych powikłań. 

 

Wskazaniami do przeprowadzenia tego zabiegu na twarz jest chęć poprawy kondycji skóry na twarzy i wokół oczu, redukcja zmarszczek, opadających powiek i drugiego podbródka, czy wygładzenie fałdów nosowo-wargowych.

 

Zabieg falami radiowymi na ciało jest zalecany do pozbycia się tkanki tłuszczowej i zwiotczeń z wybranych partii ciała, oraz ich wymodelowanie z redukcją cellulitu. Dodatkowo kształtowanie i ujędrnienie ciała po porodzie w tym skóry brzucha, ramion i ud po nagłym schudnięciu, a także poprawa ogólnej kondycji skóry i likwidacja blizn i rozstępów.

 

Pomimo całkowitej nie inwazyjności zabiegu, są przeciwwskazania do jego wykonania, które należy respektować. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest szereg chorób takich jak: leukemia, miażdżyca, niewydolność krążenia, cukrzyca, nowotwory, ale także choroby serca, dermatologiczne, wirusowe, grzybiczne, bakteryjne lub zakaźne. W przypadku kobiet nie wolno wykonywać zabiegu w ciąży lub podczas miesiączki. Zakazany jest on też dla osób z rozrusznikami serca i różnymi implantami.

 

Zabieg falami radiowymi daje bardzo szybki efekt, który może być widoczny już po pierwszym zabiegu. Oczywiście zależne jest to od organizmu pacjenta i jego indywidualnych predyspozycji, w większości przypadków, zaleca się jednak wykonanie serii takich zabiegów (od 6 do 10). Zabiegi na twarz można wykonywać co 15 dni w przypadku bardzo intensywnej kuracji antystarzeniowej, lub co 25 dni, jeżeli proces starzenia nie jest bardzo zaawansowany. Zabiegi na ciało w zależności od powierzchni trwają od 20 do 60 minut i należy je powtarzać co 10 dni. Zabieg jest skuteczny i w bardzo szybkim czasie można się cieszyć piękną i odmłodzoną skórą.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Po serii zabiegów zauważyłam spłycenie zmarszczek na twarzy, a skóra nabrała zupełnie innego wyglądu. Znacznie lepiej wchłania kosmetyki i jest przyjemna w dotyku. Polecam ten zabieg.
5/5
Bardzo zainteresował mnie ten artykuł. Metoda wydaje się być bezpieczna i przede wszystkim skuteczna. Może warto spróbować...
Marta
5/5
Mialam robiony taki zabieg i polecam, przy odpowiedniej pielegnacji efekty beda sie dlugo utrzymywac

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły