Jak usunąć rozstępy?

Jak usunąć rozstępy?

Rozstępy to blizny, które bardzo szpecą ciało. Najczęściej pojawiają się na pośladkach i udach. U wielu kobiet również na brzuchu lub biuście. Jak zlikwidować rozstępy skutecznie? Kosmetyki w większości przypadków nie dają zadowalających rezultatów. Jedynym rozwiązaniem są tutaj zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.


Czym są rozstępy?

Najczęściej mówiąc o rozstępach mamy na myśli te widoczne na ciele prążki – białe lub nieco różowawe. Ale to jednak nie tylko zmiany, które widoczne są gołym okiem. Rozstępy to bowiem spore zmiany w tych głębszych warstwach skóry – skutkiem ich pojawiania się jest zerwanie włókien elastycznych. W momencie kiedy włókna narażone są na mocne naciąganie, po prostu ulegają uszkodzeniu. I dlatego właśnie rozstępy bardzo często pojawiają się na brzuchu u kobiet w ciąży, albo wskutek szybkiego przytycia.

 

Z problemem rozstępów zmaga się dzisiaj niemalże 70 procent kobiet oraz około 40 procent mężczyzn. Najczęściej mówi się o tym, że z problemem borykają się tylko panie, jednak jak widać, wcale tak nie jest.

 

Najlepszy moment na likwidację rozstępów to ich pierwsza faza powstawania. Jak ją rozpoznać? Pierwsza faza, czyli zapalna to ta, kiedy rozstępy mają różowawy lub lekko czerwony kolor. Druga faza – zanikowa to ta, kiedy widać, że rozstępy bledną. Nie znaczy to wcale, że znikają. Te białe zmiany pozostają bowiem na stałe i bardzo trudno je zwalczyć poprzez stosowanie kosmetyków. Tak więc jak się pozbyć rozstępów? Trzeba skorzystać z odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej.

 

Rozstępy po ciąży

Wiele kobiet po ciąży boryka się z ogromnymi rozstępami na brzuchu. Jest to niewątpliwie czynnik, który znacząco wpływa na ich negatywne samopoczucie i niską samoocenę. Jeżeli więc te rozstępy stanowią bardzo duży problem, nie warto dłużej czekać, a po prostu poddać się odpowiedniemu zabiegowi. Tylko jak skutecznie usunąć rozstępy po ciąży? Możliwości jest wiele. Takie popularne zabiegi to na przykład mikrodermabrazja laserowa, mezoterapia igłowa lub dermabrazja laserowa. Jeżeli chcemy uzyskać efekty nie tylko w zakresie likwidacji rozstępów, ale też w połączeniu z modelowaniem sylwetki, to warto skorzystać z terapii falą uderzeniową. Jest to bowiem metoda nieinwazyjna, a dająca znakomite rezultaty w zakresie między innymi modelowania niedoskonałości ciała, walki z cellulitem i rozstępami. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego aparatu. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj aparat do fali uderzeniowej Zimmer ZWave Pro. Można go używać na różne partie ciała, a między innymi właśnie na brzuch. Urządzenie generuje odpowiednie fale, które to pobudzają organizm do wytwarzania kolagenu, który z kolei jest bardzo ważny w odbudowie tkanek skóry. Fala uderzeniowa to wspaniałe efekty – skóra staje się sprężysta i gładka. Zimmer ZWave Pro to najlepszy sposób na rozstępy i różne inne niedoskonałości ciała.

 

Uda, pośladki i biust

Pośladki, biust i uda to partie ciała, na których również bardzo często pojawiają się rozstępy. Jak usunąć rozstępy na pośladkach, biuście lub na udach? Oczywiście tutaj także świetnie sprawdzi się terapia falą uderzeniową za pomocą urządzenia Zimmer ZwavePro. Fala uderzeniowa skutecznie zmniejszy rozstępy – staną się płytsze i co ważne, mniej widoczne.

 

W przypadku biustu, ud oraz pośladków zawsze warto stosować kosmetyki, które zapobiegają powstawaniu rozstępów. Tak więc nawet jeżeli nie mamy rozstępów, to dobry balsam na pewno nie zaszkodzi, a może zapobiec pojawieniu się tych niechcianych zmian.

 

Współczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna to wiele możliwości w walce z rozstępami. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że rozstępy będące już w drugiej fazie są naprawdę bardzo trudne w usunięciu. Z pewnością nie wystarczy tutaj jeden zabieg – korzystna będzie cała seria zabiegów, a do tego odpowiednie kosmetyki. Nie można się jednak załamywać – systematyczna walka z rozstępami zawsze przyniesie pożądane efekty.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Też się podpisuję pod tym,że laseroterapia jest najskuteczniejszą metodą w walce z rozstępami. Ja miałam po ciąży na brzuchu i udach, ale to już przeszłość. Po kilku seriach rozstępy zaczęły znikać.
alicjja
5/5
Wiesz co tak na prawdę tylko laser jest w stanie pomóc. U mnie było podobnie, najpierw w bardzo krótkim czasie dużo schudłam a potem przytyłam. Miałam mnóstwo rozstępów ale najbardziej dokuczały mi te na piersiach i udach. Jak chcesz się ich na prawdę skutecznie pozbyć to zrób to laserem discovery pico, jest to najsilniejszy laser, ja swoje rozstępy usuwałam w elite na Złotej. Na prawdę byłam pod wrażeniem, że tak ładnie mi zeszło.
Daria_1547
5/5
Dwa lata temu przytyłam sporo w bardzo krótkim czasie i niestety pojawiły się u mnie rozstępy. Od kilku miesięcy ćwiczę regularnie i próbuje stracić wszystkie nadmierne kilogramy. Niestety już rozstępy są w drugiej fazie i jest ciężko z tym walczyć. Jakie zabiegi są najlepsze na skuteczne zlikwidowanie rozstępów?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły