Karboksyterapia w walce z cellulitem - IMESO
Karboksyterapia w walce z cellulitem

Karboksyterapia w walce z cellulitem

Terapie tlenowe w medycynie estetycznej i kosmetologii już od dawna cieszą się sporym zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna kosmetyki z aktywnym tlenem uważane były wręcz za panaceum na różne defekty urody. Istnieje jednak znacznie skuteczniejsza metoda, która jak może się wydawać, jest zupełnie sprzeczna z założeniami dotleniania. Chodzi tutaj o karboksyterapię, która jest świetną metodą na przykład w walce z cellulitem.

Cellulit – skąd się bierze?

Cellulit to nic innego jak niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Występuje ono jednocześnie ze zwyrodnieniami obrzękowo-włóknistymi w tkance podskórnej. To dlatego właśnie cellulit objawia się na ciele widocznymi nierównościami i pofałdowaniami. Cellulit najczęściej pojawia się na pośladkach, udach, biodrach i na brzuchu. Wyróżnia się łącznie cztery stadia cellulitu. W fazie trzeciej i czwartej może on nawet przysparzać spory ból.

 

Problem ten dotyka przede wszystkim kobiet. To dlatego, że głównym czynnikiem, który powoduje powstawanie cellulitu jest nadmiar estrogenu, czyli hormonu żeńskiego. Oczywiście jest jeszcze szereg innych przyczyn powstawania cellulitu. Jedną z nich jest niewłaściwe mikrokrążenie krwi prowadzące do powstawania zastojów i obrzęków. W efekcie spowalnia się metabolizm, a w komórkach tłuszczowych zaczynają się gromadzić szkodliwe toksyny. Powodem powstawania cellulitu jest też niewłaściwa dieta lub brak ruchu.

 

Jak zapobiegać cellulitowi?

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć, a w przypadku cellulitu ma to spore znaczenie, ponieważ „skórka pomarańczowa” jest bardzo trudna do usunięcia. Co warto robić, aby zapobiegać powstawaniu cellulitu? Podstawą jest oczywiście zdrowa dieta bogata w warzywa, owoce, błonnik i zboża pełnoziarniste. Żeby zminimalizować ryzyko pojawienia się cellulitu dobrze jest pić każdego dnia bardzo dużo wody. Świetne efekty przynosi też masaż. Niestety nawet stosując wszystkie te metody, nie mamy nigdy stuprocentowej gwarancji, że cellulit się nie pojawi.

 

Karboksyterapia na cellulit

Kiedy żadne metody w walce z cellulitem nie pomagają, trzeba skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jedną z najlepszych metod jest karboksyterapia. Co prawda jest jeszcze mało znana, jednak szybko zyskuje coraz większą popularność.

 

Karboksyterapia to iniekcja dwutlenku węgla. Zwiększa ona przepływ krwi, przepływ tlenu oraz składników odżywczych w miejscu, które poddane jest leczeniu. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie CO2. Po wprowadzeniu w tkankę tłuszczową gazu, przemienia się on częściowo na kwas węglowy, a ten z kolei skutecznie rozpuszcza komórki tłuszczowe. Dzięki większemu ukrwieniu poprawia się metabolizm i drenaż limfatyczny, co w efekcie prowadzi do usunięcia wcześniej uwolnionego tłuszczu. Poprzez zmniejszenie się ilości komórek tłuszczowych na danym obszarze ciała skóra odnawia się, zwiększona zostaje produkcja kolagenu, poprawia się również estetyka ciała. Widoczny wcześniej na ciele efekt „skórki pomarańczowej” zostaje zredukowany.

 

Zostało klinicznie udowodnione, że karboksyterapia pomaga zredukować cellulit na poziomie 89%. Tak więc zastosowanie tej metody pozwala uzyskać wręcz spektakularne efekty w walce z cellulitem. I co bardzo ważne, zabieg ten działa skutecznie na cellulit w każdym stadium jego zaawansowania.

 

Przeciwwskazania do karboksyterapii

Jest sporo przeciwwskazań do karboksyterapii, przed zabiegiem niezbędna jest więc konsultacja ze specjalistą, aby ewentualne przeciwwskazania wykluczyć. To między innymi:

 

 • niewydolność nerek i dializy,
 • ostra niewydolność serca,
 • niedawno przebyty zawał serca lub dławica piersiowa,
 • niedawno przebyty udar mózgu,
 • chemioterapia, nowotwór,
 • epilepsja,
 • niekontrolowane ciśnienie krwi,
 • niekontrolowana cukrzyca,
 • chroniczne choroby płuc,
 • zapalenie żył lub zator płuc,
 • wirusowe infekcje skóry,
 • zakażenia bakteryjne,
 • zaburzenia gojenia.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Pozbycie się cellulitu wcale nie jest takie proste. Pomimo tego,że ćwiczę i staram się dobrze odżywiać nie udało mi się pozbyć cellulitu. Dlatego zdecydowałam się na ten zabieg i w końcu mogę powiedzieć,że jestem zadowolona z wyglądu mojego ciała.
5/5
Próbowałam już wszystkiego aby pozbyć się cellulitu z różnymi efektami. Problem jednak powracał. Na szczęście medycyna estetyczna cały czas wprowadza nowe zabiegi. Mogę polecić z czystym sumieniem ten zabieg. Efekty są naprawdę rewelacyjne
Sabina
5/5
za niedługo mam ten zabieg właśnie zeby sie pozbyc cellulitu. miejmy nadzieje ze zadziala :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły