Jak poprawić owal twarzy?

Jak poprawić owal twarzy?

Jędrna i gładka twarz jest marzeniem każdej kobiety. Niestety już po 30-tym roku życia skóra traci swoją młodość, tworzą się zmarszczki i wgłębienia, szarzeje jej koloryt, a policzki "opadają". Medycyna estetyczna wychodzi na przeciw takim problemom i proponuje zabiegi modelujące owal twarzy. Jak go poprawić wiedza doskonale specjaliści z tego zakresu.

Piękny wygląd twarzy jest opisywany jako "trójkąt młodości", bo jej idealny kształt powinien przypominać odwrócony trójkąt. Kości policzkowe maja być lekko wysunięte i ładnie zarysowane, a linia żuchwy i podbródek zaznaczone mocną linią. Medycyna estetyczna stara się zachowywać te proporcje, by osoba poddawana zabiegom nie musiała martwic się o zgubne efekty starzenia. Jak poprawić owal twarzy dla uzyskania "trójkąta młodości"?

Jedną z metod podniesienia owalu twarzy jest ostrzykiwanie jej wypełniaczami z kwasem hialuronowym. Skóra produkuje go naturalnie, ale łatwo ulega on rozpadowi, a wraz z wiekiem jego wytwarzanie maleje. Syntetyczny kawas hialuronowy wstrzykiwany jest pod skórę i układany przez lekarza tak, aby równomiernie wypełnił miejsce swojego ubytku. W ten sposób usuwane są zmarszczki, nierówności oraz wypełniane policzki. Substancją polecaną do skutecznego podniesienia owalu twarzy jest gama produktów ZFill oferowanych przez firmę iMeso.pl. Innym znanym wypełniaczem jest toksyna botulinowa, czyli powszechnie znany botoks. Wstrzykuje się go pod skórę, tyle że botulina sprawdza się najlepiej przy zmarszczkach mimicznych, ponieważ unieruchamia mięśnie, które je powodują. Zabiegi te powinny być jednak powtarzane co jakiś czas dla utrzymania efektu odmłodzenia, bo i kwas hialuronowy i botoks ulegają rozpadowi pod skórą. Zazwyczaj proces ten trwa do kilkunastu miesięcy, potem lekarze zalecają kolejny zabieg ostrzykiwania twarzy.

Opadający owal twarzy jest leczony również poprzez zabieg nazywany wolumetrią. Jest to modelowanie twarzy za pomocą opisanych już powyżej wypełniaczy, tyle że głównie chodzi o to żeby zapewnić jej właściwy kształt, więc są one gęstsze i bardziej plastyczne od tych do usuwania zmarszczek. Wypełniane są policzki, broda, okolice skroni oraz żuchwy, by nadać twarzy młody wygląd. Substancje wprowadzane za pomocą specjalnej kaniuli są potem "układane" palcami przez lekarza. Takie modelowanie owalu twarzy zapewnia zmianę jej całego wyglądu, pozbycie się dołków oraz tzw. chomików czyli naciągniętych i opadających policzków.

Poprawa owalu twarzy możliwa jest również dzięki zabiegom liftingującym. Szczególnie popularnym staje się thermolifting skóry. Polega on na rozszerzaniu głębokich warstw skóry za pomocą promieniowania podczerwonego, które powoduje podgrzanie włókien kolagenowych i przywrócenie ich pierwotnego rozmiaru. W ten sposób skóra odzyskuje dawną jędrność i wypełnienie. Daje to długotrwały efekt utrzymujący się nawet do półtora roku.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Jestem bardzo zadowolona z zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Moja twarz ma znowu młody wygląd, a przy tym nadal wygląda naturalnie.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły