Jak powstaje cellulit? - IMESO
Jak powstaje cellulit?

Jak powstaje cellulit?

Cellulit to zmora wielu osób - boryka się z nim 8 na 10 kobiet. Pojawia się przede wszystkim na pośladkach i udach.


Cellulit wygląda nieestetycznie, a pozbycie się go jest dosyć trudne. Aby jednak walczyć z nim, warto wiedzieć jak powstaje i jaki ma charakter. Wyróżniamy bowiem cellulit wodny i tłuszczowy.

 

Jak rozpoznać cellulit?

Cellulit nazywany jest inaczej „skórką pomarańczową”. Nazwa ta stosowana jest dlatego, że skóra z cellulitem przypomina wyglądem skórkę pomarańczy. Są to specyficzne gródki – mogą być mniej lub bardziej intensywne. Cellulit występuje zarówno u szczupłych, jak i u otyłych kobiet. Miejsca pojawienia się cellulitu mogą być różne. Najczęściej widoczny jest na pośladkach i udach. Jednak zdarza się też, że pojawia się na brzuchu, piersiach, albo ramionach.

 

Jak rozwija się cellulit?

Jest kilka faz powstawania cellulitu. Faza pierwsza to czas, kiedy na pierwszy rzut oka cellulitu nie widać. Jednak kiedy tylko napinamy część ciała, na której tworzą się niechciane zmiany, są one wtedy właśnie widoczne. Druga faza to ta, kiedy cellulit jest już widoczny gołym okiem. Jednak w tej fazie uciskanie go nie powoduje żadnego bólu. Kolejna faza rozwoju to już bardziej zaawansowane stadium. Tutaj bowiem na skórze powstają bardzo widoczne nierówności, które mogą wyglądem przypominać kiście winogron. Ponadto nacisk na tak zmienioną skórę może powodować ból. Ta faza to już najbardziej zaawansowane stadium i wtedy nie tylko warto, ale wręcz należy podjąć odpowiednie kroki w celu usunięcia cellulitu.

 

Cellulit wodny

Pierwszym rodzajem cellulitu jaki może pojawić się na skórze jest cellulit wodny. Czym jest cellulit wodny i skąd się bierze? Cellulit wodny, najprościej mówiąc, pojawia się kiedy w tkankach skóry gromadzi się zbyt duża ilość wody. Z kolei ta zbyt duża ilość wody zbiera się, kiedy organizm boryka się z zaburzeniami krążenia krwi oraz limfy. Wodny cellulit objawia się więc przede wszystkim opuchnięta oraz pofałdowaną skórą. Na szczęście ten rodzaj cellulitu jest zdecydowanie łatwiejszy do usunięcia aniżeli cellulit tłuszczowy. Jednak co bardzo ważne, tutaj pamiętać trzeba aby najpierw pozbyć się obrzęków, nie zaś komórek tłuszczowych. Jest kilka przyczyn powstawania cellulitu wodnego. To między innymi brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej i siedzący tryb życia, częste noszenie szpilek, nieregularne spożywanie posiłków, dieta bogata w ostre przyprawy oraz sól, przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych.

Aby pozbyć się tego cellulitu warto więc zmienić nawyki żywieniowe, zwiększyć swoją aktywność fizyczną, jak również zając się likwidacją obrzęków poprzez na przykład masaże. Przydatne będą też wszelkie balsamy i kremy, które przeznaczone są specjalnie do tego rodzaju cellulitu. W przypadku bardzo zaawansowanego stadium skorzystać można z zabiegów estetycznych. Oczywiście w walce z cellulitem wodnym wskazane jest picie dużej ilości mineralnej wody niegazowanej.

 

Cellulit tłuszczowy

Cellulit tłuszczowy to zdeformowana tkanka tłuszczowa. Dotyka przede wszystkim osoby które borykają się z otyłością oraz nadwagą. Aby rozpoznać cellulit tłuszczowy wystarczy ścisnąć dany fałd skóry. Kiedy widać pod nią gródki, a do tego pojawia się ból, to zapewne mamy do czynienia z cellulitem tłuszczowym. Zwalczenie cellulitu tłuszczowego jest bardzo trudne i trzeba tutaj kompleksowego działania. Ważna jest odpowiednia dieta, bogata w owoce i warzywa. Pomocne będą też dobre kosmetyki. Jednak aby skutecznie pozbyć się tego rodzaju cellulitu najlepsze efekty zagwarantuje odpowiedni zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Niezwykle skuteczną metodą walki z cellulitem jest terapia falą uderzeniową. Zabieg taki realizowany jest z wykorzystaniem specjalnego sprzętu. Skóra dotknięta cellulitem zostaje oczyszczona i odpowiednio przygotowana. Następnie poprzez przyłożenie głowicy urządzenia działa się na nią falą uderzeniową. Fala ta po pierwsze eliminuje nadmiar złogów tłuszczu, po drugie wspomaga odbudowę kolagenu. Zastosowanie fali uderzeniowej wpływa też korzystnie na poprawę mikrokrążenia. Jednym z najlepszych urządzeń do terapii falą uderzeniową jest Zimmer Z Wave Pro z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to innowacyjne urządzenie, które z powodzeniem stosować można na różne partie ciała. Zapewnia widoczne efekty zabiegu i jest bezpieczne dla pacjenta.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Cellulit to mój koszmar :( Nie mogę spokojnie przejrzeć się w lustrze już nie wspomnę o wyjściu na basen, czy na plażę. Czy ktoś może mi polecić sprawdzony sposób na pozbycie się cellulitu raz na zawsze?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły