Fotoodmładzanie laserowe IPL - IMESO
Fotoodmładzanie laserowe IPL

Fotoodmładzanie laserowe IPL

Fotoodmładzanie laserowe IPL to jedna ze skutecznych metod odmładzania i regeneracji skóry. Zabieg pozwala uzyskać niezwykle zadowalające efekty. Fotoodmładzanie to laserowe cofniecie czasu.


Fotoodmładzanie laserowe pozwala zregenerować skórę przy użyciu specjalnego źródła światła. Jest to metoda znacznie delikatniejsza aniżeli mocne peelingi chemiczne lub dermabrazja laserowa. Zabieg tego typu stosuje się między innymi na skórę twarzy - w celu likwidacji drobnych zmarszczek, przebarwień słonecznych lub innych fotouszkodzeń skóry. Wykonuje się też fotoodmładzanie dekoltu, co świetnie regeneruje delikatny naskórek znajdujący się w tym obszarze.


Na czym polega fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania to działanie, które polega na aplikowaniu odpowiednich impulsów silnego światła na skórę. Światło to przenika w głąb skóry, ale jednocześnie w żaden sposób nie uszkadza naskórka. Impulsy światła dostarczają do skóry energię cieplną, to z kolei powoduje, że włókna kolagenowe i elastyny odbudowują się. Włókna te pozwalają naprawić wszelkie mikrosieci, które to tworzą tkankę naskórka oraz skóry. Jak działa fotoodmładzanie? Zabieg ten, dzięki skutecznej poprawie struktury skóry oraz jej regeneracji od wewnątrz, pozwala uzyskać efekt wypełnienia, a tym samym likwidacę różnych zmarszczek, bruzd i drobnych zmian na skórze.

Zabieg laserowy realizowany jest przy użyciu specjalnego urządzenia IPL, które to produkuje różnej długości fale rozchodzące się w rozmaitych kierunkach.

Odmładzanie skóry laserem jest zabiegiem zupełnie nie skomplikowanym. Czas jego trwania zależy przede wszystkim od obszaru, na którym realizowane jest naświetlanie. Jeszcze przed jego rozpoczęciem, na skórę musi zostać nałożony odpowiedni chłodny żel, który skutecznie zapobiega ewentualnym obrzękom twarzy. Następnie tak przygotowana skóra zostaje pokryta całą serią wiązek świetlnych.


Jak działa fotoodmładzanie?

Przede wszystkim działa w sposób w pełni bezpieczny dla pacjenta. Zabieg ten jest bowiem bardzo delikatny, a zarazem skuteczny. Warto poddać się mu w sytuacji, kiedy chcemy poprawić stan naszej skóry, jej elastyczność oraz zniwelować różne objawy starzenia się skóry – zmarszczki, drobne bruzdy, przebarwienia.


Główne efekty fotoodmładzania IPL

Efekty fotoodmładzania IPL są bardzo widoczne i przede wszystkim zadowalające dla każdego pacjenta. Zabieg ten pozwala bowiem doskonale zlikwidować wszelkie łagodne zmiany naczyniowe, jak np. trądzik różowaty, teleangiektazje, rumień twarzy. Laser działa też bardzo korzystnie w przypadku likwidacji zaburzeń pigmentacji skóry – pozwala pozbyć się piegów oraz posłonecznych zmian pigmentowych. Ponadto IPL to także doskonałe rozwiązanie w zakresie likwidacji takich zmian skórnych jak rozszerzone pory, zmarszczki i zwiotczenie skóry.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg estetyczny, tak i fotoodmładzanie nie zawsze może być wykonywane. Zasadnicze przeciwwskazania do fotoodmładzania IPL to:

 

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • nadczynność tarczycy,
  • choroba nowotworowa,
  • używanie samoopalaczy,
  • skóra bardzo mocno opalona,
  • ostre stany zapalne skóry.

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy z klipsem do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 20mm)

Komentarze

5/5
Mam na czole przebarwienia w postaci brązowych plam. Próbowałam się tego pozbyć,ale jak dotąd bezskutecznie. Nie słyszałam o tej metodzie,ale skoro jest skuteczna, to muszę spróbować.
NIkola
5/5
Na przebarwienia skórne to moim zdaniem najlepszy zabieg. Mi bardzo pomógł.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły