Jak usunąć rozstępy na brzuchu? - IMESO
Jak usunąć rozstępy na brzuchu?

Jak usunąć rozstępy na brzuchu?

Rozstępy to widoczne na ciele blizny. Najczęściej powstają na udach i pośladkach. Jednak również brzuch jest obszarem, gdzie mogą się one pojawić – zwłaszcza w trakcie ciąży. Czy istnieje skuteczny sposób na rozstępy?


Każda osoba, która boryka się z rozstępami wie, że nie łatwo się ich pozbyć. A problem ten dotyczy dzisiaj prawie 70 procent kobiet oraz 40 procent mężczyzn.

 

Czym są rozstępy?

Mówiąc o rozstępach mamy na myśli widoczne na ciele nieestetyczne prążki - białe lub bardziej czerwone. Jednak rozstępy to nie tylko to, co widzimy gołym okiem. Są to bowiem zmiany w głębokich warstwach skóry. Powstają one na wskutek zerwania włókien elastycznych. Są dwa powody, dla których włókna elastyny oraz kolagenu zrywają się - dzieje się tak kiedy narażone są na bardzo duże rozciąganie, lub kiedy są po prostu za słabe. Tak więc rozstępy najczęściej pojawiają się po przytyciu, u kobiet w trakcie ciąży, u osób, które uprawiają ćwiczenia kulturystyczne.

 

Kiedy najlepiej likwidować rozstępy?

Rozstępy powstają w dwóch fazach i jest to kwestia bardzo istotna dla każdego, kto boryka się z nimi. Faza pierwsza pojawiania się rozstępów jest tzw. fazą zapalną. Trwa ona od roku do nawet dwóch lat. To właśnie w tej fazie możliwe jest praktycznie całkowite usunięcie rozstępów. Jeżeli więc tylko widać na ciele czerwone rozstępy, należy działać szybko. Faza druga, to faza zanikowa. Nazwa ta nie oznacza jednak, że rozstępy znikają. Wszelkie zmiany, które wcześniej były czerwone, zaczynają blednąć i w takiej formie pozostają już na ciele. W tej fazie walka z rozstępami nie da możliwości całkowitego pozbycia się ich, chyba że zastosowane zostaną konkretne profesjonalne zabiegi. Kosmetyki na pewno nie przyniosą pożądanego rezultatu.

 

Rozstępy na brzuchu

Zmorą wielu kobiet są rozstępy na brzuchu. Takie zmiany są problematyczne dla pań zwłaszcza latem, kiedy to można założyć bikini. Jednak nieestetyczne zmiany na ciele, często zniechęcają kobiety do odsłaniania ciała.

Rozstępy na brzuchu po ciąży pojawiają się u wielu kobiet. Rozciąganie skóry brzucha w tym okresie jest w końcu nieuniknione. Akurat w tym przypadku często nie ma możliwości żeby zawsze w stu procentach zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Warto jednak dbać o skórę brzucha w odpowiedni sposób. Codzienna pielęgnacja kremami i balsamami przeciw rozstępom może w znacznym stopniu zmniejszyć ich ilość jeżeli już się pojawią.

 

Jak pozbyć się rozstępów na brzuchu?

Warto zapobiegać powstawaniu rozstępów, warto też walczyć z nimi w pierwszej fazie powstawania. Jednak jeżeli to się nie uda i mimo wszystko na ciele pojawią się te stałe jasne zmiany, to konieczne jest sięgnięcie po silniejsze środki w walce o piękne ciało. Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg różnych zabiegów, które pomogą zwalczyć rozstępy lub znacząco zmniejszyć ich widoczność. Jednym z takich skutecznych zabiegów jest mikrodermabrazja laserowa. Jest to zabieg mechaniczny, który polega na ścieraniu naskórka. Wykonuje się go aż do oczekiwanego poziomu. W przypadku niwelowania rozstępów na brzuchu polecanym zabiegiem jest dermabrazja laserowa. Sprawdza się zwłaszcza w walce z rozstępami po ciąży. Trzeba jednak tutaj pamiętać, że jeśli rozstępy te są bardzo głębokie, to zabieg może je spłycić, a nie zawsze całkowicie usunąć. Również mezoterapia igłowa pomoże w walce z niechcianymi zmianami na skórze. Na czym polega ten zabieg? Dokładnie w rozstępy wstrzykiwany jest kwas hialuronowy oraz witamina C. Substancje te świetnie nawilżają skórę i przyspieszają proces jej regeneracji.

Każdy z tych zabiegów musi być oczywiście wykonany w profesjonalnym gabinecie i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. To zagwarantuje jeszcze lepsze efekty. W ofercie iMeso znajduje się szereg przydatnych urządzeń i akcesoriów, które dedykowane są właśnie do wyżej wymienionych zabiegów.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy płaski bez klipsa do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Byłam na zabiegu mezoterapii igłowej. Może nie należy do najprzyjemniejszych,ale za to efekty są świetne. Skóra wygląda o wiele lepiej.
5/5
Dbałam o skórę w czasie ciąży, ale rozstępy pojawiły się mimo wszystko. Nie mogłam się ich pozbyć przy pomocy balsamów. Dopiero dermabrazja laserowa przyniosła efekty. Rozstępy są już prawie niewidoczne

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły