Jakie kwasy do cery naczynkowej?

Jakie kwasy do cery naczynkowej?

Cera naczynkowa jest bardzo delikatna. Z niezwykłą rozwagą trzeba więc dobierać dla niej zabiegi. Z uwagi na tą wyjątkową wrażliwość, do zabiegów należy wybierać tylko łagodne kwasy i preparaty. Które kwasy będą optymalnym rozwiązaniem dla cery naczynkowej?


Delikatna cera naczynkowa

To co przede wszystkim cechuje cerę naczynkową, to nadwrażliwość – każdy kto posada taką cerę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie to problematyczne, a niekiedy nawet bardzo uciążliwe. Skóra naczynkowa bardzo często ulega też zaczerwienieniom na skutek zimna, ostrych przypraw, albo wskutek silnych emocji. Wszystkie zabiegi i preparaty do pielęgnacji cery naczynkowej muszą być dobierane w sposób bardzo staranny oraz z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kosmetycznego. Jeśli chodzi o same kosmetyki, to dobrze jeżeli będą one zawierać substancje, które uszczelniają naczynka – na przykład escyna, flawonoidy, czy witamina C. Dużą ostrożność należy zachować przy wyborze kwasów i peelingów.

 

Które kwasy wybrać?

Kwasy to substancje wykorzystywane w zabiegach kosmetycznych bardzo często. Są bowiem skuteczne i generalnie bezpieczne. Jednak w przypadku delikatnej cery naczynkowej zastosowanie niektórych z nich jest zdecydowanie niewskazane. Na przykład nie należy stosować glikolowego, ponieważ jest to najmocniejszy z wszystkich dostępnych. Mocno wnika w głąb naskórka, co cerze naczynkowej mogłoby zaszkodzić.

 

Zdecydowanie polecanym jest natomiast kwas migdałowy. To substancja bardzo łagodna, wykazuje silne właściwości antybakteryjne oraz regulujące. Dlatego właśnie jest to jeden z tych kwasów, które cera naczynkowa chętnie przyjmie. Można go swobodnie stosować o każdej porze roku. Przy poprawnym stosowaniu jest w pełni bezpieczny, a zabiegi z jego wykorzystaniem można powtarzać.

 

Przy użyciu kwasu migdałowego można wykonać skuteczny peeling, który złuszczy łagodnie skórę, jednak nie spowoduje jednocześnie żadnych zaczerwienień i podrażnień. Jak działa kwas migdałowy? Przede wszystkim odkrywa młode komórki, tak więc wszystkie kosmetyki aplikowane podczas zabiegu są lepiej wchłaniane, a tym samym bardziej skuteczne. Taki peeling kwasem migdałowym warto połączyć z różnymi innymi zabiegami pielęgnacyjnymi – świetnym rozwiązaniem będzie na przykład intensywne nawilżanie. Peeling kwasem migdałowym skutecznie wygładza powierzchnię skóry, widocznie ją ujędrnia i rozjaśnia. Działa również łagodząco, co jest bardzo korzystne dla delikatnej cery naczynkowej. Zabieg taki sprawdza się również w likwidowaniu przebarwień, redukuje ogniska zapalne oraz zaskórniki. Taki peeling można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu, jednak wcześniej lepiej skonsultować to ze specjalistą.

 

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania co do stosowania peelingów z kwasem migdałowym. Na pewno nie mogą z niego skorzystać osoby, które cierpią na atopowe zapalenie skóry oraz na łuszczycę. Przeciwwskazaniem jest również opryszczka. Zabiegu nie można wykonywać na skórze skaleczonej lub uszkodzonej. Zdecydowanie odradza się takiego peelingu po wykonanych wcześniej zabiegach dermabrazji, elektrolizy lub depilacji, ponieważ skóra jest wtedy podrażniona i może być bardzo wrażliwa.

 

Dla cery naczynkowej świetnym rozwiązaniem będzie również peeling kwasem azelainowym – ten kwas również jest wskazany dla tej wrażliwej cery, ponieważ działa bardzo delikatnie. Peeling z kwasem azelainowym nie powoduje silnego i nieestetycznego złuszczania się skóry. Doskonale sprawdza się w redukcji zaczerwienienia skóry, skutecznie redukuje jej koloryt. Po takim zabiegu cera staje się więc rozjaśniona, gładka oraz bardzo dobrze nawilżona. Kwas azelainowy ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest w leczeniu objawów trądziku różowatego. Nie ma wątpliwości, że kwas azelainowy świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery naczynkowej.

 

Kwas migdałowy i azelainowy to niewątpliwie dwa idealne kwasy dla cery naczynkowej. Jeżeli więc borykasz się z tym rodzajem cery, a zależy Ci na zabiegu z wykorzystaniem kwasów – to te dwa będą tutaj optymalnym rozwiązaniem.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)

Komentarze

Jagoda32
5/5
Wykorzystam kwasy do cery naczynkowej takie jak kwas glikolowy oraz migdałowy. Kwas glikolowy to jeden z najsilniej działających kwasów, głęboko wnikający w naskórek.
karina85
5/5
Jak wygląda peeling kwasem azelaionowym? Były widoczne efekty?
Alina
5/5
czy ktoś próbował kwasy migdałowego na suchą skórę?
Janina
5/5
osobiście polecam kwas azelainowy. mam problem z wrażliwa cerą i zawsze bałam się stosować takich preparatów. jednak kwas azelainowy nie podrażnia mi skóry jeszcze bardziej

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły