Jak skutecznie nawilżyć suchą skórę?

Jak skutecznie nawilżyć suchą skórę?

Pijesz duże ilości wody, używasz kosmetyków pielęgnacyjnych, stosujesz suplementy diety, a skóra nadal wydaje się szorstka i mało sprężysta? Odpowiedni poziom jej nawilżenia jest bardzo ważny, ponieważ to od niego zależy młody i piękny wygląd skóry. To dlatego w sytuacjach, kiedy skóra wydaje się być przesuszona i odwodniona, najlepiej zadbać o nią za pomocą jednego z zabiegów medyny estetycznej.


Zwłaszcza po zimie i po lecie nasza skóra jest przesuszona i wymaga odpowiedniego nawilżenia. W zimie nie sprzyjają jej suche powietrze w pomieszczeniach i zmienne temperatury. W lecie skórę wysusza większe promieniowanie UV, opalanie, a nawet woda w naturalnych kąpieliskach i basenach. Skóra potrzebuje więc głębokiego nawilżenia, by z czasem nie stała się szara, zwiotczała i pozbawiona blasku. Sucha skóra często także się łuszczy i pojawiają się na niej inne niedoskonałości, które ciężko jest ukryć. Bywa jednak, że nie tylko po zimie czy lecie traci nawilżenie. O jej odpowiednią kondycję należy dbać przez cały rok, bo niektóre czynniki, jak i nieodpowiednia pielęgnacja mogą prowadzić do przesuszenia i pogorszenia jej wyglądu.

 

Nawilżenie skóry w gabinecie

W przypadku uczucia suchej, mało elastycznej i kiepsko nawilżonej skóry najlepiej udać się do gabinetu medycznego lub kosmetologicznego, w którym specjalista dobierze dla niej najlepszy zabieg nawilżający. Najczęściej jest nim mezoterapia. Wykorzystywane są w niej dobroczynne dla skóry substancje, a czasami nawet ich specjalny kompleks, który powoduje natychmiastowy efekt nawilżenia, odżywienia i odmłodzenia skóry. Istnieją jednak różne rodzaje mezoterapii, które dzielą ją na igłową i bezigłową. Mezoterapia igłowa wykorzystuje do wprowadzenia pod skórę substancji czynnych nakłucia wykonywane w konkretnych partiach twarzy. Zabieg coraz częściej zastępują jednak metody mezoterapii bezigłowej, która wykorzystuje działanie prądu prądu stałego albo ultradźwięków – jonoforeza i sonoforeza. Mezoterapia w każdej formie przywraca optymalny poziom nawilżenia skóry już po 3-4 zabiegach. Jednak ich zalecaną liczbę najlepiej określi lekarz lub kosmetolog na podstawie diagnozy stanu skóry.

 

Zabiegiem nawilżającym stosowanym przez coraz więcej gabinetów jest również infuzja tlenowa. Natychmiast nawadnia i dotlenia skórę, odżywia ją oraz wygładza. Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu pod skórę składników odżywczych za pomocą tlenu wtłaczanego w jej warstwy z odpowiednim ciśnieniem. Co ważne zabieg może być stosowany nie tylko na skórze twarzy, ale też innych części ciała. Na twarzy zaś możliwe jest jego przeprowadzenie również na powiekach i ustach, czego nie umożliwiają inne zabiegi medycyny estetycznej. Infuzja tlenowa nie jest zabiegiem bolesnym, wprost przeciwnie – relaksuje i odpręża, przez co wybiera ją wielu pacjentów.

 

Ratunkiem dla suchej skóry jest również kwas hialuronowy. To naturalna substancja, która znajduje się w naszym ciele, jednak z wiekiem produkowanej jest jej coraz mniej. Spada wówczas poziom nawilżenia skóry, traci ona swoją sprężystość i jędrność. Kwas hialuronowy dostarczany jest pod skórę w postaci wypełniaczy takich jak gama ZFill – preparaty znajdujące się w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP. To wysokiej klasy produkty niemieckiej marki Zimmer MedizinSysteme. Kwas hialuronowy ZFill doskonale wypełnia zmarszczki, modeluje kształt twarzy oraz nawilża skórę od środka. Może być podawany pod skórę za pomocą iniekcji lub na zasadzie mezoterapii.

 

Specjalne kosmetyki nawilżające

Efekty zabiegów medycyny estetycznej można przedłużyć za pomocą specjalnie wybranych kosmetyków. W kremach i balsamach powinny znajdować się takie substancje jak wspomniany kwas hialuronowy, kolagen, gliceryna, mocznik, kwas mlekowy lub kwas glikolowy. Pomocne w nawilżaniu skóry są również olejki np.: jojoba czy makadamia. Nie zapominajmy też o dobroczynnych dla skóry witaminach – A, E, C, B5. Polecane są również sera, które posiadają kompleks różnych odżywczych i nawilżających substancji i wykazują intensywniejsze działanie. Takie serum można nakładać na twarz, szyję i dekolt na noc, powtarzając zabieg w zależności od zaleceń producenta.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Niestety same kremy to zbyt mało dla mojej suchej skóry. Dlatego zdecydowałam się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Polecono mi infuzję tlenową i jestem bardzo zadowolona z uzyskanego efektu końcowego. Skóra w końcu jest odżywiona i nie schodzi płatami. Polecam.
justyna
5/5
Mam bardzo suchą skórę i same kosmetyki nie dają rady. Jedynym ratunkiem jest mezoterapia. Powtarzam zabieg co jakiś czas, efekty rewelacyjne
Asia0002
5/5
ja korzystam z mezoterapi każdego roku po lecie - jest super! Nawilża, odżywia, pozwala pozbyć się ściągnięcia skóry, polecam wszystkim dziewczynom po lecie
melania
5/5
Moja skóra ciągle jest sucha i zmęczona. Próbowałam już wszystkiego. Chyba wybiorę się na mezoterapię skoro jest taka skuteczna. Mam dość suchych skórek i szarej cery.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły