https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Hialuronidaza w medycynie estetycznej - IMESO
Hialuronidaza w medycynie estetycznej

Hialuronidaza w medycynie estetycznej

Hialuronidaza to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. Zabieg hialuronidazy wykonywany jest między innymi w celu usunięcia negatywnych efektów zastosowania kwasu hialuronowego w zabiegach estetycznych.


Czym jest hialuronidaza?

Hialuronidaza jest enzymem należącym do grupy hydrolaz, depolimeryzuje kwas hialuronowy. Działa również na ściany naczyń krwionośnych poprzez zwiększenie ich przepuszczalności. Hialuronidaza wytwarzana jest na przykład przez bakterie, zawarta jest również w jadach zwierząt. W medycynie substancja ta wykorzystywana jest między innymi w celu zwiększania przepuszczalności tkanek łącznych.

 

Zastosowanie w medycynie estetycznej

Hialuronidaza znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Idealnie sprawdza się w zabiegu mezoterapii igłowej, ponieważ skutecznie rozbija pasma tkanki łącznej, które to odpowiedzialne są za pojawianie się na skórze efektu dołków cellulitowych. Hialuronidazę można też zastosować w lipolizie. Substancja ta prowokuje bowiem tkankę łączną do roztapiania. Rozłożony tłuszcz zostaje w efekcie wydalony z komórki tłuszczowej do układu limfatycznego i krwiobiegu.

 

W medycynie estetycznej hialuronidaza wykorzystywana jest również do rozpuszczania nieprawidłowych wypełnień kwasem hialuronowym. Zaleca się ją do zastosowania w takich przypadkach jak na przykład:

 

  • zastosowanie nadmiaru wypełniacza w strefie zabiegowej,
  • w sytuacji kiedy wypełniacz się przemieszcza,
  • po użyciu niewłaściwie dobranego wypełniacza,
  • kiedy u pacjenta pojawia się nietolerancja na zastosowany kwas hialuronowy,
  • przy zbyt płytkim podaniu wypełniacza, gdzie pojawia się ryzyko powstawania grudek,
  • przy pojawieniu się obrzęku, który jest następstwem silnego związania wody w miejscu, gdzie podany został wypełniacz.

 

Hialuronidaza w trakcie zabiegu wstrzykiwana jest za pomocą precyzyjniej, bardzo cienkiej igły. Substancję podaje się bezpośrednio w miejsce, gdzie ma zostać usunięty nadmiar wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Efekt redukcji kwasu najczęściej jest wręcz natychmiastowy, w niektórych przypadkach może pojawić się dzień po zabiegu.

 

Hialuronidaza – to musisz wiedzieć

Enzymu nie można podawać w miejsca zainfekowane oraz ich najbliższe okolice. Każda osoba borykająca się z alergiami powinna uprzedzić o tym lekarza przed zabiegiem – hialuronidaza jest bowiem składnikiem jadu pszczół, tak więc należy koniecznie wykluczyć występowanie takiej alergii. Podobnie nie można stosować enzymu u osób, które borykają się z problemem alergii na białko bydlęce.

 

Zastosowanie hialuronidazy może też wywołać pewne skutki uboczne. Wśród tych pojawiających się najczęściej wymieniana jest pokrzywka, świąd, obrzęki, bolesność w miejscu iniekcji, miejscowa reakcja zapalna skóry, zapalenie mikronaczyń.

 

Podanie hialuronidazy wymaga przeprowadzenia z pacjentem bardzo dokładnego wywiadu medycznego. Chcąc skorzystać z takiego zabiegu konieczne jest więc podanie wszelkich ważnych informacji o stanie zdrowia. Ma to kluczowy wpływ na skuteczność zabiegu i jego właściwy przebieg.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy LightSheer Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (nie dotyczy głowicy LightSheer)

Komentarze

aia
5/5
Bardzo jestem zadowolona z zabiegu. Nie spodziewałam się takiego efektu.
wiron
5/5
Chcę spróbować zabieg hialuronidaza , ale ma on jad pszczół . Czy korzystałyście z usług? Wiem, że ma być bardzo dokładny wywiad medyczny.
Kasia
5/5
Bardzo pomocny zabieg. Jestem zadowolona z efektów. Chociaż szczerze powiem, że początkowo byłam sceptycznie nastawiona

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1