Jakie zalecenia po zabiegu kwasem hialuronowym?

Jakie zalecenia po zabiegu kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy w obliczu kultu piękna i młodości stał się obecnie bardzo popularny. Niewątpliwie to, że jest bezpieczny dla organizmu, daje szybkie i trwałe efekty poprawiając urodę powoduje, że stał się swoistym eliksirem młodości dla wszystkich tych, którzy marzą o pięknym wyglądzie. Warto wiedzieć, więc co robić i czego nie robić po zabiegu, bo wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jak każdy zabieg medyczny ma swoje zalecenia i wytyczne, z którymi trzeba się zapoznać i je stosować.

Czym jest kwas hialuronowy?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kwas hialuronowy ze względu na fakt, że jest produkowany przez ludzki organizm jest całkowicie naturalny. To polisacharyd, który wiąże wodę i odpowiada za nawilżenie skóry człowieka, dzięki czemu ujędrnia ją i uelastycznia. Z upływem czasu w organizmie człowieka jest go jednak coraz mniej, co skutkuje wiotczeniem skóry, jej suchością, coraz słabszym nawodnieniem, a wreszcie zmarszczkami, będącymi widocznym rezultatem starzenia.

 

Korzystając więc z dobrodziejstwa kwasu hialuronowego, medycyna estetyczna od lat stosuje go z powodzeniem i przywraca ludziom młodzieńczy wygląd. Oczywiście nawilżenie, uelastycznienie skóry i wypełnienie zmarszczek to niejedyne zastosowanie kwasu hialuronowego. Dzięki niemu możemy także modelować całą twarz, nos, usta i całą linię żuchwy, a nawet podnieść linię brwi czy zredukować cienie pod oczami.

 

Jak wygląda zabieg z kwasu hialuronowego?

W zależności od tego co chcemy uzyskać wykonując taki zabieg, wyznaczamy miejsce i wystrzykujemy w nie kwas, który dostając się pod skórę stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji HA i skutecznie redukuje zmarszczki, poprawia kontur ust czy nawet powiększa piersi.

 

Co robić przed wstrzyknięciem kwasu hialuronowego?

Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad w celu uzyskania informacji o ewentualnych przeciwwskazaniach do jego wykonania. Dodatkowo osoba wykonująca zabieg powinna poinformować nas, aby na tydzień przed zabiegiem nie stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych a więc popularnej Aspiryny czy Witaminy C. Nie wolno przyjmować też leków hamujących agregację płytek krwi. Jeśli zabieg będzie wykonywany na usta pacjenta, proponuje mu się przyjmowanie leku Heviran na 3 dni przed wstrzyknięciem kwasu. W dniu zabiegu należy unikać dużego wysiłku fizycznego, oraz nie korzystać z solarium, sauny czy łaźni parowej.

 

Zalecenia po zabiegu kwasem hialuronowym

Aby uzyskać oczekiwany przez nas efekt zabiegu i uniknąć jakichkolwiek powikłań należy stosować się do rad lekarza który przeprowadzał nam zabieg. Podobnie jak w zaleceniach przed zabiegiem również po nim nie powinniśmy korzystać z urządzeń narażających nasze ciało na duże wahania temperatury, zwłaszcza przez pierwsze 48 godzin, a w niektórych przypadkach nawet do dwóch tygodni po zabiegu.

 

Zaraz po iniekcji nie należy dotykać miejsc, w które został wstrzyknięty kwas hialuronowy, dodatkowo do 12 godzin po zabiegu nie wolno nakładać makijażu, ma to na celu uniknięcie zabrudzenia, a tym samym zainfekowania miejsc wstrzyknięcia kwasu. Oczywiście jeśli zabiegowi zostały poddane usta pacjenta, nie wolno pić gorących napojów i całować się. W przypadku wstrzyknięcia kwasu w twarz, należy unikać zbytniej mimiki. Podobnie jak przed zabiegiem, również przez 3 dni po nie wolno zbytnio forsować swojego organizmu poprzez wysiłek fizyczny w tym pływanie. Dodatkowo do 4 tygodni po zabiegu nie należy podawać się laseroterapi, ze względu na szybsze niszczenie się podanego materiału. Oczywiście w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań czy złego samopoczucia po zabiegu należy udać się do lekarza.

 

Oczekiwane efekty i ich trwałość

Aby żel związał wodę wypełnił i ułożył się w tkankach dając końcowy efekt, trzeba poczekać około 14 dni. Efekt zabiegu utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta, tego jak się odżywia, rodzaju i miejsca zabiegu od około 6 do 18 miesięcy. Sam zabieg nie jest bolesny i trwa niewiele bo od 30 do 90 minut. Dzięki temu bez ingerencji chirurgicznej bardzo szybko można cieszyć się pięknym wyglądem.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Po zabiegu miała niewielką opuchliznę i lekkie zasinienie w miejscy podania kwasu, które zniknęło po dwóch dniach.
5/5
Nie uważam aby kwas hialuronowy w jakiś sposób mógł nam zaszkodzić. Nie jest to metoda, która jakoś specjalnie ingeruje w naszą urodę, a jedynie delikatnie koryguje jej mankamenty.
Ala
5/5
Skorzystałam z tego zabiegu, wyrównywałam górna warge. jestem bardzo zadowolona. Sadze, ze tego typu zabiegi powinny juz przestac byc krytykowane w naszym kraju.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły