Jak zlikwidować zmarszczki grawitacyjne? - IMESO
Jak zlikwidować zmarszczki grawitacyjne?

Jak zlikwidować zmarszczki grawitacyjne?

Zmarszczki grawitacyjne powstają, kiedy skóra traci gęstość i jędrność. Dotyczą one przede wszystkim kobiet dojrzałych. Zmarszczki grawitacyjne są też dużo głębsze niż zmarszczki mimiczne, pojawiają się też w innych miejscach na twarzy (zazwyczaj jako bruzdy przy ustach i na policzkach). Zmarszczki te są efektem utraty kolagenu i innych substancji odpowiedzialnych za utrzymanie elastyczności i sprężystości skóry. Na skórze, która z biegiem lat wiotczeje i ulega "ziemskiemu przyciąganiu" zaczynają pojawiać się właśnie zmarszczki grawitacyjne. Jak sobie radzić z tego rodzaju problemem estetycznym? Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, dzięki którym można skutecznie pozbyć się zmarszczek grawitacyjnych.

Jakie zabiegi na zmarszczki grawitacyjne?

Zmarszczki grawitacyjne zaliczane są do zmarszczek mechanicznych. Z biegiem czasu, kiedy owal twarzy zaczyna tracić jędrność, a skóra poddaje się grawitacji opadając ku dołowi, twarz zaczyna przybierać smutny wyraz. Przyczyną tego są głębokie bruzdy wargowo- nosowe, zmarszczki na policzkach, a także zmarszczki biegnące od kącika ust w kierunku brody (linie marionetki). Zmarszczki grawitacyjne pojawiają się zwykle po 40 roku życia. To jak szybko proces ich powstawania będzie przebiegał, zależy od pielęgnacji skóry, diety, aktywności fizycznej a także czynników zewnętrznych. Likwidacja zmarszczek grawitacyjnych nie jest łatwa, na pewno nie wystarczą tu krem czy domowe zabiegi pielęgnacyjne. Zmarszczki grawitacyjne mogą zostać trwale usunięte tylko poprzez ich czasowe wypełnienie. Dotyczy to zwłaszcza osób po 50 roku życia, u których proces starzenia gwałtownie przyspiesza.

 

Kwas hialuronowy

Do wygładzania zmarszczek używa się kwasu hialuronowego. Jest on wypełniaczem wykorzystywanym najczęściej do wolumetrii twarzy.Kwas hialuronowy jest składnikiem, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Dlatego właściwie nie istnieje ryzyko, że wywoła on reakcję alergiczną lub zostanie odrzucony przez organizm. Nawet niewielka ilość preparatu z kwasem hialuronowym wprowadzona pod skórę sprawia, ze owal twarzy się podnosi. Po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego poprawia się też gęstość skóry i zwiększa się jej objętość. Dodatkowo kwas hialuronowy pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się elastyczna i jędrna, a zmarszczki grawitacyjne znikają. Do likwidacji zmarszczek grawitacyjnych podczas zabiegu wolumetrii używa się zazwyczaj preparatów z kwasem hialuronowym charakteryzujących się dużą gęstością i elastycznością, dzięki czemu łatwiej jest modelować twarz. Efekt wygładzenia zmarszczek grawitacyjnych widoczny jest bezpośrednio po zabiegu.

 

Laser frakcyjny CO2

Kolejną metodą na skuteczną likwidację zmarszczek grawitacyjnych jest laser frakcyjny CO2, który jest prawdziwą rewolucją w procesie regeneracji skóry. Podczas zabiegu wiązka lasera wykonuje tysiące mikrouszkodzeń, to poprawia jakość skóry. Mikroskopijne uszkodzenia skóry, sprawiają, że organizm zaczyna wytwarzać nową, zdrową tkankę. Dochodzi wówczas do długotrwałej stymulacji fibroblastów, które produkują nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Wiązka lasera emituje też strumień dwutlenku węgla, co z kolei wpływa na lepsze ukrwienie tkanek i ich odżywienie. Znaczna poprawa napięcia zwiotczałej skóry i uniesienia opadających tkanek widoczna jest już po pierwszej sesji.

 

Lipotransfer

Jedną z metod pozbycia się zmarszczek grawitacyjnych jest lipotransfer, który polega na przeszczepie własnego tłuszczu. Podczas zabiegu lekarz usuwa niechcianą tkankę tłuszczową np. z brzucha i wypełnienia nią ubytki w obrębie twarzy. Lipotransfer jest naturalną, bezpieczną, a co najważniejsze skuteczną metodą modelowania twarzy i ciała. Jest to doskonały sposób by za jednym razem pozbyć się np. wystającego brzucha i zmarszczek grawitacyjnych. Tkanka tłuszczowa, która po odpowiednim "przerobieniu" staje się materiałem zawierającym komórki macierzyste i komórki tłuszczowe, idealnie nadaje się do wypełniania ubytków tkanki podskórnej, a tym samym do redukowania oznak starzenia. Zabieg pozwala trwale wypełnić zmarszczki, bruzdy i wszelkie ubytki w skórze twarzy. Efektem tego jest wygładzona i elastyczna skóra. Rezultat zabiegu pojawia się stopniowo i najlepiej widoczny jest po około trzech miesiącach od zabiegu.

 

Nici liftingujące

 

Zabieg z użyciem nici liftingujących trwale poradzi sobie z likwidacją zmarszczek grawitacyjnych. Nici liftingujące tworzą niejako rusztowanie dla opadających tkanek. Kiedy zostaną wprowadzone pod skórę od razu unoszą ją i napinają. Skutecznie podnoszą i korygują owal twarzy, a dodatkowo wzmacniają i regenerują skórę. Nici liftingujące stymulują komórki do produkcji nowego kolagenu, dzięki temu skóra staje się sprężysta i elastyczna, a zmarszczki grawitacyjne wygładzają się. Zabieg nićmi liftingującymi w przeciwieństwie do liftingu nie wymaga użycia skalpela. Nie jest konieczne, więc specjalne przygotowanie do niego, ani długi proces rekonwalescencji. Nici zostają po jakimś czasie wchłonięte przez organizm, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do dwóch lat. Rezultaty zabiegu z użyciem nici liftingujących są od razu widoczne.

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
W moim przypadku zmarszczki były już bardzo zaawansowane dlatego zdecydowałam się na nici liftingujące. Zabieg miałam wykonywany kilka miesięcy temu,a efekt nadal jest taki jak oczekiwałam.
5/5
Polecam lipotransfer zainteresowanym . Jestem po zabiegu i muszę przyznać,że już dawno tak dobrze się nie czułam we własnej skórze.
Megg
5/5
Szczerze polecam nici liftingujące. Zabieg widoczny od razu i utrzymuje się przez długi czas. Jestem bardzo zadowolona z efektów
Daria
5/5
Kwas hialuronowy ZFill jest najlepszym rozwiązaniem na zmarszczki. Efekty długotrwałe i wyglądają naturalnie.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły