Innowacja w usuwaniu tkanki tłuszczowej: Kriolipoliza ZLipo

Innowacja w usuwaniu tkanki tłuszczowej: Kriolipoliza ZLipo

W tym tygodniu testujemy w naszej Klinice najnowsze na światowym rynku urządzenie do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Unikalny protokół połączenia kriolipolizy ZLipo z falą uderzeniową ZWavePro firmy Zimmer owocuje wysoką skutecznością, skróceniem czasu odchudzania i przede wszystkim brakiem dyskomfortu. Na podstawie relacji 30 pacjentów z pełną odpowiedzialnością potwierdzamy wysoki komfort pacjenta, zarówno w trakcie, jak i bezpośrednio po zabiegu. Jest to zasługa trybu pulsacyjnego, innowacji firmy Zimmer, która światową premierę miała w marcu br. podczas kongresu medycznego w Monte Carlo.


Tkanka tłuszczowa zdeponowana na brzuchu, udach, boczkach, plecach, w okolicy kolan jest wyjątkowo trudna w redukcji. Kriolipoliza jest zabiegiem polegającym na zamrażaniu komórek tłuszczowych, tzw. adipocytów, przy wykorzystaniu odpowiednio niskich temperatur od -5 do -10 st. C. Urządzenie Zimmer ZLipo pozwala w sposób zupełnie nieinwazyjny zmniejszyć lokalne otłuszczenia i doskonale sprawdza się właśnie w wyżej wymienionych lokalizacjach. Na leczony obszar oddziałujemy przy pomocy zróżnicowanych co do wielkości aplikatorów. Niskie temperatury sprawiają, że komórki tłuszczowe ulegają destrukcji. Po rozpadzie organizm pozbywa się ich przez naturalne procesy metaboliczne. Udowodniono klinicznie, że technologia zamrażania tkanki tłuszczowej podczas zabiegu kriolipolizy ingeruje bezpośrednio w komórki tłuszczowe, chroniąc przy tym wszystkie inne tkanki miękkie otaczające, które nie są wrażliwe na zimno w takim stopniu.  Zabieg jest w pełni bezpieczny a efekty gwarantowane. To idealna metoda na to, aby wreszcie mieć piękny i płaski brzuch.

Liczbę zabiegów dobieramy w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Przy niewielkiej ilości wystarczy jeden zabieg. W innych przypadkach można powtarzać zabiegi po upływie około 2 – 3 miesięcy. Terapia kriolipolizy rekomendowana jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia lecz nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, nogach, ramionach czy plecach.

Efekty zabiegu kriolipolizy utrzymują się przez minimum 9 miesięcy od zabiegu. Trwałe efekty mogą utrzymywać się z współtowarzyszącą zmianą stylu życia, zmianie nawyków żywieniowych i ruchowych, a czas jest uwarunkowany od konsekwencji postępowania.

Po zabiegu kriolipolizy można rozpocząć serię 6-8 zabiegów fali uderzeniowej ZWavePro 2-3 razy w tygodniu. Fala uderzeniowa ma na celu rozbicie połączeń między komórkami tłuszczowymi co wspomaga ich wydalanie z organizmu. Zabieg ten jednocześnie poprawia metabolizm komórkowy skóry, stymuluję produkcję kolagenu co wpływa na poprawę elastyczności skóry tak potrzebną przy modelowaniu ciała podczas utraty tkanki tłuszczowej.

 

Autor: Dr Barbara Parda-Głomska

www.facebook.com/MedycynaEstetycznaParda/

 

Źródło: www.drparda.com.pl/

http://drparda.com.pl/innowacja-usuwaniu-tkanki-tluszczowej-kriolipoliza-zlipo-firmy-zimmer

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Large (L)

Komentarze

5/5
Słyszałam już sporo dobrego o tym zabiegu. Artykuł przekonał mnie ostatecznie do skorzystania z tego zabiegu.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły