Jak zlikwidować podwójny podbródek?

Jak zlikwidować podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to zmora wielu osób. Pojawienie się tego problemu może być związane z otyłością, uwarunkowaniami genetycznymi, czy też z garbieniem się. Jak zlikwidować podwójny podbródek? Tutaj sprawdzi się odchudzanie lub zabiegi medycyny estetycznej.


Podwójny podbródek – zmora wielu osób

Podwójny podbródek to problem, z którym boryka się wiele osób. Bardzo często jest to po prostu związane z genami, co oznacza, że taki podbródek zbudowany jest z tkanki tłuszczowej, która zawiera tłuszcz brunatny. Jest to tłuszcz rezerwowany przez organizm „na czarną godzinę”, bardzo trudno go spalić. Komórki brunatnego tłuszczu to wiele różnej wielkości kropli tłuszczu. Natomiast biała tkanka tłuszczowa, która pojawia się w innych partiach ciała zbudowana jest z komórek posiadających tylko jedną bardzo dużą kroplę tłuszczu.

 

Otyłość to kolejna przyczyna pojawienia się podwójnego podbródka. Nadmiar tłuszczu gromadzi się po prostu pod brodą. Niestety jest to tłuszcz, którego bardzo trudno się pozbyć. Komórki tłuszczowe w tymi miejscu zbijają się w bardzo zwarte skupiska, a do tego charakteryzują się dosyć słabym ukrwieniem. Aby zlikwidować podwójny podbródek spowodowany otyłością może pomóc utrata wagi, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że może to potrwać bardzo długo.

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną powstawania podwójnego podbródka może być garbienie się. Tak więc bardzo ważne jest to, aby zawsze utrzymywać prawidłową postawę – nie należy chować głowy w ramionach, natomiast lepiej nosić ją wysoko.

 

Z jakich zabiegów można skorzystać?

Zlikwidowanie podwójnego podbródka, nawet przy skutecznym odchudzaniu innych partii ciała, może być bardzo trudne i efekt nie zawsze jest w pełni satysfakcjonujący. Na szczęście z pomocą przychodzi tutaj medycyna estetyczna oferując kilka zabiegów, dzięki którym możliwe jest usunięcie tego trapiącego problemu. Z jakich zabiegów warto skorzystać? Świetnym rozwiązaniem będzie kriolipoliza, mezoterapia bezigłowa, lipoliza ultradźwiękowa lub lipoliza laserowa.

 

Kriolipoliza to zabieg polegający na wychłodzeniu - "zamrożeniu" tkanki tłuszczowej z okolic podbródka. Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjanlnego aplikatora, który wyposażony jest w system peltiera który generuje niskie temeperatury dzięki którym mozliwa jest skuteczna eliminacji komórek tłuszczowych z tych okolic. Wystarczy często tylko jeden zabieg aby pozbyć się podwójnego podbródka. Zabieg ten jest w 100% nieinwazyjny i bezpieczny a skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi. 

 

Najnowszym standardem klinicznym i opatentowanym protokołem zabiegowym co jest przełomem w tej procedurze jest zabieg ZLipo System. To druga generacja kriolipolizy, która wyznacza wyższe standardy postępowania, dzięki którym zabieg jest dwa razy skuteczniejszy i dzięki któremu usuwamy dwa razy więcej komórek tłuszczowych. Na efekt końcowy czekamy jedynie miesiąc czasu pod zabiegu. 

 

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, w którym wykorzystuje się odpowiedni laser oraz impulsy elektryczne do wprowadzenia pod skórę substancji aktywnych. Te właśnie substancje powodują rozpad trójglicerydów. Mezoterapia bezigłowa to zabieg zupełnie bezinwazyjny, który nie pozostawia na ciele siniaków czy obrzęków.

 

Lipoliza ultradźwiękowa to kolejna metoda na zlikwidowanie podwójnego podbródka. Jest to masaż wykonywany przy pomocy głowicy, która emituje ultradźwięki oraz ciepło. Te dwa czynniki skutecznie rozbijają tkankę tłuszczową, a następnie zamieniają ją w emulsję. Kolejny etap zabiegu to usunięcie tego płynu przy użyciu kaniul. Zabieg w żaden sposób nie narusza sąsiednich tkanek, naczyń i nerwów. Jest to metoda bezbolesna, która również nie pozostawia siniaków i opuchlizny.

 

Trzecim zabiegiem polecanym do likwidacji problemu podwójnego podbródka jest lipoliza laserowa. Tutaj w redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystywane jest promieniowanie laserowe. Na skórze wykonuje się niewielkie nacięcia, przez które następnie wprowadza się światłowód lasera. Ścianki tkanek tłuszczowych zostają rozbite przez promieniowanie lasera, uwalnia się ich zawartość. W wyniku tego powstaje płyn, który następnie jest metabolizowany, a organizm pozbywa się go w ciągu kilku następnych dni. Zabieg lipolizy laserowej nie wymaga zastosowania ogólnego znieczulenia. Pełny efekt zabiegu widoczny jest po około trzech miesiącach. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się na ciele obrzęki lub siniaki. Może też występować wrażliwość na dotyk.

 

Każdy z tych zabiegów doskonale sprawdza się w likwidacji podwójnego podbródka. Jeżeli więc inne metody nie dają żadnych rezultatów, warto skorzystać z możliwości jakie daje medycyna estetyczna. To świetne i długotrwałe efekty, które usatysfakcjonują każdą osobę borykającą się z nieestetycznym podwójnym podbródkiem.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy LightSheer Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (nie dotyczy głowicy LightSheer)

Komentarze

5/5
Moja mama ma podwójny podbródek. Nie wygląda to dobrze jak mam być szczera,ale ona jest na nie jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Spróbuje ją namówić na kriolipolizę.
5/5
Faktycznie zabieg kriolipolizy pomógł mi w redukcji tkanki tłuszczowej na podbródku. Chodź jestem aktywną osobą to jednak moja dieta nie należy do najlepszych i tak właśnie się pojawił podwójny podbródek. Efekty bardzo zachęcające !! Polecam Wam kriolipolizę :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły