Jak zlikwidować cienie pod oczami

Jak zlikwidować cienie pod oczami

Cienie pod oczami to poważny defekt urody. Sprawiają one, że twarz wygląda na zmęczoną. Powód pojawiania się cieni pod oczami nie jest dokładnie znany. Jedną z przyczyn może być genetyka. Sprawia ona, że niektóre osoby mają większe skłonności do powstawania tego typu nieestetycznych zasinień. Skóra pod oczami w przypadku niektórych osób jest też niezwykle cienka i uwidacznia drobne naczynia krwionośne te cienie mają charakter naczyniowy. Jedną z przyczyn jest też opadanie tkanki tłuszczowej policzka. Między dolną powieką, a policzkiem powstaje wówczas zagłębienie. Oczywiście na pojawianie się cieni pod oczami ma też wpływ nieregularny tryb życia ( brak snu), nieodpowiednia dieta (niedobory żelaza, witamin i minerałów), a take niektóre choroby (nerek, owsica, alergia). Cienie pod oczami mogą być też spowodowane piciem alkoholu i paleniem papierosów. Ten nieestetyczny problem dotyczy osób w różnym wieku. Nawet u bardzo młodych i takich, które prowadzą zdrowy tryb życia. Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne i wystarczające, aby pozbyć się cieni pod oczami. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi skuteczne i bezpieczne na pozbycie się tego defektu urody. Jakie są to zabiegi?

Jakie zabiegi pomogą pozbyć się cieni pod oczami?

Bardzo delikatna i cienka skóra pod oczami jest pozbawiona gruczołów łojowych. Ulega przez to częstemu przesuszeniu. Z biegiem lat zanika naturalna podściółka tłuszczowa, która uwidacznia naczynia krwionośne.

 

Cienie pod oczami, które pojawiają się sporadycznie można zlikwidować dbając o skórę oczu odpowiednio ją nawilżając. Stosując kremy do tego przeznaczone i żele chłodzące. Można wypróbować też różnego rodzaju maseczki pod oczy, które będą usprawniać krążenie, drenować, odświeżać i nawadniać. Jeśli jednak powyższe metody nie przynoszą oczekiwanych efektów to znak, że cienie pod oczami mają charakter stały i pomogą na nie tylko zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Nieestetyczne, uporczywe zasinienia skutecznie zlikwidują profesjonalne zabiegi takie jak mezoterapia, kwas hialuronowy, demabrazja laserowa lub laser frakcyjny czy osocze bogatopłytkowe.

 

Mezoterapia

Mezoterapia polega na wstrzyknięciu pod skórę odżywczych i nawilżających preparatów, w których skład wchodzą między innymi kwas hialuronowy i witaminy. Zabieg jest bezbolesny i krótki. Bardzo szybko poprawia kondycję skóry pod oczami i niweluje wszelkie zasinienia. Zalecane jest przeprowadzenie co najmniej czterech tego typu zabiegów raz na tydzień. Aby podtrzymać ich rezultaty można powtarzać tego typu zabieg raz w miesiącu.

 

Kwas hialuronowy

Bardzo skuteczny w pozbyciu się cieni pod oczami jest zabieg kwasem hialuronowym. Odpowiednio dobraną dawkę podaje się pod skórę. Właściwe od razu po zabiegu można zauważyć, że zagłębienia pod oczami spłycają się, a cienie stają się mniej widoczne. Zabieg ten wpływa na wygląd twarzy, która wydaje się wypoczęta i odmłodzona.

 

Demabrazja laserowa lub laser frakcyjny

Zabieg laserem polega na odparowaniu warstwy naskórka po to by zaczęły się one regenerować. W wyniku naświetlenia laserem w miejscu zabiegu powstaje strupek, który potem odpada, Pobudza to do powstawania nowych włókien kolagenowych czego rezultatem jest skóra bez zasinień. Bardzo popularne w tego typu zabiegach jest użycie lasera frakcyjnego, który w niezwykle precyzyjny sposób poprzez indukowanie w skórze mikrouszkodzeń, prowadzi do jej złuszczania, a tym samym stymuluje jej odnowę. Efektem tego zabiegu jest wzmocnienie, pogrubienie oraz poprawa napięcia skóry i likwidacja cieni pod oczami.

 

Zabieg osoczem bogatopłytkowym

Zabieg osoczem bogatopłytkowym czyli tzw. wampirzy lifting, polega na biostymulacji komórek przy pomocy osocza bogatopłytkowego pozyskanego z własnej krwi pacjenta. Preparat z krwi pacjenta zawiera komórki i czynniki wzrostu, które efektownie pobudzają skórę do regeneracji. Dzięki temu nie tylko cienie, ale także worki pod oczami znikają. 

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 30G/25/XL Kaniula do zabiegów estetycznych
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Sama nie wiem na jaki zabieg się zdecydować...czy aby na pewno laser jest bezpieczny?
5/5
Wampirzy lifting początkowo mnie przerażał, ale nie jest taki straszny jak mogłoby się wydawać, a przy tym daje bardzo dobre efekty. Polecam szczerze.
5/5
Nie sądziłam, że cokolwiek poradzi sobie z moimi cieniami i workami pod oczami. Wyglądały naprawdę okropnie i nie mogłam się ich pozbyć w żaden sposób. Znajoma poleciła mi zabieg z osoczem. Na początku byłam nastawiona sceptycznie, ale w końcu ile można się z tym męczyć?! Zabieg okazał się naprawdę skuteczny. Jestem bardzo zadowolona i w końcu mogę patrzeć na siebie w lustrze
jola
5/5
Mam bardzo jasną karnacje, cienką i delikatną skórę dlatego też cienie pod oczami są ,a w zasadzie były moim ogromnym kompleksem. Zdecydowałam się na zabieg kwasem hialuronowym. Dużo czytałam o jego skuteczności i wszystko się sprawdziło. Cienie zaczęły znikać już po pierwszym zabiegu. Polecam

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły