Kawitacja ultradźwiękowa - IMESO
Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg, w trakcie którego tkanka tłuszczowa usuwana jest poprzez wykorzystanie fal radiowych. Jest to metoda stosunkowo nowa, która jednak szybko zyskuje sobie zwolenników. Co warto wiedzieć o kawitacji ultradźwiękowej?


Czym jest kawitacja ultradźwiękowa i kto może z niej korzystać?

Kawitacja ultradźwiękowa to nowa metoda, która opracowana została we Włoszech. W zabiegu fale radiowe wykorzystywane są do usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej gromadzącej się na ciele. Jest to metoda, która stanowi świetną alternatywę dla odsysania tłuszczu, czyli popularnej liposukcji. Kawitacja jest jednak w przeciwieństwie do liposukcji zabiegiem nieinwazyjnym, a więc zdecydowanie bardziej bezpiecznym.

 

Zabieg ten polecany jest zarówno osobom otyłym, które szybko chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale również tym, które pomimo diety i ćwiczeń nie mogą poradzić sobie z nadmiarem tłuszczu. Kawitacja ultradźwiękowa świetnie działa na takie partie ciała jak brzuch, biodra, ramiona, podbródek. Jest to zabieg doskonały przede wszystkim na te części ciała, gdzie niezwykle trudno pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jednak należy tutaj pamiętać, że zabieg ten nie jest sposobem na odchudzanie. Wspomaga on skutecznie walkę z nadwagą i niechciana tkanką tłuszczową, jednak nie może być traktowany jako jedyny sposób na odchudzenie. Jeżeli bowiem poddamy się zabiegowi, a powrócimy do niewłaściwych nawyków, przez które powstaje nadmierny tłuszcz, to po jakimś czasie efekty zabiegu po prostu znikną. Kawitację ultradźwiękową można również stosować w celu redukcji cellulitu. Metoda ta wpływa na znaczące zmniejszenie „skórki pomarańczowej”.

 

Na czym dokładnie polega zabieg kawitacji?

Zabieg kawitacji wykonuje się specjalnym urządzeniem. Głowica takiego aparatu emituje fale, które oddziałują bezpośrednio na komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej. Podczas zabiegu powstają mikropęcherzyki. I to właśnie one sprawiają, że komórki tkanki podskórnej ulegają rozerwaniu. Tłuszcz zostaje uwolniony z tych komórek, po czym organizm wydala go samoistnie poprzez naturalnie zachodzące w nim procesy metaboliczne.

 

Efekty kawitacji ultradźwiękowej są bardzo zadowalające. Do tych głównych zaliczyć można między innymi wysmuklenie ciała oraz jego ujędrnienie, wymodelowanie talii, redukcję zbędnego tłuszczu – zwłaszcza tych trudno usuwalnych złogów, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, która zlokalizowana jest miejscowo. Nic więc dziwnego, że z zabiegu bardzo chętnie korzysta wiele kobiet. Doskonałe efekty jakie uzyskać można poprzez kawitację zdecydowanie zachęcają.

 

Po zabiegu kawitacji ultradźwiękowej dobrze jest jeszcze wykonać drenaż limfatyczny. Pobudza on bowiem metabolizm, co z kolei ułatwia usunięcie tłuszczu z organizmu w trakcie takich czynności jak wydalanie lub spalanie.

 

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu

Przeciwwskazania do kawitacji ultradźwiękowej to między innymi:

 

  • ciąża,
  • nowotwory oraz stan po ich operacyjnym usunięciu,
  • niewydolność krążenia,
  • ogólny stan ciężki pacjenta,
  • stany gorączkowe,
  • obecność w ciele obcych ciał metalicznych, na przykład rozrusznik serca.

 

Przed zabiegiem specjalista musi przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny, który wszelkie ewentualne przeciwwskazania wykluczy. Jest to bardzo ważne dla zdrowia pacjenta.

 

Zabieg kawitacji ultradźwiękowej to metoda bardzo nowoczesna i skuteczna, a jednocześnie bezpieczna. To alternatywa dla wszystkich inwazyjnych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania ciała. Nic więc dziwnego, że z zabiegu korzysta coraz większa liczba pacjentów. Decydują się na niego zwłaszcza te osoby, które pod żadnym pozorem nie chcą korzystać z metod inwazyjnych. Niezwykle ważne jest to, aby w zabiegu kawitacji wykorzystać odpowiedni aparat oraz zastosować parametry zabiegu indywidualnie dopasowane do potrzeb danego pacjenta – wtedy uzyskuje się najlepsze efekty.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Wąż zabiegowy 3m - Z Cryo 6 Nowość!!!

Komentarze

5/5
Zabieg nie tylko jest nieinwazyjny,ale przede wszystkim pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej bez żadnego wysiłku. Jak dla mnie rewelacja.
Kama
5/5
Jestem bardzo zadowolona z efektów tej metody. Mogę ją szczerze polecić.
tereska
5/5
Chyba sie skusze na taki zabieg, wydaje sie byc nieinwazyjny:)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły