Jak opóźnić starzenie się skóry? - IMESO
Jak opóźnić starzenie się skóry?

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to naturalny i nieuchronny proces, który dotyczy każdego człowieka. Pierwsze zmarszczki widoczne są przede wszystkim na dekolcie i szyi, a później na twarzy. Aby opóźnić proces starzenia się skóry, stosować można różne kosmetyki i odpowiednią pielęgnację, która wzmocni tkankę i poprawi jej kondycję.

Przyczyny starzenia się skóry

Zasadnicze przyczyny starzenia się skóry to zmiany, które z upływem lat zachodzą w organizmie człowieka. Już po 25 roku życia, ludzka skóra zaczyna tracić wiele ważnych składników, które mają wpływ na jej odpowiednią kondycję. Aktywność biologiczna tkanek i komórek organizmu z wiekiem zmniejsza się, jednocześnie wszystkie procesy regeneracyjne w skórze znacznie spowalniają. Przez to skóra coraz bardziej traci elastyczność oraz coraz szybciej wysusza się. W efekcie staje się blada i matowa oraz pojawiają się na niej zmarszczki.

Podstawowe i najbardziej widoczne objawy starzenia się skóry to:

  • nieprawidłowe złuszczanie się skóry oraz jej suchość,
  • plamy starcze,
  • skóra staje się nieco bardziej przeźroczysta,
  • traci elastyczność i jędrność oraz rozciągliwość.

Trzeba też pamiętać o tym, że czynnikiem bardzo sprzyjającym starzeniu się skóry jest promieniowanie UV. Dlatego właśnie nadmierne opalanie i narażanie skóry na ten czynnik jest bardzo niekorzystne i na pewno odbije się na złej kondycji skóry.


Jak opóźnić efekty starzenia?

Wiele osób borykających się z problemem starzenia zastanawia się, jak opóźnić proces starzenia się skóry. Przede wszystkim warto odpowiednio pielęgnować skórę. Na rynku kosmetycznym dostępne jest wiele produktów, kosmetyków, dermakosmetyków i kosmeceutyków, które mają doskonałe właściwości odmładzające i przeciwzmarszczkowe.

Do pielęgnacji skóry warto wybierać kosmetyki, które są bogate w stosowne związki neutralizujące wolne rodniki – są to przede wszystkim kompozycje witaminy C, E lub A. Niezwykle korzystne dla skóry są też kosmetyki bogate w składniki, które zatrzymują wodę w naskórku czy skórze, takie jak np. kwas hialuronowy, gliceryna i glicerol. Z kolei wybierając kremy przeznaczone na noc, warto szukać takich, które w swoim składzie zawierają retinol i koenzym Q10. Są to bowiem składniki doskonale stymulujące odnowę skóry. W przypadku kremów na dzień, trzeba zadbać o to, aby zawierały filtry przeciwsłoneczne.

Dla osób po pięćdziesiątce doskonałym sposobem na walkę ze zmarszczkami jest stosowanie fitohormonów, które pozwalają uzupełnić wszelkie niedobory estrogenów. Ponadto znacznie poprawiają napięcie oraz nawilżenie skóry. Poza tym dobrym rozwiązaniem są też preparaty bogate w kwasy owocowe, kolagen i wapń. Osoby po sześćdziesiątce powinny korzystać z kosmetyków zawierających kwas hialuronowy, proteiny sojowe, retinol.

Aby opóźnić efekty starzenia się skóry należy też zadbać o odpowiednią codzienną pielęgnację rano i wieczorem. Do mycia twarzy nie powinno używać się mydła, jest to bowiem produkt, który bardzo wysusza naskórek, co znacznie przyśpiesza proces starzenia. Odpowiednie kosmetyki do mycia twarzy to przede wszystkim płyny micelarne, toniki, mleczka i emulsje bez mydła. Na noc koniecznie należy używać kremów mających bardzo odżywcze właściwości, z kolei na dzień produkty lekkie, które chronią przed słońcem.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 30G/25/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja, to nie ulega wątpliwości,ale w pewnym wieku trzeba sięgnąć po coś zdecydowanie mocniejszego jak np kwas hialuronowy.
Tosia
5/5
A jakie zabiegi medycyny estetycznej polecacie? Może jakiś laser lub botoks czy kwas hialuronowy?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły