Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Jak zlikwidować chomiki na twarzy

Z upływem czasu wygląd naszej twarzy się zmienia, pojawiają się zgrubienia umiejscowione po obu stronach w dole twarzy potocznie nazywane chomikami. Torebki tłuszczowe zazwyczaj dotyczą kobiet i mężczyzn po 50 roku życia, zdarza się jednak, że takie dysproporcje zauważają u siebie też młodsze osoby. Nasza skóra z czasem zaczyna wiotczeć, opadać, dostrzegamy na swoim obliczu nieuchronny proces starzenia, ale w niektórych przypadkach powstawanie chomików ma podłoże genetyczne lub jest związane z otyłością. Z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów pozwalających skutecznie pozbyć się niechcianych chomików i pięknie wymodelować twarz.

Jakie zabiegi pozwolą zlkwidować chomiki na twarzy?

Kiedy dostrzeżemy na swojej twarzy upływający czas i pojawiające się na niej chomiki zaczynamy zastanawiać się jak sobie poradzić z takim problemem. Skóra twarzy poddając się procesowi starzenia zgodnie z prawem grawitacji, spływa w dól dodatkowo nas postarzając. Wiele osób chce wymodelować twarz, ale boi się bardzo inwazyjnych operacji plastycznych wymagających specjalnego przygotowania przed i rekonwalescencji po zabiegu. Medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie dla takich osób w postaci nieinwazyjnych zabiegów modelowania twarzy w tym do redukcji tzw. chomików. Stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, mezoterapię, lipolizę iniekcyjną lub osocze bogatopłytkowe.

 

Zabieg Kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz, który można zastosować jako jedno z rozwiązań na pozbycie się tzw. chomików. Do zabiegów mających nadać skórze elastyczności, gęstości i nawilżenia używa się nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który będąc naturalnym mukopolisacharydem ( organicznym związkiem chemicznym) jest całkowicie bezpieczny dla człowieka i występuje też naturalnie w jego organizmie. Z upływem czasu jednak organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, co objawia się w postaci utraty przez skórę elastyczności i jędrności oraz powoduje, że powstaje drugi podbródek lub chomiki na twarzy. Początkowe rezultaty zabiegu kwasem hialuronowym są widoczne od razu, końcowy efekt ujawnia się stopniowo do 30 dni i utrzymuje się od 1 roku do 2 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

 

Mezoterapia

Mezoterapia jest jednym z niechirurgicznych i bardzo skutecznych zabiegów wykonywanych po to aby zlikwidować torebki tłuszczowe na twarzy. Podczas zabiegu mezoterapii lekarz używając specjalnej strzykawki wypełnionej specjalnym roztworem z bardzo cienką igłą, wstrzykuje substancje aktywne w głębokie warstwy skóry, dając efekt ujędrnienia, uelastycznienia i gładkości skóry. Roztwory, których używa się do tego zabiegu są mieszanką trzech lub większej ilości substancji regenerujących i rewitalizujących, które powodują szybką poprawę kondycji skóry oraz tkanki podskórnej.

 

Zabieg Osoczem bogatopłytkowym

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod uelastyczniania skóry twarzy i pozbycia się chomików jest bardzo zaawansowana technologicznie terapia, wykorzystująca własne komórki macierzyste pacjenta. Mowa o tzw. wampirzym liftingu, dzięki któremu skutecznie można wypełnić ubytki podskórne, będące jedną z przyczyn opadania skóry twarzy. Preparat krwiopochodny jakim jest osocze bogatopłytkowe otrzymywany jest z krwi pacjenta, dzięki czemu jest bogaty w czynniki wzrostu peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i powodują odnowę biologiczną tkanek skóry. Komórki macierzyste są stymulowane przez osocze do namnażania, pobudzane są też fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Ze względu na fakt, że osocze bogatopłytkowe przygotowywane jest z własnej krwi pacjenta, polecane jest szczególnie tym, którzy nie mogą ze względów alergicznych czy uczuleniowych poddać się zabiegom z wykorzystaniem syntetycznych substancji.


Lekarz w pierwszej fazie zabiegu pobiera od pacjenta około 10-60 ml krwi z okolicy żyły łokciowej, uzyskana krew zostaje poddana procesowi wirowania, podczas którego białe i czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza, które zawiera płytki krwi. Kolejnym etapem jest wstrzykniecie uzyskanej substancji za pomocą igły lub kaniuli w wybrane miejsce zabiegowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa on około 60 minut. Zdarza się, że po zabiegu ostrzyknięte miejsca są zaczerwienione lub pojawiają się siniaki, taki stan utrzymuje się przez kilka dni. Efektem zabiegu jest skuteczne wypełnienie ubytków podskórnych będących przyczyną opadania skóry twarzy, a tym samym powstawania chomików.

 

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykorzystuje sposób ostrzykiwania chomików specjalnym preparatem, zawierającym komórki rozbijające tłuszcz, dzięki temu komórki tłuszczowe przenikają do układu krążenia, po czym są rozkładane w procesie przemiany materii, a następnie wydalane z organizmu. Zazwyczaj już jeden taki zabieg wystarczy, aby skutecznie pozbyć się chomików i wymodelować twarz.

Zobacz produkty

ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Wampirzy lifting brzmi okropnie, ale sam zabieg przynosi efekty jakich oczekiwałam. Moja twarz nabrała innego- dawnego wyglądu. Polecam zainteresowanym.
Denis
5/5
Zabieg z kwasem hialuronowym sprawił, że w końcu mogę spojrzeć na siebie w lustrze bez obrzydzenia. Polecam wszystkim
Agata
5/5
Kwas hialuronowy usieciowany Deep okazał się skuteczny w moim przypadku. Teraz wyglądam i czuje się dużo lepiej. Za jakiś czas na pewno skorzystam ponownie z zabiegu.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły