Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust?

Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust?

Nieubłagany upływ czasu sprzyja powstawaniu zmarszczek, które możemy podzielić na mimiczne (takie, które powstają poprzez mimikę) oraz grawitacyjne.


Zmarszczki wokół ust należą do problemów natury estetycznej, który niewątpliwie należy uznać za wstydliwy oraz problematyczny. Tym bardziej dotyczy to przypadku, gdy chodzi o zmarszczki wokół ust w młodym wieku, które w wyniku zaniedbania skóry oraz innych czynników można coraz częściej napotkać.


Wśród zmarszczek twarz możemy dodatkowo rozróżnić:

 

  • Bruzdy nosowo-wargowe - są to tzw. zmarszczki śmiechowe. Tworzą się one w wyniku codziennej mimiki twarzy - przede wszystkim wtedy, gdy się uśmiechamy.
  • Linie marionetki – są to pionowe linie, które biegną od kącików ust w dół. Wraz z ich pojawieniem się twarz przybiera smutny, nieestetyczny efekt.
  • Zmarszczki palacza – należące do grupy zmarszczek mimicznych zmiany skórne wokół ust. Za proces ich tworzenia odpowiedzialny jest praca mięśnia okrężnego ust, czyli naturalne ich ruchy. Zwane zmarszczkami palacza, gdyż nikotyna dostarczana organizmowi w postaci papierosów negatywnie oddziałuje na skórę, postarzając ją i przyspieszając proces ich powstawania.

 

Można również mówić o podziale zmarszczek ze względu na ich umiejscowienie, typ oraz głębokość. Czy ma to jednak znaczenie na proces ich likwidacji? Czynnikiem mającym największy wpływ na możliwość redukcji zmarszczek jest ich głębokość, która wpływa na możliwość ich wypełnienia tudzież redukcji.

Bezpiecznym oraz cechującym się niskim współczynnikiem inwazyjności oraz wysoką skutecznością sposobem na redukcję zmarszczek wokół ust jest odbycie zabiegu z zastosowaniem profesjonalnych wypełniaczy z kwasem hialuronowym u dermatologa. Jest to naturalny składnik naszego organizmu, którego ilość spada wraz z wiekiem.

Jego iniekcja skutkuje równomiernym nawilżeniem skóry oraz tworzeniem się nowych włókien kolagenowych.

Oprócz profesjonalnych wypełniaczy z kwasem hialuronowym zbawienne mogą okazać się domowe sposoby na zmarszczki wokół ust, do których należeć będą:

 

  • Ćwiczenia na zmarszczki wokół ust (regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni twarzy, co skutkuje zwiększeniem przepływu krwi do rej poszczególnej części ciała, a co za tym idzie poprawieniem jej generalnego wyglądu).
  • Regularne stosowanie kremów odmładzających, cechujących się silnym działaniem nawilżającym oraz zawierających bioflawonoidy i witaminy C, E i A.
  • Profilaktyka – chrońmy swoją twarz w wyjątkowo słoneczne dni przed niekorzystnym promieniowaniem UV, które ma znaczny wpływ na proces starzenia się skóry. Możemy to osiągnąć za pomocą odpowiednich kremów z filtrem, które cechują się również działaniem nawilżającym.

 

Tworzenie się zmarszczek nie jest procesem dynamicznym, który następuje z dnia na dzień. Dzięki temu jesteśmy w stanie zauważyć zmiany skórne zachodzące wokół naszych ust i na czas podjąć odpowiednie środki, które pozwolą na odroczenie ich wystąpienia.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

ANKA
5/5
Według mnie to tylko kwas hialuronowy. Ponadto polecam wypełnienie ust kwasem, co nadaje im jędrności i zdrowego wyglądu
karina e.
5/5
Po prostu z powodu utraty sprężystości włókien kolagenowych, zaniku elastyny i kwasu hialuronowego powstają zmarszczki wokół ust w młodym wieku. Tak, zdecyduj się na zabieg :)
olla
5/5
Zmrszczki da sie zlikwidować jedynie za pomocą zabiegu wypełnienia ich. Ja próbowalam wielu sposobow i niestety tylko wypełnienie w klinice Efecta w Częstochowie okazalo się skuteczne. Ządne kremy, zadne masaże nic ie pomagaly...
Natalia86
5/5
Zawsze dbałam o swoje usta i pielęgnowałam je, a jednak już po 30 pojawiły się pierwsze zmarszczki. Możecie doradzić co z tym zrobić? Czy nadal dbać o usta w domu czy zdecydować się na jakiś zabieg?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły