https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Jak usunąć przebarwienia z twarzy - IMESO
Jak usunąć przebarwienia z twarzy

Jak usunąć przebarwienia z twarzy

Przebarwienia na skórze to poważny defekt kosmetyczny. O ile drobne piegi bywają urocze, o tyle różnego rodzaju plamy, osudy, pieprzyki i inne tego typu przebarwienia wyglądają nieestetycznie i postarzają skórę. Plamy pigmentacyjne pojawiają się na skórze przez całe życie. Głównym powodem ich powstawania jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Do powstawanie przebarwień przyczynia się też brak odpowiedniego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV. Wciąż wiele osób nie smaruje skóry kremami z filtrem, które ją zabezpieczają. Skłonności do pojawiania się przebarwień ma też podłoże genetyczne. Liczba osób borykających się z problemem nieestetycznych przebarwień zwiększa się także w wyniku korzystania przez nich z solarium lub stosowania różnych preparatów przyspieszających opalanie i kremów opalających. Jakie skutecznie pozbyć się nieestetycznych przebarwień? 

Co to są przebarwienia?

Przebarwienia pojawiają się kiedy komórki wytwarzające barwnik skóry funkcjonują nieprawidłowo. Melanina jest pigmentem odpowiedzialnym za kolor włosów, skóry czy oczu. Kiedy wystawiamy skórę na słońce jej reakcją jest tymczasowe zwiększenie pigmentu czego efektem jest opalenizna. Nagromadzony miejscowo barwnik skóry jakim jest przebarwienie jest rezultatem zaburzenia syntezy albo umiejscowienia się melaniny. Wyróżniamy trzy rodzaje przebarwień w zależności od głębokości ich występowania: naskórkowe, śródskórne i mieszane. Przebarwienia naskórkowe są płytsze. Mają mocno nasycony brązowy kolor. Pojawiają się one w wyniku zwiększonej ilości melanocytów w naskórku. Przebarwienia śródskórne umiejscowione są w skórze właściwej. Mają mniej intensywną barwę niż przebarwienia naskórkowe. O przebarwieniach mieszanych mówimy wtedy gdy większa ilość pigmentu występuje i w naskórku i w skórze właściwej.

 

Przebarwienia dzielimy też ze względu na przyczynę ich powstawiania. Piegi pojawiają się kiedy zaburzona jest ilość melaniny w skórze. Mają podłoże genetyczne. Osoby, które mają ich dużą ilość mają tyle samo melaniny co inni ludzie, ale jest ona rozłożona w skórze nierównomiernie. Osuda to brunatne przebarwienie, które występuje zazwyczaj na twarzy. Pojawia się ona najczęściej u kobiet, a przyczyną jej powstawania jest przyjmowanie leków hormonalnych oraz pigułek antykoncepcyjnych. Osuda pojawia się także w czasie ciąży. Plamy są zazwyczaj dosyć ciemne i pojawiają się po nadmiernej ekspozycji na słońce. Przebarwienia dla wielu osób są problemem i przyczyną wielu kompleksów. Istnieją skuteczne metody, które pomogą usuną przebarwienia z twarzy.

 

Sposoby na usunięcie przebarwień z twarzy

Aby zminimalizować ryzyko powstawania przebarwień należy zaniechać zbytniej ekspozycji na słońce, zwłaszcza w godzinach 11-15. Należy też używać kremów z filtrami UVA/UVB o wysokim faktorze, które zabezpieczą skórę przed niekorzystnym działaniem słońca i poparzeniem. Jeśli jednak na swojej skórze zauważyliśmy nieestetyczne przebarwienia, warto sięgnąć po sposoby, które pozwolą się ich pozbyć.

 

Peelingi rozjaśniające

Jednym ze sposobów pozbycia się przebarwień z twarzy są peelingi rozjaśniające. Polecane są kuracje wykorzystujące działanie kwasów i substancji rozjaśniających. Można stosować także zabiegi z aktywną witaminą C. Ma ona działanie rozjaśniające co sprawia, że przebarwienia stają się mniej widoczne.

 

Laser

Bardzo skuteczną metodą usuwania przebarwień jest zabieg laserem. Energia lasera rozbija melaninę. Po zabiegu następuje ściemnienie przebarwienia. Potem skóra się złuszcza, plama się rozjaśnia, a następnie całkiem znika. Laseroterapia jest uznawana za najskuteczniejszą metodę usuwania przebarwień z twarzy. Często wymaga też powtarzania.

 

Mikrodermabrazja

Podczas zabiegu mikrodermabrazji dochodzi do mechanicznego usunięcia warstwy naskórka za pomocą kryształków diamentowych lub korundowych.

 

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to połączenie ultradźwięków z cienką warstwą wody. Zabieg powoduje rozbicie warstwy rogowej. Zrogowaciały naskórek zostaje złuszczony, a skóra lepiej odżywiona dzięki rozszerzeniu się naczynek krwionośnych.

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej
Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)
Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)
SOFTFIL® PRECISION 30G/25/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Nie wiem co było przyczyną tego,że na moim czole pojawiły się przebarwienia, ponieważ stosuję przez całe lato kremy z filtrem. Obecnie jestem po kilku zabiegach mikrodermabrazji i jeszcze kilka przede mną. Efekty może nie są spektakularne,ale widzę różnicę.
5/5
W moim przypadku przebarwiania to kwestia genetyczna. Póki co jeszcze nie muszę poddawać się żadnym zabiegom, ale na co dzień używam kremów z filtrem i unikam nadmiernej ekspozycji skóry na słońce.
5/5
Jakiś czas temu stosowałam krem na trądzik, który powodował przebarwienia w kontakcie skóry ze słońcem. Niby pilnowałam się i stosowałam kremy z filtrem ochronnym, ale na czole pojawiły się delikatne przebarwienia. Od razu udałam się do kosmetyczki, która poleciła mi kurację kwasami.
5/5
Od dłuższego czasu zmagałam się z przebarwieniami na twarzy. Dopiero kosmetyczka poleciła mi mikrodermabrazję. I powiem szczerze, że po kilku seriach moja skóra wygląda zupełnie inaczej. Mało tego jest miła w dotyku i taka promienna

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1